سریال After Life که در ایران با نام سریال زندگی پس از مرگ شناخته می‌شود یکی از بهترین سریال های کمدی سیاه سال‌های اخیر است که به تازگی برای فصل سوم تمدید شد. در بخش پیشنهاد فیلم و سریال مجله ویتال ، ما هر هفته فیلم ها و سریال های مختلفی را برای تماشا به شما معرفی می‌کنیم. در این مطلب از معرفی سریال ، به سراغ معرفی سریال After Life و جزئیات آن می‌رویم.

سریال After Life – زندگی پس از مرگ

ژانر: درام، کمدی سیاه

سال شروع / پایان: ۲۰۱۹ تا کنون

سازنده: ریکی جرویز

بازیگران: ریکی جرویز، تام باسدن، تونی وی، دایان مورگان، مندیپ دیلون، اشلی جنسن، دیوید بردلی

تعداد فصل‌ها: ۲

زبان سریال After Life : انگلیسی

IMDb: ۸/۵

امتیار راتن تومیتوز: ۷۴٪

سریال After Life (زندگی پس از مرگ)

سریال After Life که با نام‌های زندگی پس از مرگ یا پس از زندگی هم شناخته می‌شود، یک سریال درام و کمدی سیاه محصول بریتانیا برای شبکه نتفلیکس و ساخته ریکی جرویز (Ricky Gervais) کمدین، بازیگر و کارگردان مشهور بریتانیایی است. ریکی جرویز که عمده شهرتش به خاطر سریال آفیس (The Office) است جوایزی همچون بفتا، دو جایزه امی، یک گلدن گلوب و پنج جایزه کمدی بریتانیا را در کارنامه خود دارد. از کارهای مشهور او می‌توان به تاک‌شو با ریکی جرویز آشنا شوید (Meet Ricky Gervais) و سریال اکستراز (Extras) اشاره کرد. او همچنین میزبان گلدن‌گلوب ۲۰۱۰،۲۰۱۱،۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ بوده است.

فصل اول سریال در ۸ مارس ۲۰۱۹ در ۶ اپیزود و فصل دوم آن، همان‌طور که در سریال های ادیبهشت ۹۹ به آن اشاره شد در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۲۰ در شش قسمت پخش شد که در همین ماه نتفلیکس از تمدید این سریال برای فصل سوم خبر داد.

نقد سریال After Life

سریال After Life به مفاهیم گسترده اما تلخ، سیاه و گزنده‌ای می‌پردازد که مهم‌ترین آن مرگ و فقدان است. سریال زندگی تونی، نویسنده یک روزنامه محلی را پس از مرگ همسرش دنبال می‌کند که دیگر انگیزه‌ای برای زندگی ندارد و تنها دلیلی که او را از خودکشی منع می‌کند غذا دادن به سگش است. گرچه در طول سریال دائما مفهوم مرگ و پوچی زندگی عنوان می‌شود اما در واقع در ستایش زندگی است. شخصیت تونی تلخ، بددهن و حاضر جواب است که هیچ خط قرمزی برای آزردن دیگران ندارد اما با این وجود مخاطب با او همدردی و همدلی می‌کند. شاید داستان سریال چیزی بیش از زندگی ملال‌آور تونی نباشد و صحنه‌ها به ظاهر پیش پا افتاده باشند اما در این سریال ساده، گفتگوها، دیالوگ‎ها و لحظاتی وجود دارد که برای مخاطب قابل لمس بوده و هر کسی که در زندگی فقدانی تجربه کرده باشد، با آن صحنه‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

درون‌مایه سریال After Life درامی غمگین است که با استفاده از کمدی آن را دلنشین کرده است و پیام‌هایی که در طول سریال به مخاطب منتقل می‌شود مفید و قابل تامل است. در طول سریال ما با سکانس‌های تکراری همچون رفتن تونی پیش روانشناس آشفته، رفتن تونی به تحریریه و دیالوگ‌هایش با همکاران، دیدارهایش با پدری که آلزایمر دارد و یا دیدارهایش با زنی مسن در قبرستان مواجه هستیم که دائما تکرار می‌شوند که از دل هرکدام دیالوگ‌ها و مفاهیم جدید و غالبا آموزنده و تامل برانگیز بیرون می‌آید.

نقد سریال After Life

داستان سریال زندگی پس از مرگ

تونی جانسون، نویسنده یک روزنامه محلی در بریتانیا، پس از مرگ همسرش لیسا بر اثر سرطان سینه نمی تواند با غم از دست دادن او و فقدانش در زندگی خود کنار بیاید و قصد دارد خودکشی کند. او تصمیم می‌گیرد هر کاری که دوست دارد بکند و هر چیزی که می‌خواهد بگوید و به عواقب آن کوچک‌ترین توجهی نکند، تا دنیا را با کمدی تاریک خود مجازات کند.

دیالوگ های سریال After Life

یکی از نقات قوت سریال زندگی پس از مرگ دیالوگ‌هایی با مفاهیم عمیق هستند که عمدتا از زبان شخصیت اصلی سریال، یعنی تونی گفته می‌شود:

ـ کت: تو به هیچی اعتقاد نداری!
– تونی: چرا دارم!
ـ کت: فکر می‌کردم آتئیست (خداناباور) هستی.
ـ تونی: آره اما به این معنا نیست که به هیچی اعتقاد ندارم، هست؟ به این معناست که به هیچ خدایی اعتقاد ندارم.
– کت: چطور می‌تونی به خدا اعتقاد نداشته باشی؟
ـ تونی: به کدوم خدا؟
ـ کت: منظورت چیه؟
ـ تونی: خب … زئوس؟
ـ کت: کی؟
ـ تونی: خدای یونانی. یا «را» یا «گانش»؟ (خدایان مذهب هندوئیسم)
ـ کت: نه اونا نه، خدای واقعی که توی انجیله
– تونی: یهوه (خدای یهودیان که در انجیل هم نام آن آمده است)
ـ کت: فقط خدا دیگه!
– تونی: خب تو چطور به تمام خداهای دیگه‌ای که الان ازشون اسم بردم اعتقاد نداری؟ همون‌جوری منم به خدای تو اعتقاد ندارم!
ـ کت: چطور می‌تونی اعتقاد نداشته باشی که یه نفر تمام اینا رو آفریده؟
ـ تونی: تو چرا اعتقاد داری یه نفر همش رو آفریده؟
ـ کت: چون خیلی خوبه، شانسی که نمی‌تونه باشه، می تونه؟ چیه، مه‌بانگ (بیگ بنگ)؟ همه چیز از هیچ به وجود آمده باشه؟ غیر ممکنه!
تونی: پس خدا از کجا اومده؟ آسون بود مگه نه؟

دیالوگ های سریال After Life

تریلر سریال

برای این‌که بیشتر با فضای سریال After Life (زندگی پس از مرگ) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر سریال After Life (زندگی پس از مرگ) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It