سریال های انیمیشنی طیف وسیعی از طرفداران را به خود جذب کرده اند. در واقع انیمیشن بخش مهمی از دنیای تلویزیون و سینما را تشکیل می‌دهند. سریال انیمیشنی دیگر مخصوص کودکان نیست و سریال‌های انیمیشنی ساخته می‌شوند که مخاطبین آن فقط بزرگسالان هستند.

بهترین سریال های انیمیشنی

سالانه انیمیشن‌های سینمایی و سریالی بسیاری برای بزرگسالان ساخته می‌شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این  مطلب ۱۶ انیمیشن سریالی برتر سال‌های اخیر را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. سیمپسون‎ها – The Simpsons

ژانر: کمدی
سال پخش: ۱۹۸۹ تا کنون
ساخته: مت گرینیگ
۸/۷ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۵٪

بهترین سریال های انیمیشنی

یکی از قدیمی‌ترین، طولانی‌ترین و در عین حال بهترین سریال های اتیمیشنی دنیا سیمپسون‌ها است که از ۱۷ دسامبر سال ۱۹۸۹ تا کنون در حال پخش است و ۳۰ فصل از آن پخش شده و فصل ۳۱ نیز در حال پخش است. این سریال درباره زندگی خانواده ای به نام سیمپسون در شهری ساختگی به نام اسپرینگ‌فیلد است. این سریال همچنین به پیش‌بینی‌های درستش از آینده مشهور است.

۲. وقت ماجراجویی – Adventure time

ژانر: فانتزی، ماجراجویی، کمدی
سال پخش: ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸
ساخته: پندلتن وارد
۸/۶ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰

بهترین سریال های انیمیشنی

وقت ماجراجویی یکی از سریال های انیمیشنی محبوب است که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ طی ده فصل پخش شد. داستان آن درباره پسری ماجراجو به نام فین و سگش جیک است که به هر شکل و اندازه بخواهد تبدیل می‌شود. جهانی که در آن زندگی می‌کنند اوو نام دارد که بر اثر یک حمله هسته‌ای که هزاران سال از آن گذشته زندگی می‌کنند.

۳. بوجک هورسمن – BOjack horseman

ژانر: کمدی سیاه، درام
سال پخش: ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰
ساخته: رافائل باب واکسبرگ
۸/۶ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳٪

بهترین سریال های انیمیشنی

این سریال انیمیشنی بسیار خلاقانه بوده و مخصوص بزرگسالان است و از سال ۲۰۱۴  آغاز و ۵ فصل آن پخش شده است. فصل ششم این سریال نیز تا سال ۲۰۲۰  به اتمام می‌رسد که گفته می‌شود فصل آخر آن خواهد بود. داستان سریال درباره بوجک هورسمن، یک اسب سخنگو است که ستاره یک سریال محبوب بوده اما سال‌ها بعد از آن سریال کسی او را نمی‌شناسد. او در تلاش است محبوبیت سابق خود را بازیابد.

۴. جک سامورایی – Samurai Jack

ژانر: اکشن، فانتزی، ماجراجویی
سال پخش: ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷
ساخته: گندی تارتاکوفسکی
۸/۵ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳٪

بهترین سریال های انیمیشنی

سامورایی جک یکی از بهترین سریال های انیمیشنی آمریکایی است که داستان جک، یک سامورایی ژاپنی را دنبال می‌کند که توسط جادوگر شروری به نام آکو به آینده، جایی که خود آکو بر آن تسلط فرستاده می‌شود. جک در تلاش راهی برای بازگشت به زمان خودش پیدا کند تا بتواند جلوی فرمانروایی آکو را بگیرد.

۵. مرد خانواده – Family Guy

ژانر: کمدی
سال پخش: ۱۹۹۹ تا کنون
ساخته: ست مک‌فارلن
۸/۱ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۷۱٪

بهترین سریال های انیمیشنی

مرد خانواده یا فمیلی گای که تا کنون ۱۸ فصل از آن پخش شده، درباره خانواده گریفن است که در شهر خیالی کوهاگ زندگی می‌کنند. این سریال پر از شوخی با همه جور مسائلی است به حدی که از طرف برخی به خاطر شوخی‌ها، ناسزاها و حتی به عقیده برخی توهین به مسائل مذهبی مورد انتقاد قرار گرفته است.

۶. ریک و مورتی – rick and morty

ژانر: کمدی، ماجراجویی، تخیلی
سال پخش: ۲۰۱۳ تا کنون
ساخته: جاستین رویلند و دن هارمون
۹/۳ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵٪

بهترین سریال های انیمیشنی

این سریال را یکی از بهترین سریال های انیمیشنی تمام دوران‌ها می‌دانند و داستان آن درباره یک دانشمند نابغه دائم‌الخمر به نام ریک و نوه‌اش مورتی است که با هم به ماجراجویی‌های علمی ریک رفته و ماجراهای جالب و عجیبی تجربه می‌کنند.

۷. کیمیاگر تمام‌فلزی: انجمن برادری

ژانر: انیمه اکشن، تخیلی، فانتزی
سال پخش: ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰
ساخته: یاسوهیرو ایری
۹/۱ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰٪

بهترین سریال های انیمیشنی

این انیمه ژاپنی بازسازی از انیمه کیمیاگر تمام فلزی محصول سال ۲۰۰۱ است که با داستانش با انیمه اصلی تفاوت دارد. داستان این انیمه درباره دو برادر به نام‌های ادوارد و الفونس الریک است که تصمیم دارند با علم کیمیاگری و جادوگری مادر خود را به زندگی برگردانند. پس از اینکه نقشه‌ آن ها با شکست روبرو می‌شود ادوارد یک پایش را و برادرش الفونس کل بدنش را از دست می‌دهد که ادوارد با معامله کردن دستش، روح برادرش را به زرهی پیوند می‌زند. حال این دو برادر به دنبال یافتن سنگ فلاسفه، قوی ترین سلاح کیمیاگری می‌گردند تا بتوانند بدن هایشان را پس بگیرند.

۸. دهان گشاد – big Mouth

ژانر: کمدی، عاشقانه
سال پخش: ۲۰۱۷ تاکنون
ساخته: نیک کرول، اندرو گلدبرگ، مارک لوین و جنیفر فلکت
۸ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰٪

بهترین سریال های انیمیشنی

یکی از بهترین سریال های انیمیشنی عاشقانه نتفلیکس است. داستان دهان گشاد درباره دو دوست به نام‌های نیک رول و اندرو گلدبرگ و ماجراهایی که در د.ران بلوغ تجربه می‌کنند است. در واقع این سریال بر کابوس ها و مشکلات نوجوانان در دوران بلوغ تمرکز دارد.

۹. آبشار جاذبه – Gravity Falls

ژانر: اکشن، ماجراجویی
سال پخش: ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶
ساخته: الکس هیرش
۸/۹ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰٪

بهترین سریال های انیمیشنی

یکی از بهترین انیمیشن های سریالی سال‌های اخیر آبشار جاذبه است که درباره دوقلویی به نام‌های دیپر و میبل بوده که برای تعطیلات تابستانی پیش عموی خود می‌روند. عمو استن در منطقه‌ای در شمال غرب کالیفرنیا به نام آبشار جاذبه زندگی می‌کند. آبشار جاذبه منطقه مرموزی است و دوقلوها با پیداکردن کتابی ناخواسته درگیر راز و رمزها و معماهای منطقه می‌شوند.

۱۰. پارک جنوبی – South Park

ژانر: کمدی
سال پخش: ۱۹۷۷ تا کنون
ساخته: تری پارکر، مت استون
۸/۷ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۱٪

بهترین سریال های انیمیشنی

یکی از سریال های انیمیشنی محبوب پارک جنوبی یا ساوت پارک است که تا کنون ۲۳ فصل از آن پخش شده است. این سریال انیمیشنی که به هیچ‌وجه برای کودکان مناسب نیست درباره ۴ دانش‌آموز در یک شهر دورافتاده در ایالت کلورادو به نام پارک جنوبی است. این سریال  به خاطر نقیضه‌هایش از وقایع روز آمریکا، طنز سوررئال و دشنام‌هایش معروف است.

۱۱. آرچر – Archer

ژانر: اکشن، درام، کمدی
سال پخش: ۲۰۰۹ تا کنون
ساخته: آدام رید
۸/۶ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱٪

بهترین سریال های انیمیشنی

سریال انیمیشنی آرچر درباره یک مامور مخفی حرفه‌ای به نام استرلینگ آرچر و هفت تا از همکارانش است که ارتباطات و مبارزات آن‌ها با خلافکاران لحظات دیدنی را برای بیننده رقم می‌زند.

۱۲. فیوچراما – Futurama

ژانر: علمی تخیلی، کمدی
سال پخش: ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳
ساخته: مت گرینیگ، دیوید کوهن
۸/۴ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵٪

بهترین سریال های انیمیشنی

سریال فیوچراما یکی از جذاب‌ترین سریال های انیمیشنی است که درباره یک پیک غذارسان به نام فیلیپ فرای است که یک روز به طور اتفاقی درون دستگاهی می افتد کهاو را ۱۰۰۰ سال منجمد نگه می‌دارد و وقتی از حالت انجماد خارج می‌شود و وارد قرن ۳۱ می‌شود.

۱۳. برادران جسور – The Venture Bros

ژانر: علمی تخیلی، کمدی
سال پخش: ۲۰۰۳ تا کنون
ساخته: جکسون پابلیک، دوک همر
۸/۵ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳٪

بهترین سریال های انیمیشنی

سریال برادران جسور درباره  زندگی و ماجراهای خانواده جراحی به نام ونچر است که با بیمارن خاصی روبرو می‌شوند. شخصیت‌های اصلی سریال یک دانشمند به نام دکتر راستی ونچر به همراه بادی گارد قدرتمندش و دو پسر بیش فعالش است.

۱۴. برگری باب – Bob’s Burgers

ژانر: کمدی
سال پخش: ۲۰۱۱ تا کنون
ساخته: لورن بوچارد
۸/۱ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱٪

بهترین سریال های انیمیشنی

سریال برگری باب درباره ماجراهای خانواده‌ای به نام بلچر است که یک رستوران برگر فروشی را اداره می‌کنند. این سریال نامزد دریافت جوایز بسیاری شده و توانسته چندین جایزه را از آن خود کند.

۱۵. خ مثل خانواده

ژانر: کمدی، درام
سال پخش: ۲۰۱۵ تاکنون
ساخته: بیل بور، مایکل پرایس
۸ :IMDb
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۶٪

بهترین انیمیشن های سریالی

سریال خ مثل خانواده بر اساس دوران کودکی استند‌آپ کمدینی به نام «بیل بور» و زندگی خانوادگی‌اش است که از قشر متوسط جامعه در دهه ۱۹۷۰ هستند. این سریال دوبار نامزد دریافت جایزه امی شده است.

۱۶. خدای تپه – King of the Hill

ژانر: کمدی درام
سال پخش: ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰
ساخته: مایک جاج ، گرگ دنیلز
۷/۳ :IMDb

بهترین سریال های انیمیشنی

سریال پادشاه تپه درباره خانواده‌ای به نام هیل از قشر متوسط آمریکایی است که در شهر خیالی آرلن زندگی می‌کنند. هنک هیل که یک مرد مسئولیت پذیر، منظم، وفادار و راستگو می باشد مسئولیت رهبری خانواده را بر عهده دارد. سریال درباره داستان‌های این خانواده است.

شما کدامیک از این سریال های انیمیشنی را می‌بینید یا دیده‌اید؟ اگر به سینما و تلویزیون علاقمند هستید، بخش سینمای مجله ویتال را دنبال کنید.

۱۳ نظر

  1. سلام اول از همه جای انیمیشن star vs the forces of evil خیلی خالیه دوم اینکه به همه پیشنهاد می کنم انیمیشن ریکی و موری رو حتما ببنید و همچنین انیمیشن آبشار جاذبه هم معرکه است.
    انیمیشن وقت ماجراجویی هم حرف نداره فقط کاش یه سایت وجود داشت که دوبله فارسی و بدونه سانسور قرار میداد یا یه سایت بود که زیرنویس کاملش رو قرار می داد.
    متاسفانه من که هرچی گشتم نبود.

    • مسخره بدو کارتون استار علیه نیرو های شیطانی رو ببین بعد بگو کدوم بهترینه

  2. پس اتک ان تایتان و دفتر مرگ کجا هستند اون ها که نمرات واقعا بالایی دارن مخصوصا اتک ان تایتان که نه فقط انیمیشن بلکه در زمینه سریال هم حرف داره واسه گفتن

  3. استار علیه نیرو های شیطانی کودکانه بود ولی بهتون پیشنهاد میکنم، آواتار آنگ، افسانه ی کورا، آبشار جاذبه، وقت ماجراجویی و آبشار سرنوشت رو ببینید، واقعا حرف نداشت

  4. آممم درسته اونا هم بهترینن… ولی یه نکته ای رو هم شما هم کسی که سایت رو ساخته فراموش کردید… اتک آن تایتان و دث نوت و کیمیاگر فول متال انیمیشن نیستن… انیمه هستن و درسته که بهترینان… ولی چون این سایت بهترین سریالای “انیمیشنی” رو معرفی میکنه پس نباید اونارو قرار بده… اگه انیمه‌ی کیمیاگر فول متال رو به خاطر انیمه بودنش حذف میکرد شاید میشد سریال آواتار آخرین باد افزار رو هم بزاره…

نظر شما چیست؟

Pin It