سبک موسیقی کانتری که طرفداران زیادی نه تنها در آمریکا، بلکه در سراسر دنیا دارد، در واقع گونه‌ای از موسیقی محلی آمریکایی است که فرم ساده‌ای دارد و مضمون آن عموما درباره عشق، طبیعت و سبک زندگی است. در این مطلب از معرفی‌ گروه‌ها و خواننده ها و موسیقی خارجی ، نگاهی می‌کنیم به بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ و توضیح مختصری درباره هریک از آن‌ها.

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

موسیقی کانتری با نام هنرمندانی همچون جانی کش و هنک ویلیامز گره خورده اما هنرمندان جدیدتر نیز از محبوبیت زیادی برخوردارند. مجله بیلبورد که مشهورترین مجله در صنعت موسیقی است هر سال فهرستی از بهترین هنرمندان هر سبک منتشر می‌کند. در ادامه نگاهی می‌کنیم به بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ از نگاه مجله بیلبورد:

۱۰. بلیک شلتون (Blake Shelton)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

بلیک شلتون (Blake Shelton) خواننده سبک کانتری است که فعالیتش را در سال ۲۰۰۱ با آهنگ «آستین (Austin)» آغاز کرد. این آهنگ که از اولین آلبوم شلتون بود به مدت ۵ هفته در رتبه اول بهترین آهنگ‌های بیلبورد قرار داشت. بلیک تا کنون یازده آلبوم استودیویی منتشر کرده است و جزو بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ و به طور کلی یکی از موفق‌ترین خواننده‌های سبک کانتری است که بیش از ده میلیون نسخه از آلبوم‌هایش در سراسر دنیا به فروش رفته است. شلتون جوایز بسیار زیادی در طول فعالیت‌های هنری خود دریافت کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ده جایزه انجمن موسیقی کانتری، پنج جایزه آکادمی موسیقی کانتری، یازده جایزه CMT، یک جایزه بیلبورد، دو جایزه موسیقی آمریکا، پنج جایزه برگزیده مردم و بسیاری دیگر اشاره کرد.

۹. جیسون الدین (Jason Aldean)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

جیسون الدین (Jason Aldean) خواننده و ترانه‌سرای سبک کانتری است که فعالیتش را از ۱۴ سالگی آغاز کرده است. در سال ۲۰۰۵ با شرکت پخش موسیقی BBR قراردادی امضا کرد و ۹ آلبوم و ۲۴ تک آهنگ منتشر کرد. آلبوم‌های او بسیار پرفروش هستند و همگی گواهینامه پلاتینیوم دریافت کرده‌اند و حتی چهارمین آلبومش (My Kinda Party) گواهی چهارگانه پلاتینیوم دریافت کرده و آلبوم پنجمش با نام قطار شب (Night Train) دو گواهینامه پلاتینیوم را کسب کرده است. از ۲۴ تک‌آهنگی که منتشر کرده ۲۱ آهنگ آن به صدر جدول بهترین آهنگ‌های کانتری دست پیدا کرده‌اند.

۸. مارن موریس (Maren Morris)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

مارن موریس (Maren Morris) خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی است که علاوه بر کانتری در سبک‌های پاپ و آر اند بی نیز فعالیت دارد به عنوان یکی از بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ شناخته شده است. او تا کنون پنج آلبوم استودیویی منتشر کرده است که همگی موفق بوده‌اند. آهنگ استخوان‌ها (The Bones) از آخرین آلبوم او (آلبوم دختر Girl) به عنوان بهترین آهنگ عاشقانه تمام دوران ها شناخته شد و گواهی پلاتینیوم از انجمن ضبط موسیقی آمریکا و کانادا دریافت کرد. همچنین آهنگ کلیسای من (My Church) از آلبوم قهرمان (Hero) جایزه گرمی بهترین آهنگ کانتری را در سال ۲۰۱۶ به دست آورد.

۷. مورگان والن (Morgan Wallen)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

مورگان والن (Morgan Wallen) خواننده و ترانه‌سرای سبک کانتری است که تا کنون یک آلبوم استودیویی منتشر کرده و با همین آلبوم در فهرست بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ شناخته شده است. همین آلبوم در آگوست سال ۲۰۲۰ رتبه اول بهترین آلبوم‌های کانتری را به دست آورد.

۶. کریس استپلتون (Chris Stapleton)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

کریس استپلتون (Chris Stapleton) موسیقیدان، ترانه‌سرا و خواننده آمریکایی است که بیشتر به خاطر سبک کانتری شناخته می‌شود اما در سبک های دیگر همچون بلوگرس، هارد راک و بلوز نیز فعالیت دارد. استپلتون فعالیتش را از سال ۱۹۹۹ در شهر زادگاهش لکسینگتون آغاز کرد و در سال ۲۰۰۱ به نشویل رفت و قراردادی با یک شرکت ضبط موسیقی امضا کرد. او بیش از ۱۷۰ آهنگ را برای هنرمندان مختلف نوشته و در آلبوم‌های هنرمندانی همچون ادل و برد پیزلی نیز حضور داشته است. کریس استپلتون که به عنوان یکی از بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ شناخته شده توانسته تا کنون پنج جایزه گرمی، ۷ جایزه آکادمی موسیقی کانتری، ده جایزه انجمن موسیقی کانتری، پنج جایزه بیلبورد و ۹ جایزه انجمن آهنگسازان آمریکا را به دست آورد.

۵. فلوریدا جورجیا لاین (Florida Georgia Line)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

فلوریدا جورجیا لاین (Florida Georgia Line) یک گروه دو نفره کانتری است که توسط تایلر هابرد و برایان کلی تشکیل شده است. آن‌ها تا کنون چهار آلبوم استودیویی منتشر کرده‌اند. تک آهنگ کروز (Cruise) از این گروه توانست گواهی الماس دریافت کند و بدین ترتیب اولین آهنگ سبک کانتری شود که به این درجه از فروش بالا دست یابد. فلوریدا جورجیا لاین فعالیت خود را در سال ۲۰۱۰ در نشویل به عنوان یک گروه کاور آغاز کرد و یک سال بعد طی قراردادی فعالیت مستقل خود را شروع کردند.

۴. تامس رت (Thomas Rhett)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

تامس رت (Thomas Rhett) موزیسین، ترانه‌سرا و خواننده سبک کانتری است که تا کنون ۴ آلبوم استودیویی منتشر کرده است. دو آلبوم آخرش (Life Changes و Center Point Road) نامزد گرمی بهترین آلبوم کانتری سال شدند. از میان ۱۹ آهنگ او که در چارت بهترین آهنگ‌های کانتری قرار گرفته ۱۵ آهنگش رتبه اول را داشته است. تامس رت نامزدی‌ها و جوایز مختلفی از جمله جایزه انجمن موسیقی کانتری را دریافت کرده است.

۳. کین براون (Kane Brown)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

کین براون (Kane Brown) خواننده و ترانه‌سرای سبک کانتری است که فعالیتش را از شبکه‌های اجتماعی آغاز کرد. او نخستین خواننده‌ای است که هم‌زمان در جایگاه اول پنج چارت اصلی کانتری آمریکا قرار گرفته است. کین براون تا کنون دو آلبوم استودیویی منتشر کرده است که با همین دو آلبوم در فهرست بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ مجله بیلبورد قرار گرفته است.

۲. دن + شی (Dan + Shay)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

دن + شی (Dan + Shay) گروه موسیقی دو نفره سبک پاپ کانتری است که توسط دن سمایرز و شی مونی تشکیل شده است. آن‌ها تا کنون سه آلبوم استودیویی منتشر کرده‌اند که همه آهنگ‌های این آلبوم‌ها در چارت‌های بهترین آهنگ‌های کانتری قرار گرفته‌اند. آن‌های با هنرمندانی همچون لیندزی استرلینگ، کلی کلارکسون و رائلین نیز همکاری کرده‌اند. دن + شی برای آهنگ تکیلا (Tequila) جایزه گرمی بهترین اجرای دو نفره را دریافت کردند.

۱. لوک کومز (Luke Combs)

بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹

لوک کومز (Luke Combs) که رتبه اول بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ را از سوی مجله بیلبورد به دست آورده است، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرده و تا کنون دو آلبوم استودیویی منتشر کرده است. ۸ تک‌آهنگ او به رتبه اول بهترین آهنگ‌های کانتری بیلبورد دست یافته استو کومز جوایز زیادی همچون سه جایز بیلبورد، دو جایزه انجمن موسیقی کانتری، جایزه CTM و جایزه آکادمی موسیقی کانتری شده است.

نظر شما درباره فهرست بهترین خواننده های کانتری ۲۰۱۹ چیست؟ بهترین خواننده کانتری ۲۰۱۹ از نظر شما چه کسی است؟ اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It