دنیای اطراف ما پر از رازها و معماها است و فیلم‌ها و سریال‌های معمایی و حل کردن این معماها توسط کارآگاهان یا افراد باهوش همیشه برای علاقمندان به سینما و تلویزیون جذاب بوده است. اگر شما هم به حل کردن معما علاقمند هستید، در این مطلب از معرفی لیست فیلم و سریال ، به سراغ معرفی بهترین انیمه های کارآگاهی رفته‌ایم.

بهترین انیمه های کارآگاهی

پیش از این با بهترین انیمه های سریالی و بهترین انیمه های سینمایی آشنا شدیم. در ادامه اما فهرست یکی از ژانرهای پرطرفدار انیمه، یعنی انیمه های کاراگاهی را با هم مرور می‌کنیم:

۱۰. انیمه مدرسه کارآگاهی کیو (Detective School Q)

ژانر: کمدی، جنایی، درام، معمایی
IMDb: ۸/۱

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه مدرسه کارآگاهی کیو (Detective School Q) یکی از بهترین انیمه های سریالی کاراگاهی است که درباره گروهی از دانش‌آموزان کلاس Q در مدرسه کاراگـاهی دن است که توسط یکی از مشهورترین کاراگاهان ژاپن، موریکو دن (Morihiko Dan) اداره می‌شود. آن‌ها پرونده های جنایی که حتی بهترین کاراگاهان هم قادر به حل آن‌ نیستند را دنبال و حل می‌کنند.

۹. انیمه پرونده‌های‌ هاجیمه کیندایچی (The File of Young Kindaichi)

ژانر: شونن، معمایی
IMDb: ۷/۹

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه پرونده‌های هاجیمه کیندایچی (The File Of Young Kindaichi) یکی از بهترین انیمه های کاراگاهی است که درباره هاجیمه کیندایچی، نوه کاراگاه مشهور کاسوکه کیندایچی است که همراه با دوست دوران کودکی‌اش میوکی پرونده‌های حل نشده و پیچیده جنایی را حل می‌کنند.

۸. انیمه هیوکا (Hyouka)

ژانر: کمدی، درام، مدرسه‌ای
IMDb: ۷/۸

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه هیوکا (Hyouka) که بر اساس مجموعه رمان‌های هونوبو یونزاوا (Honobu Yonezawa) ساخته شده یکی از بهترین انیمه های کارآگاهی است که داستان آن درباره پسری به نام اورکی هوتارو است که به اصرار خواهر بزرگش به انجمن ادبیات کلاسیک کوتنبو ملحق می‌شود. در این انجمن متوجه می‌شوند که ۴۵ سال پیش برای عموی یکی از اعضا، اتفاق عجیبی افتاده است …

۷. انیمه گوسیک (Gosick)

ژانر: معمایی، درام، تاریخی، رمانتیک
IMDb:
۷/۳

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه گوسیک (Gosick) که بر اساس مجموعه رمان‌های کازوکی ساکورابا ساخته شده، در کشوری ساختگی در اروپا در سال ۱۹۲۴ اتفاق می‌افتد و درباره پسری به نام کازویا کوجو، یک دانش‌آموز انتقالی ژاپنی است که به تازگی به آکادمی سنت مارگریت (St. Marguerite Academy) منتقل شده است؛ در آنجا با دختری زیبا و باهوش به نام ویکتوریا آشنا می‌شود که پرونده‌هایی که کسی قادر به حل کردن آن نیست را حل می‌کند.

۶. انیمه کارآگاه کونان (Detective Conan)

ژانر: ماجراجویی، کمدی، پلیسی، شونن
IMDb: ۸/۴

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه کارآگاه کونان که با نام پرونده بسته شد (Case Closed) نیز شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین و بهترین انیمه های کارآگاهی پلیسی است که که توسط گوشو آئویاما نوشته شده است. داستان این انیمه که از سال ۱۹۹۶ تا کنون ادامه دارد، درباره کودو شینچی یک کارآگاه هفده ساله دبیرستانی است که به او شرلوک هلمز جدید می‌گویند. پس از این که او یک اتفاق غیرقانونی را می‌بیند، توسط آن مجرمان دستگیر و بی‌هوش می‌شود؛ آن‌ها به او ماده‌ای تزریق می‌کنند که کشته شود اما او تبدیل به یک کودک هفت ساله می‌شود. شینچی هویت خود را مخفی می‌کند و با نام کونان در کنار پیگیری کسانی که این کار را با او کرده‌اند به حل کردن پرونده‌های دیگر نیز می‌پردازد.

۵. انیمه شبح درون پوسته: پیچیدگی ممتاز (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex)

ژانر: اکشن، سایبرپانک، پلیسی، سینن
IMDb: ۸/۵

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه شبح درون پوسته: پیچیدگی ممتاز که بر اساس مانگای شبح درون پوسته نوشته ماسامونه شیرو ساخته شده است، در سال ۲۰۳۰ اتفاق می‌افتد و ماجراهای سرگرد کوساناگی و گروهش در بخش ۹ را نشان می‌دهد که باید هکری به نام «مرد خندان» را پیدا کرده و طی عملیات بسیار خطرناکی دولت ژاپن را که متهم به گسترش فساد شده است، نجات دهند.

۴. انیمه روان گذر (Psycho-Pass)

ژانر: اکشن، جنایی، روانشناختی، علمی تخیلی
IMDb: ۸/۴

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه روان گذر که یکی از بهترین انیمه های سریالی تاریخ و یکی از بهترین انیمه های کارآگاهی است، در آینده‌ای نامعلوم اتفاق می‌افتد؛ زمانی که وضعیت روانی و شخصیت انسان‌ها قابل اندازه‌گیری است. با قرار دادن دستگاهی به نام روان گذر (Psycho-Pass) در بدن تمام شهروندان احتمال اشتیاق برای ارتکاب جرم آن‌ها مشخص می‌شود. حال دختری جوان به نام آکانه سونموری اخیرا به عنوان کارآگاه عضو نیروی امنیت عمومی برای اندازی‌گیری و پیگیری مجرمان شده است.

۳. انیمه هیولا  (Monster)

ژانر: درام، ترسناک، معمایی، جنایی
IMDb: ۸/۶

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه هیولا  (Monster) یکی از بهترین انیمه های روانشناختی ، یکی از بهترین انیمه های سریالی تاریخ و یکی از بهترین انیمه های کارآگاهی است که درباره پزشکی ژاپنی مقیم آلمان به ‌نام کنزو تنما است که با تصمیمی که خلاف مقررات بیمارستان بوده، از کار بی‌کار می‌شود. پس از برکناری تنما، پزشکان بیمارستان به طرز مرموزی به قتل می‌رسند و همه به تنما مشکوک هستند؛ اکنون او باید بی‌گناهی خود را اثبات کند.

۲. انیمه پاک شده (ERASED)

ژانر: معمایی، روانشناختی، ماورایی، سینن
IMDb: ۸/۵

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه پاک شده که نام اصلی آن شهری که تنها من در آن گمشده‌ام (Boku dake ga Inai Machi) است، که بر اساس مانگایی به همین نام نوشته کی سانبه ساخته شده است. این انیمه درباره پسری ۲۹ ساله به نام ساتورو است که مانگاکا (نویسنده یا تصویرگر داستان‌های مصور ژاپنی) است که توانایی بازگشت در زمان و پیشگیری از مرگ و میرها را دارد. زمانی که مادرش به قتل می‌رسد، او برای حل معمای مرگ او ۱۸ سال در زمان به عقب بر می‌گردد، اما به طور اتفاقی به مدرسه ابتدایی خود و درست قبل از ناپدید شدن یکی از همکلاسیش به نام کایو هینازوکی باز می‌گردد.

۱. انیمه دفترچه مرگ (Death Note)

ژانر: جنایی، درام، معمایی
IMDb: ۹

بهترین انیمه های کارآگاهی

انیمه دفترچه مرگ (Death Note) یکی از مشهورترین و بهترین انیمه های سریالی دنیا و یکی از بهترین انیمه های کارآگاهی است که در عین محبوب بودن منتقدانی هم دارد.  داستان این انیمه درباره یاگامی لایت، پسر ۱۷ ساله دبیرستانی و بسیار باهوشی است که یک روز یک دفترچه مرگ پیدا می‌کند. این دفترچه مرگ متعلق به یک شینیگامی (خدای مرگ) است که از دنیایش خسته شده و آن را به زمین پرتاب می‌کند. نام هرکسی که در این دفترچه نوشته شود خواهد مرد. لایت تصمیم می‌گیرد از آن برای کشتن خلافکاران و جنایتکاران تمام دنیا استفاده کند.

به نظر شما بهترین انیمه های کارآگاهی کدام است؟ جای کدام انیمه کاراگاهی در این فهرست خالی است؟ اگر به سینما و تلویزیون علاقمند هستید، ما در مجله ویتال هر هفته لیست و فیلم و سریال‌های مختلف را برای سلیقه‌های متفاوت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۵ نظر

  1. اممم فکر کنم باید سگهای ولگرد بانگو هم میزاشتین ممنون بابت معرفی چون خودم عاشق این ژانرم💙🤍💙🤍

  2. سه تا از این انیمه ها توی بخش کاراگاهی بهترینن از نظر من . اولی death note دومی ghost in the shell سومی monster . وجه مشترکی که دارن اون دنیایی که انیمه در اون جریان داره . دنیایی کثیف و پر از فساد و جرم جنایت . اگه سلیقه تون مثل منه حتما پیشنهادشون میکنم

  3. انیمه سگ های ولگرد بانگو واقعا انیمه کارآگاهی عالیه😄
    حیفه اسمی ازش برده نشده🤗

نظر شما چیست؟

Pin It