سریال Altered Carbon (کربن تغییر یافته) یک سریال سایبر پانکی محصول نتفلیکس است که با استقبال خوبی از طرف بینندگان مواجه شده بود. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مجله ویتال ، نتفلیکس از لغو سریال Altered Carbon پس از دو فصل خبر داد.

چند روز پیش نتفلیکس سریال‌های پرطرفدار دیگری همچون سریال سریال The Society (جامعه) و سریال I Am Not Okay With This (من با این وضعیت خوب نیستم) را نیز به خاطر شیوع ویروس کرونا که مانعی برای تولید این سریال‌ها به خاطر هزینه های بالا است خبر داده بود. به نظر می‌رسد اما لغو سریال Altered Carbon ربطی به ویروس کرونا نداشته باشد و این تصمیم در ماه آوریل گرفته شده است.

لغو سریال Altered Carbon

سریال کربن تغییر یافته توسط لائتا کالوگریدز (Laeta Kalogridis) بر اساس رمانی به همین نام نوشته ریچارد کی. مورگان، نویسنده انگلیسی، در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است که فصل اول آن در فوریه ۲۰۱۸ در ده قسمت منتشر شد. داستان فصل اول این سریال علمی تخیلی و سایبرپانک در حدود ۳۵۰ سال آینده، یعنی در سال ۲۳۸۴ روایت می‌شود که در آن بدن انسان‌ها قابل تعویض بوده و مردن بی‌معنی است و تقریبا همه انسان‌ها قابلیت برگشت از مرگ را دارند. تاکشی کوکچ (با بازی جوئل کینامان) یکی از سربازان کشته شده است که با تکنولوژی تعویض بدن انسان‌ها مخالف بود؛ حال توسط فردی ثروتمند به نام لورنس بنکرافت (با بازی «جیمز پیورفوی) زنده می‌شود تا تا معمای قتل خودش را حل کند.

لغو سریال Altered Carbon

این سریال در فصل اول با ارائه یک داستان خوب و صحنه‌های اکشن‌ توانست طرفداران زیادی برای خود به دست آورد اما در فصل دوم با بازی آنتونی مکی (Anthony Mackie) در نقش تاکشی با شکست روبه رو شد و بینندگان زیادی را از دست داد. همچنین این سریال نیازمند ساخت دکورهای گران قیمت و  استفاده از جلوه‌های ویژه زیادی برای خلق فضای آینده بود و همین موضوع آن را به پرهزینه‌ترین سریال نتفلیکس تبدیل کرده بود. میزان بازدیدها هیچ تناسبی با هزینه‌های تولید نداشت به همین دلیل مدیران شبکه نتفلیکس تصمیم به لغو سریال Altered Carbon گرفتند.

نظر شما چیست؟

Pin It