گروه موسیقی آرون (AaRON) که بیشتر با ترانه دور برگردان (لیلی) شناخته می‌شود توانست خیلی سریع در دنیای موسیقی برای خود شهرتی به دست آورد. این گروه موسیقی پاپ راک دو نفره در ایران نیز طرفداران زیادی دارند. در ادامه معرفی‌ گروه‌های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی گروه آرون بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی آرون (AaRON)

آرون (AaRON) گروه موسیقی دو نفره پاپ راک فرانسوی متشکل از الیویه کورسیه (Olivier Coursier) و سیمون بور (Simon Buret) است که در سال ۲۰۰۴ در پاریس با هم آشنا شدند و در همان سال ۲۰ آهنگ نوشتند. کلمه AaRON مخفف عبارت Artificial Animals Riding On Neverland است که به معنی حیوانات مصنوعی سوار بر ناکجاآباد بوده و نام اولین آلبومشان که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد نیز هست. آلبومی که در فرانسه و سپس سایر کشورهای اروپایی خوش درخشید.

گروه آرون

اما محبوبیت آرون را می توان به خاطر تک‌آهنگ دور برگردان (لیلی) [(U-Turn (Lili] دانست که در سال ۲۰۰۶ برای تیتراژ فیلم «نگران نباش، من خوبم» به کارگردانی فیلییپ لواره ساخته بودند. این فیلم داستان دختری معتاد است و پسری که او را دوست دارد و می‌خواهد او را به زندگی بار گرداند. این تک‌آهنگ در ایران نیز طرفداران بسیاری داشت. در آن سال این ترانه در جایگاه هفدهم ترانه‌های محبوب فرانسوی‌ها قرار گرفت و به مدت یک سال هم جزو صد ترانه محبوب در این کشور بود.

 

آلبوم های آرون

آرون ۴ آلبوم رسمی و تعدادی تک‌آهنگ منتشر کرده و و در دو فیلم نیز هنرنمایی کرده است. اولین آلبومشان که مشهورترین آلبوم آرون نیز هست، حیوانات مصنوعی سوار بر ناکجاآباد (Artificial Animals Riding On Neverland) بود که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد که در جداول موسیقی ۱۰ آلبوم برتر فرانسه و بلژیک قرار گرفت و در سوئیس نیز جزو ۱۰ آلبوم برتر قرار داشت.

گروه AaRON

دومین آلبوم گروه AaRON در سال ۲۰۱۰ با نام پرندگان در طوفان (Birds in the Storm) منتشر شد که در فرانسه در رتبه ششم قرار گرفت و در جدول‌ بهترین آلبوم‌های بلژیک رتبه اول را به دست آورد.

آخرین آلبومشان با نام «شب را بریدیم (We Cut the Night)» در سال ۲۰۱۵ منتشر شد که آلبومی شنیدنی است و توانست جزو ده آلبوم برتر فرانسه و بلژیک شود. ترانه Blouson Noir از این آلبوم طرفداران زیادی دارد.

سبک گروه AaRON

سبک موسیقی گروه آرون پاپ و شاخه‌ای از راک است با درونمایه‌ها و سویه‌های مالیخولیایی است و احتمالا به همین خاطر هم به آن «راک مالیخولیایی» می‌گویند. در این گروه سیمون در نقش ترانه سرا، آهنگساز و البته خواننده گروه فعالیت دارد و الیویه نیز علاوه بر آهنگسازی، کار تنظیم آهنگ‌ها را انجام می‌دهد.

گروه آرون

شما کدام آهنگ از گروه آرون (AaRON) را دوست دارید؟ اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It