صنعت سینما با مد و فشن گره خورده است؛ طراحی لباس بازیگران، آرایش و گریم صورت و مدل مو همگی در رساندن پیام و داستان فیلم موثر هستند و به شکل‌گیری و شخصیت پردازی در ذهن مخاطب کمک به سزایی می‌کنند. اما جدا از این، فیلم‌هایی نیز ساخته شده‌اند که موضوع اصلی آن‌ها خود مد و فشن هستند که دیدن آن‌ها برای هر بیننده و مخاطبی جذابیت دارد. در این مطلب از لیست فیلم و سریال ، بهترین فیلم های مد و فشن را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین فیلم های مد و فشن

در این فهرست از بهترین فیلم های مد و فشن فیلم‌هایی را انتخاب کرده‌ایم که موضوع اصلی آن‌ها فشن هستند و ژانرهای مختلفی از مستند تا درام و کمدی را در بر می‌گیرند:

فیلم دیور و من

کاگردان: فردیش چنگ
IMDb: ۷/۳

بهترین فیلم های مد و فشن

دیور و من (Dior and I) مستندی به کارگردانی فردیش چنگ که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و درباره طراح خلاق سابق کمپانی دیور، راف سایمونز است. فیلم دیور و من یکی از بهترین فیلم های مد و فشن است که تماشاگران را به درون گروه طراحی مد کریستین دیور می‌برد و نگاهی به اولین کلکسیون خلاقانه راف سیمونز می اندازد و همچنین شامل بازی‌های غیر کلامی و صامت هنرمندانی نظیر ماریون کوتیار، ایزابل هوپر، جنیفر لارنس و شارون استون است.

کوکو قبل از شانل

کارگردان: آن فونتن
IMDb: ۶/۷

بهترین فیلم های مد و فشن

کوکو قبل از شانل (Coco Before Chanel) فیلمی در ژانر بیوگرافی درام به کارگردانی آن فونتن است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. فیلم روایتگر زندگی مارگریت شانل، طراح مد فرانسوی قبل از به شهرت رسیدن او است و فعالیت‌هایی که وی در راه موفقیت انجام می‌دهد را به تصویر می‌کشد.

شیطان پرادا می‌پوشد

کارگردان: دیوید فرانکل
IMDb: ۶/۹

بهترین فیلم های مد و فشن

شیطان پرادا می‌پوشد (The Devil Wears Prada) فیلمی کمدی دارم به کارگردانی دیوید فرانکل و محصول سال ۲۰۰۶ است. فیلم از اقتباسی است از کتابی با همین عنوان اثر لورن ویزبرگر که در سال ۲۰۰۳ نوشته شد. فیلم شیطان پرادا می‌پوشد یکی از بهترین فیلم های مد و فشن است که روایت مدیر مجله مد و فشن قدرتمند خوش پوش و سنگدلی با نام مریندا پریستلی با بازی مرلی استریپ است که فارق التحصیلی جوان با نام آندریا به سراغ وی برای کار می‌رود. اگرچه در این فیلم نامی از اسامی واقعی به میان نیامده اما نقش مریندا و مجله وی الهام گرفته شده از مجله ووگ و سر دبیرش آنا ونتور است.

شماره سپتامبر

کارگردان: آر.جی کاتلر
IMDb: ۷/۱

بهترین فیلم های مد و فشن

شماره سپتامبر (The September Issue) مستندی به کارگردانی آر.جی کاتلر و حصول سال ۲۰۰۹ است که درباره پشت صحنه تولید و طراحی شماره سپتامبر ۲۰۰۷ مجله ووگ است و به بررسی فعالیت های آنا وینتور سردبیر مجله مد و فشن ووگ می‌پردازد.

مضحک‌روی

کارگردان: استنلی دانن
IMDb: ۷

بهترین فیلم های مد و فشن

‌مضحک روی (Funny Face) فیلم موزیکال در ژانر کمدی رمانتیک به کارگردانی استنلی دانن است که در سال ۱۹۵۷ منتشر شد. مضحک روی یکی از بهترین فیلم های مد و فشن است که زندگی دختری با نام جو استاکتن با بازی آدری هپبرن دختر روشنفکری را نشان می‌دهد که در یک کتاب فروشی مشغول به کار است و دنیای مد را حقیر می‌داند. اما پس از آن به ملاقات با فیلسوفی اکسیستانسیالیست به نام امیل فلوستر در پاریس می‌رود و نظرش درباره مد و فشن تغییر می‌کند و در آنجا قبول می‌کند مدل یک مجله مد شود.

آیریس

کارگردان: آلبرت میسلز
IMDb: ۷/۲

بهترین فیلم های مد و فشن

آیریس (Iris) مستندی به کارگردانی یکی از بهترین مستند سازان جهان یعنی آلبرت میسلز در سال ۲۰۱۴ است. این مستند درباره زندگی ایریس آپفل ۹۴ ساله، یکی از مطرح‌ترین نمادهای دنیای مد است.

ایو سن لوران و سن لوران

کارگردان: برتران بونلو و جلیل لیسپرت
IMDb: ۶/۳

بهترین فیلم های مد و فشن

دو فیلم در سال ۲۰۱۴ با موضوع بیوگرافی ایو سن لوران توسط دو کارگردان ساخته شد؛ یکی فیلمی با نام «سن لوران» در ژانر درام بیوگرافی با کارگردانی برتران بونلو و دیگری با نام «ایو سن لوران» توسط کارگردان فرانسوی جلیل لیسپرت که هر دو به بررسی زندگی و فعالیت هنری طراح مد فرانسوی ایو سن لوران می پردازند.

والنتینو: آخرین امپراتور

کارگردان: مت تیرنور
IMDb: ۷/۲

بهترین فیلم های مد و فشن

والنتینو: آخرین امپراتور (Valentino: The Last Emperor) فیلمی مستند به کارگردانی مت تیرنور است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. فیلم والنتینو: آخرین امپراتور یکی از بهترین فیلم های مد و فشن است که دنیای منحصر به فرد یکی از معروف‌ترین مردان ایتالیا والنتینو گاراوانی و دوران فعالیتش می‌پردازد. در مرکز فیلم نیز رابطه بین والنتینیو و شریک تجاری او و همکار ۵۰ ساله‌اش جیانکارلو گیم متتی است به نمایش گذاشته می‌شود.

از دیگر فیلم‌های مطرح درباره مد و فشن می‌توان به فیلم زو لندر (Zoolander)، دیانا وریلند (Diana Vreeland: The Eye Has to Travel) و رشته خیال (Phantom Thread) نام برد.

بهترین فیلم مد و فشن که دیدید چه بوده است؟ اگر به سینما و تلویزیون علاقمند هستید، ما در مجله ویتال هر هفته لیست و فیلم و سریال‌های مختلف را برای سلیقه‌های متفاوت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

نظر شما چیست؟

Pin It