انیمه Baccano (باکانو یا آشوب) اثری ماندگار و جذاب با روایتی چند لایه و پر از شخصیت‌های خاص است که دیدن آن را به هر اوتاکو و انیمه دوستی واجب است. در این مطلب از معرفی انیمه ،  به سراغ معرفی انیمه باکانو (Baccano) یا آشوب رفته‌ایم. با مجله ویتال همراه باشید.

انیمه Baccano (باکانو یا آشوب)

عنوان ژاپنی: Bakkāno!‎

نام فارسی: باکانو یا آشوب

ژانر: اکشن، کمدی، تاریخی، معمایی، فراطبیعی

کارگردان: تاکاهیرو اوموری

محصول:  ۲۰۰۷ – ۲۰۰۸

تعداد فصل: ۱

وضعیت انیمه باکانو : پایان یافته

IMDb: ۸/۳

امتیاز مای انیمه لیست : ۸/۴۲

انیمه Baccano (آشوب)

انیمه Baccano (آشوب) که بر اساس لایت نوولی (سبکی از رمان‌نویسی شرقی که حجم کمی داشته و مصور هستند و معمولا ماهیانه در نشریات ادبی چاپ می‌شوند) به همین نام نوشته ریوگو ناریتا ساخته شده است. اولین جلد از این لایت نوول توانسته بود جایزه طلایی داستان دنگکی را به دست آورد. تاکاهیرو اوموری وظیفه ساخت انیمه Baccano را بر عهده داشته که سابقه ساخت انیمه‌هایی همچون انیمه به سوی جنگل نور کرم های شب‌تاب (Hotarubi no Mori e) که یکی از بهترین انیمه های عاشقانه تاریخ است، سامورایی فلامنکو (Samurai Flamenco) و مجموعه کتاب دوستان ناتسومه (Natsume’s Book of Friends) را دارد.

انیمه باکانو یکی از بهترین انیمه‌هایی است که با وجود این‌که شخصیت‌های زیادی داشته و داستان آن مدام بین زمان حال و گذشته در حرکت است اما همچنان در طول ۱۶ قسمت خود قوی عمل می‌کند. باکانو از زوایای دید مختلفی روایت می‌شود و داستان آن در آمریکای خیالی و در طول دوره‌های زمانی مختلف اتفاق می‌افتد. نحوه روایت انیمه Baccano با روایت لایت نوولی که از آن اقتباس کرده متفاوت است؛ انیمه روایتی غیر خطی داشته اما لایت نوول روایتی خطی را در هر جلد از کتاب خود دنبال می‌کند.

انیمه باکانو

داستان انیمه باکانو

اوایل دهه ۱۹۳۰ در شیکاگو، قطار بین قاره‌ای به نام فلایینگ پوسیفوت (Flying Pussyfoot) سفر افسانه‌ای خود که ردی از خون در سراسر کشور باقی می‌گذارد را آغاز می کند. در همین زمان در نیویورک دانشمندی جاه‌طلب به نام سیلارد (Szilard) و دستیارش انیس (Ennis) به دنبال بطری‌های گمشده اکسیر جوانی هستند. همچنین جنگی بین گروه‌های مافیایی در جریان است. در سال ۱۷۱۱ کیمیاگران در حال فهمیدن ارزش جاودانگی هستند …

انیمه Baccano داستان خود را به نحوی شروع می‌کند که عنصر کنجکاوی را در ذهن مخاطب ایجاد کرده و با این‌که در ابتدا سرنوشت شخصیت‌های مختلف را بازگو می کند اما مخاطب همچنان کنجکاو خواهد شد که هر کدام از شخصیت‌ها، چه داستانی داشته‌اند که نتیجه‌‌ آن چنین شده است. در انیمه باکانو مدام در هر صحنه ناگهان داستان کات خورده و به گذشته بر می‌گردد و مدام در بازه‌های زمانی مختلف سوییچ می‌کند تا در نهایت داستان هر شخصیت کامل شود. در واقع انیمه باکانو مانند یک پازل ۱۰۰۰ تکه است که رفته رفته کنار هم قرار گرفته و داستان تکمیل می‌شود.

تریلر انیمه آشوب

برای این‌که بیشتر با فضای انیمه Baccano (آشوب)  آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر انیمه Baccano (آشوب) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It