ژانر وحشت همیشه یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در سینما بوده که اغلب افراد برای تجربه‌ای متفاوت و سرگرم‌کننده این سبک فیلم ها را انتخاب می کنند. تعداد فیلم های خوب ترسناک انگشت‌شمار هستند چرا که اغلب موضوعاتی تکراری و فیلمنامه‌های ضعیفی دارند و برای فیلمبازان معمولا قابل قبول نیست. در این مطلب قصد داریم از میان حجم انبوه فیلم‌های ترسناک ساخته شده، بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱ را به شما معرفی کنیم.

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

شاید انتخاب فیلم ترسناکی که همه ویژگی‌های یک فیلم خوب و قوی را داشته باشد کار دشواری باشد اما با بررسی فهرست‌های مختلف بهترین فیلم‌های ژانر وحشت فهرستی از ۱۰ فیلم ترسناک قرن ۲۱ را به شما معرفی می‌کنیم:

۱۲. ستون فقرات شیطان (El espinazo del diablo) 

کارگردان: گیرمو دل تورو
بازیگران: فرناردو تیلو، انیگو کارسیز، ادواردو نوریجا
محصول: ۲۰۰۱
IMDb: ۷/۴

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

ستون فقرات شیطان یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱ است که نمایشی از وحشت جنگ است و بسیاری آن را بهترین ساخته دل تورو می‌دانند. داستان فیلم در روزهای آخر جنگ‌های داخلی اسپانیا اتفاق می‌افتد؛ کارلوس پسر بچه ۱۰ ساله‌ای که فرزند یک قهرمان جنگی جمهوری خواه است، به یتیم خانه‌ای در منطقه ای دورافتاده سپرده می‌شود. کارلوس به خاطر سرایدار بدجنس و شبح یکی از ساکنان قبلی یتیم‌خانه درآنجا احساس آرامش نمی‌کند.

۱۱. اره (Saw)

کارگردان: جیمز وان
بازیگران: کری الویس، دنی گلاور، مایکل امرسون
محصول: ۲۰۰۴
IMDb: ۷/۶

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

این فیلم که اولین قسمت از مجموعه ژانر وحشت روانشناختی اره است، یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱ است که موفقیتش باعث شد ۷ فیلم در ادامه آن ساخته شود. داستان فیلم اره درباره دو مرد است که در حالی که یک جسد بین آن‌ها قرار دارد، در لانه مخفی یک قاتل سریالی به نام «جیگسا» به هوش می‌آیند. آن دو باید از قوانین مشخصی پیروی کنند و کارهای خواسته شده را انجام دهند، تا از این بازی مرگبار که برایشان تدارک دیده شده، زنده به در آیند.

۱۰. داستان دو خواهر (A Tale of Two Sisters)

کارگردان: کیم جی وون
بازیگران:  ایم سو جونگ، مون گیون یانگ، یوم جئونگ آه، کیم کپ سو
محصول: ۲۰۰۳
IMDb: ۷/۲

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

کره جنوبی بارها ثابت کرده که سینمایی با ایده‌های فوق‌العاده و فیلم‌هایی فوق‌العاده دارد. فیلم «داستان دو خواهر» که با استقبال مثبت منتقدین روبرو شد، توانست جوایز زیادی از جمله جایزه فیلم پورتو را به دست آورد. این فیلم روانشناختی ترسناک درباره دختری است که بعد از از دست دادن مادرش دچار مشکل روانی شده است. پس مرخص شدن از بیمارستان روانی، با پدر، نامادری و خواهرش زندگی می‌کند.  این دو خواهر علاوه بر این‌که باید رفتار ظالمانه نامادری خود را تحمل کنند، با رویدادهای بسیار عجیبی که در داخل خانه رخ می‌دهد هم مواجه می‌شوند.

۹. شان مردگان (Shaun of the Dead)

کارگردان: ادگار رایت
بازیگران: کیت اشفیلد، لوسی دیویس، نیک فراست
محصول: ۲۰۰۴
IMDb: ۷/۹

بهترین فیلم ترسناک قرن ۲۱

شان می‌میرد یا شان مردگان اولین فیلم از سه گانه سه طعم کورنتو ساخته ادگار رایت است که به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن شناخته شده است. این فیلم کمدی ترسناک درباره شان و اد، دو دوست صمیمی است که با هم زندگی می‌کنند و زندگی کسل‌کننده‌ای دارند. نامزد شان او را ترک کرده و مادرش ازدواج کرده است. وقتی مردگان از گور برمی‌خیزند و شروع به خوردن انسان‌ها می‌کنند، اد و شان برای نجات مادر و نامزد شان می‌شتابند.

۸. یک مکان ساکت (A Quiet Place)

کارگردان: جان کرازینسکی
بازیگران: جان کرازینسکی، امیلی بلانت، میلیسنت سیموندز، نوآ جوپ
محصول: ۲۰۱۸
IMDb: ۷/۵

فیلم ترسناک

یکی از موفق‌ترین و بهترین فیلم های ترسناک سال‌های اخیر فیلم A Quiet Place بود که با استقبال و تحسین گسترده مواجه شد و موجب شد که سازندگان آن قسمت دوم آن را نیز بسازند که هنوز تاریخ اکران آن مشخص نیست. داستان فیلم درباره آینده‌ای نامعلوم و زمانی است که دنیا با موجودات ناشناخته ای که به صدا حساس هستند پر شده است؛ موجوداتی که با طعمه‌های خود را با کوچک‌ترین صدایی شناسایی کرده و آن ها را می درند. فیلم داستان یک خانواده ۵ نفره را که در این دوران می‌خواهند زندگی کنند را به تصویر می‌کشد.

۷. کلبه‌ای در جنگل (The Cabin in the Woods)

کارگردان: درو گودارد
بازیگران:  کریستین کانلی، کریس همسورث و آنا هاچیسون
محصول: ۲۰۱۱
IMDb: ۷

فیلم ترسناک

فیلم کمدی ترسناک کلبه‌ای در جنگل که امتیازهای خوبی در راتن تومیتوز (۹۱٪) دریافت کرد و جوایز مختلفی نیز به دست آورد. فیلم درباره ۵ دوست است که برای تفریح به کلبه‌ای در جنگل می‌روند و در آنجا با اتفاقات ترسناکی روبرو می‌شوند.

۶. فیلم احضار (The Conjuring)

کارگردان: جیمز وان
بازیگران: پاتریک ویلسون، ویرا فارمیگا، ران لیوینگستون
محصول: ۲۰۱۳
IMDb: ۷/۵

بهترین فیلم ترسناک قرن ۲۱

فیلم The Conjuring اولین فیلم از مجموعه فیلم‌های احضار است که مورد تحسین منتقدین قرار گرفت و بسیاری آن را بهترین فیلم ترسناک پس از جن‌گیر می‌دانند. فیلم احضار درباره دو متخصص ماورالطبیعه است که برای کمک به یک خانواده که در مزرعه‌ای زندگی می‌کنند و با اتفاقاتی عجیب روبرو هستند می‌شتابند.

۵. فیلم بابادوک (The Babadook)

کارگردان: جنیفر کنت
بازیگران: اسی دیویس، نوحا ویسمن، دنیل هنشال
محصول: ۲۰۱۴
IMDb: ۶/۸

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

فیلم بابادوک یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱ است که مورد توجه منتقدین قرار گرفت و به نسبت بودجه خود فروش بسیار خوبی داشت. فیلم درباره زنی است که پس از مرگ شوهرش در سانحه رانندگی، مجبور است پسر ۶ ساله‌اش را به تنهایی بزرگ کند. پسر با یک هیولای خیالی به نام بابادوک درگیر است که همین موضوع کم کم بر مادر نیز تاثیر می‌گذارد و اتفاقاتی را رقم می‌زند.

۴. فیلم آدم درست را راه بده (Let the Right One In)

کارگردان: توماس آلفردسن
بازیگران: لینا لئاندرشون، کره هدبران، هنریک دال
محصول: ۲۰۰۸
IMDb: ۷/۹

بهترین فیلم ترسناک قرن ۲۱

فیلم Let the Right One In یکی از بهترین فیلم های ترسناک سینمای سوئد و همچنین قرن بیست و یکم است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته جان آجواید لیندکویست ساخته شده است. فیلم درباره پسر ۱۲ ساله‌ای است که در مدرسه مورد آزار و اذیت بچه‌ها قرار می‌گیرد؛ در همین حال با دختر خون‌آشامی آشنا می‌شود و می خواهد از طریق او انتقام بگیرد.

۳. فیلم موروثی (Hereditary)

کارگردان: آری استر
بازیگران: تونی کولت، گابریل بیرن، آن داود
محصول: ۲۰۱۸
IMDb: ۷/۳

بهترین فیلم ترسناک قرن ۲۱

فیلم Hereditary یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه اخیر است که فروش خوبی داشت و تونی کولت برای بازی در این فیلم مورد تحسین قرار گرفت. همچنین این فیلم را بهترین فیلم ترسناک پس از جن‌گیر می دانند. فیلم درباره خانواده‌ای است که به تازگی مادربزرگشان را از دست داده‌اند اما همچنان حضور او را در خانه حس می‌کنند که همین موضوع اتفاقاتی عجیب را رقم می‌زند.

۲. فیلم ۲۸ روز بعد (۲۸ Days Later)

کارگردان: دنی بویل
بازیگران: کیلین مورفی، نائومی هریس، مگان برنز
محصول: ۲۰۰۲
IMDb: ۷/۶

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

فیلم ۲۸ روز بعد یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن و پسارستاخیزی است که در آن پس از پخش ویروسی مرگبار، بازماندگان به دنبال پناهگاهی امن برای زنده ماندن می‌گردند.

۱. فیلم برو بیرون (Get Out)

کارگردان: جوردن پیل
بازیگران:  دنیل کالویا، کاترین کینر، الیسون ویلیامز، برادلی وایتفورد
محصول: ۲۰۱۷
IMDb: ۷/۷

بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱

یکی از بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۷ و همچنین قرن ۲۱ است که شاید بتوان گفت ژانر وحشت را جانی دوباره بخشید. فیلم درباره پسری آفریقایی آمریکایی است که با دختری به نام رز رابطه عاشقانه برقرار می‌کند؛ وقتی والدین رز آن‌ها را به روستایی دورافتاده دعوت می‌کنند اتفاقات جور دیگری رقم می خورد.

شما کدامیک از بهترین فیلم های ترسناک قرن ۲۱ را تماشا کرده‌اید؟ فیلم ترسناک مورد علاقه شما کدام است؟ اگر به سینما و تلویزیون علاقمند هستید، ما هر هفته لیست و فیلم و سریال های مختلف را برای سلیقه‌های متفاوت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۱ نظر

  1. فیلم درباره کرونا بسازن بسی وحشت ناک تر هست، اینکه نمیتونیم دیگه زندگی قبل رو داشته باشیم 🙁

نظر شما چیست؟

Pin It