دنیای مد و فشن روز به روز در حال پیشرفت است و سال‌ها است که لبنان نیز در صنعت مد خوش درخشیده و طراحان لباس لبنانی همچون زهیر مراد و الی صعب شهرت جهانی دارند که کمتر کسی در صنعت مد و فشن وجود دارد که نام آن‌ها را نشنیده باشد. پس از لبنان، دبی نیز با برگزاری فشن ویک همزمان با کشورهای پیشرفته در صنعت مد به یکی از فعال‌ترین کشورها در دنیای مد تبدیل شده است. در آوریل سال ۲۰۱۸، ریاض (پایتخت عربستان سعودی) اولین فشن شو تاریخ خود را برگزار کرد. گرچه در این فشن شو خبری از شبکه های اجتماعی و مردها نبود اما با توجه به شرایط مذهبی و فرهنگی عربستان این رویداد بسیار حائز اهمیت بود و از این طریق چندین طراح خلاق توانستند کارهای خود را به نمایش بگذارند. در ادامه معرفی برندها و طراحان لباس خارجی ، با ۴ طراح لباس عربستانی آشنا می‌شویم.

معرفی ۴ طراح لباس عربستانی آوانگارد

صنعت مد عربستان با این که کشور بسیار بسته و مذهبی است، در حال پیشرفت است و طراحان لباس زیادی در این کشور و یا خارج از عربستان مشغول فعالیت هستند. پس از این‌که برای اولین بار یک فشن ویک در این کشور برگزار شد، طراحان لباس عربستانی عرصه‌ای برای رقابت و درخشیدن پیدا کردند.

آروا البناوی (Arwa Al Banawi)

آروا ، طراح لباس عربستانی آوانگارد ، کار خود را در سوییس شروع کرد و در حاضر در دوبی‌ ساکن است. برند آروا یکی از برندهای شرکت‌کننده در فشن شو عربستان بود که قطعا تاثیر بسزایی در صنعت مد و پوشاک عربستان خواهد گذاشت. آروا البناوی با ترکیب مد سنتی و غربی طراحی‌هایی جدید برای زنان عربستان عرضه کرده تا قدرت زنان فرهنگش را از ظریق برند خود به نمایش بگذارد.

طراح لباس عربستانی

آروا البناوی پس از تحصیل در دانشکده مد لندن در دبی، برند خود را در سال ۲۰۱۵ تاسیس کرد. مجلات مشهوری همچون ووگ، ماری کلر، نیویورک تایمز و گرازیا درباره طراحی‌های او نوشتند و طراحی‌هایش را با بالنساگا و آف‌وایت مقایسه کردند. البناوی با برندهایی همچون آدیداس، لوی و پپسی همکاری داشته است. در سال ۲۰۱۹ جایزه طراح سال را از گرازیا استایل (GRAZIA STYLE AWARDS) دریافت کرد.

مشائل الرجحی (Mashael Al Rajhi)

این برند ترکیبی از لباس های اوت کوتور و استریت استایل یا استایل خیابانی را ارائه می‌دهد و هدفش از طراحی برای فشن شو عربستان ، ارائه لباس‌های جایگزین عبای عربی برای زنان عربستان بوده است.

طراح لباس عربستانی

مشائل الرجحی پس از فارغ‌التحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه پادشاه سعود (King Saud University)، متوجه علاقه‌اش به فشن شد و دیپلم طراحی لباس را از انستیتوی استرالیایی هنر و مهارت در ریاض گرفت. این طراح لباس عربستانی بلافاصله کالکشن طراحی فشن آماده زنانه و مردانه را با لیبل مشائل (MASHAEL) در سال ۲۰۱۳ عرضه کرد.

ریم الکنهال (Reem Al kanhal)

یکی از طراحان لباس عربستانی مطرح با بیش از ۱۰ سال سابقه، ریم الکنهال است که گرچه به دلیل این‌که فشن شو ریاض دوبار به تاخیر افتاد از آن انصراف داد اما با نگاهی به طرح‌های او می‌توان آینده روشنی برای صنعت مد عربستان تصور کرد.

طراح لباس عربستانی

ریم الکنهال فارغ‌التحصیل رشته هنر از انستیتوی هنر و مهارت در ریاض است. این طراح لباس عربستانی ، طراح مد مورد علاقه دینا الجهنی (کارآفرین مشهور عربستانی و سردبیر پیشین ووگ عربی) و لیاندرا مدین (نویسنده آمریکایی مجله مد) است.

حرفه با طراحی نعیمه (Herfah By Naeema)

این برند عربستانی که به عنوان بخشی از ترانک شو بهترین‌های خاورمیانه نیز انتخاب شده است، در لبنان تولید و توسط ۴۰ زن عربستانی دوخته می‌شود که با استفاده از پارچه‌های چرمی، خز و ابریشم بسیار لوکس و زیبا جلوه می‌کند.

طراح لباس عربستانی

نظر شما درباره طراحان لباس عربستانی آوانگارد چیست؟ اگر به مد و فشن علاقه دارید، ما هر ماه در مجله ویتال استایل‌ ها، برندها و طراحان ایرانی و خارجی مختلفی به شما معرفی می‌کنیم. بخش فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It