در سراسر دنیا موسیقی پاپ طرفداران بسیار زیادی دارد و معمولا خوانندگان پاپ در فهرست بهترین خواننده های سال جایگاه ویژه‌ای دارند. در این مطلب از معرفی‌ گروه‌ها و خواننده ها و موسیقی خارجی ، نگاهی می‌کنیم به بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ و توضیح مختصری درباره هریک از آن‌ها.

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

موسیقی پاپ که در واقع به موسیقی عامه‌پسند گفته می‌شود، از دهه ۱۹۳۰ شکل گرفت و بر خلاف سبک‌های دیگر موسیقی که مخاطبان خاص دارند، این سبک مخاطب عام دارد؛ چرا که در این سبک مفاهیم هنری، زیبایی‌شناسی و فرم موسیقیایی پیچیده دغدغه سازندگان و ترانه‌سرایان آن نیست و هدف عمده آن جذب مخاطب بیشتر و موفقیت تجاری است. موسیقی پاپ نیز به زیر ژانرهای دیگری همچون الکتروپاپ، پاپ راک یا دنس پاپ تقسیم می‌شود.

هر سال مجلات و سایت‌های موسیقی فهرستی از بهترین خواننده های هر سبک را منتشر می‌کنند. به نظر شما خواننده برتر پاپ ۲۰۱۹ چه کسی است؟ در این مطلب نگاهی می‌کنیم به فهرست بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ :

۱۰. شان مندز (Shawn Mendes)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

شان مندز (Shawn Mendes) خواننده کانادایی محبوب، فعالیت رسمی خود را به عنوان خواننده در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و اولین آلبوم رسمی‌اش را در سال ۲۰۱۵ با نام دست‌نوشته (Handwritten) منتشر کرد که رتبه اول در چارت ۲۰۰ آلبوم‌ برتر آمریکا قرار گرفت. مندز در طول فعالیت هنری خود توانسته جوایز زیادی از جمله ۱۳ جایزه سکان کانادا، ۳ جایزه جونو، ۱۰ جایزه ام‌تی وی اروپا، دو جایزه موسیقی آمریکا و نامزدی دو جایزه گرمی به دست آورد. در سال ۲۰۱۹ آهنگ اگر نمیتونم تو رو داشته باشم (If I Can’t Have You) و سنیوریتا (Señorit) را منتشر کرد که اولی رتبه دوم بیلبورد و دومی رتبه یکم چارت ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد را به دست آورد.

۹. دوآ لیپا (Dua Lipa)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

دوآ لیپا (Dua Lipa) خواننده مطرح انگلیسی فعالیت خود را در سن ۱۴ سالگی در یوتیوب آغاز و در سال ۲۰۱۵ به صورت رسمی خوانندگی خود را شروع کرد. دومین آلبومش که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، نوشتالژی آینده (Future Nostalgia) نام داشت؛ آهنگ ترانه قو (Swan Song) از این آلبوم در ژانویه سال ۲۰۱۹ و آهنگ حالا شروع نکن (Don’t Start Now) را در اکتبر ۲۰۱۹ منتشر کرد که با استقبال منتقدان و مخاطبان روبرو شد. دوآ لیپا به یکی از بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ تبدیل شد.

۸. برونو مارس (Bruno Mars)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

برونو مارس (Bruno Mars) خواننده مشهور آمریکایی، خوانندگی به طور رسمی را در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و بیشتر به خاطر اجراهای روی صحنه، استایل رترو و استفاده از سبک‌های مختلف موسیقی از جمله پاپ، آر اند بی، فانک، رگه، هیپ هاپ و راک شناخته می‌شود. برونو مارس یکی از پرفروش‌ترین خواننده‌های دنیا است که بیش از ۱۳۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش در دنیا به فروش رفته است. او که یکی از بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ شناخته شده است تا کنون جوایز زیادی همچون ۱۱ جایزه گرمی، ۳ جایزه بریت، ۹ جایزه موسیقی آمریکا به دست آورده و توانسته ۳ رکورد در گینس به نام خود ثبت کند.

۷. هالزی (Halsey)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

هالزی خواننده مشهور آمریکایی که فعالیتش را در ۱۷ سالگی در شبکه‌های مجازی آغاز کرد، به صورت رسمی از سال ۲۰۱۴ فعالت خود را آغاز کرد. هالزی بیشتر به خاطر صدای متمایزش شناخته شده است و توانشته جوایز متعددی همچون چهار جایزه موسیقی بیلبورد، یک جایزه موسیقی آمریکا، سه رکورد جهانی گینس، یک جایزه موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی و ۲ بار نامزدی در گرمی را در کارنامه خود دارد. هالزی که یکی از بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ است، پیش از انتشار سومین آلبوم استودیویی خود با نام مانیک (Manic) در سال ۲۰۲۰، او آهنگ کابوس (Nightmare) از این آلبوم را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که تبدیل به یکی از بهترین آهنگ‌های ۲۰۱۹ شد.

۶. پست مالون (Post Malone)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

پست مالون (Post Malone) فعالیتش را در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد و سبک های مختلف موسیقی را دنبال می کند که از جمله آن می‌توان به آر اند بی، کانتری، هیپ‌هاپ، رپ و پاپ اشاره کرد. او جوایزی همچون ۳ جایزه موسیقی آمریکا، یک جایزه موسیقی بیلبورد، یک جایزه موزیک ویدیوی ام‌تی وی و نامزدی ۶ جایزه گرمی را در کارنامه دارد. آلبوم Hollywood’s Bleeding (خونریزی هالیوود) در سبک هیپ هاپ و پاپ در سال ۲۰۱۹ منتشر شد که با استقبال منتقدان روبرو شد و رتبه اول جدول ۲۰۰ آلبوم برتر بیلبورد را به دست آورد و جایزه موسیقی آمریکا را کسب کرد.

۵. خالید (Khalid)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

خالید (Khalid) خواننده آفریقایی تبار آمریکایی است که فعالیتش را از مان مدرسه آغاز کرد و آهنگ‌هایش را در ساوندکلاد منتشر می‌کرد. در سال ۲۰۱۶ اولین تک‌آهنگ خود را با نام مکان (Location) اجرا کرد که به ‌سرعت به یکی از آهنگ‌های پرفروش ۲۰۱۶ تبدیل شد و در جدول ۱۰۰ ترانه برتر آمریکا در مقام شانزدهم قرار گرفت. اولین جایزه مهمش، جایزه ام‌تی‌وی بهترین هنرمند جدید در سال ۲۰۱۷ بود. سال بعد نیز به عنوان بهترین هنرمند نوظهور بیلبورد شناخته شد. او تا کنون ۶ بار نامزد دریافت جایزه گرمی شده است. از او به عنوان یکی از بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ یاد می‌شود. آلبوم سال ۲۰۱۹ او با نام روح آزاد (Free Spirit) رتبه اول بیلبورد را به دست آورد.

۴. اد شیرن (Ed Sheeran)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

اد شیرن (Ed Sheeran) خواننده مشهور انگیسی است که فعالیتش را در سال ۲۰۰۴ شروع کرد و خیلی زود محبوبیت زیادی به دست آورد. آلبوم سال ۲۰۱۹ او با نام شماره ۶ پروژه همکاری (No.6 Collaborations Project) با همکاری هنرمندانی همچون جاستین بیبر، کامیلا کابیو، امینم، فیفتی سنت، کاردی بی، الا مای و برونو مارس منتشر شد که نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم پاپ ووکال شد و در چارت بهترین آلبوم‌های بیلبورد و بهترین آلبوم‌های بریتانیا قرار گرفت.

۳. تیلور سویفت (Taylor Swift)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

تیلور سویفت در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین هنرمندان موسیقی در دنیا و همچنین یکی از پرافتخارترین و موفق‌ترین خواننده در جهان است که تاکنون ۱۰ جایزه گرمی، یک جایزه امی، ۲۹ جایزه موسیقی آمریکا، ۲۳ جایزه بیلبورد و ۷ رکورد جهانی گینس را به نام خود کرده است. سویفت برای آهنگ‌های روایتی درباره زندگی شخصی‌اش شناخته شده ‌است.

در سال ۲۰۱۹ تیلور که یکی از بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ شده است، آلبومی با نام عاشق (Lover) را منتشر کرد که در هفته اول انتشارش، ۶۷۹ هزار نسخه فروخته شد و صدرنشین جدول ۲۰۰ آلبوم برتر بیلبورد شد تا تیلور سوئیفت تبدیل به تنها خواننده زن جهان شود که ۶ آلبومش در هفته اول انتشار بیش از ۵۰۰ هزار نسخه فروخته است. این آلبوم همچنین نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی پاپ ووکال شد و توانست رتبه سوم آلبوم پرفروش سال شود؛ آلبوم عاشق تنها آلبوم سال شد که بیش از ۱ میلیون نسخه خالص در آمریکا فروخته است. آهنگ تابستان ظالم (Cruel Summer) از این آلبوم در فهرست بهترین آهنگ های ۲۰۱۹ قرار گرفت.

۲. بیلی ایلیش (Billie Eilish)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

بیلی ایلیش با ترانه چشم‌های اقیانوسی (Ocean Eyes) به شهرت رسید و در حال حاضر جوان‌ترین ستاره پاپ در دنیا است و توانسته و جوایز بسیار زیادی را از فستیوال‌ها و جشنواره‌های معتبر موسیقی دریافت کند. در سال ۲۰۱۹ با انتشار آلبوم  وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟ (When We All Fall Asleep, Where Do We Go) رتبه یک را در آلبوم‌های برتر بیلبورد به دست آورد. همچنین این آلبوم همچنین جایزه گرمی ۲۰۲۰ بهترین آلبوم سال، بهترین آلبوم پاپ، بهترین هنرمند جدید و بهترین ترانه و ضبط سال برای ترانه آدم بد (Bad Guy) از این آلبوم را به دست آورد. او جوان‌ترین هنرمندی است که توانسته در یک سال چهار جایزه اصلی گرمی را به دست آورده است. آهنگ آدم بد (Bad Guy) همچنین در بسیاری از فهرست های بهترین آهنگ های ۲۰۱۹ به انتخاب مجلات معتبر موسیقی همچون رولینگ استون رتبه اول را به دست آورد.

۱. آریانا گرانده (Ariana Grande)

بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹

آریانا گرانده خواننده آمریکایی محبوب که فعالیتش را در سال ۲۰۰۸ از تئاتر برادوی شروع کرد در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین خواننده ها در دنیا تبدیل شده است. آریانا اولین آلبوم استودیویی خودش را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد که به رتبه اول چارت ۲۰۰ آلبوم برتر بیلبورد دست یافت و به این ترتیب دومین خواننده زن تاریخ در دهه گذشته است که اولین آلبومش در رتبه یک بیلبورد قرار می‌گیرد. آریانا گرانده همچنین یکی از بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ شد؛ آلبوم پنجمش با نام ممنون، بعدی (Thank U, Next) که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، نامزد دریافت گرمی بهترین آلبوم سال و بهترین آلبوم آواز پاپ شد. گرانده همچنین در فهرست صد فرد تاثیرگذار سال ۲۰۱۹ از سوی مجله تایم قرار گرفت. مجله رولینگ استون و بیلبورد آلبوم ۲۰۱۹ گرانده را به عنوان بهترین آلبوم سال انتخاب کردند.

نظر شما درباره فهرست بهترین خواننده های پاپ ۲۰۱۹ چیست؟ بهترین خواننده پاپ ۲۰۱۹ از نظر شما چه کسی است؟ اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

۵ نظر

  1. فاطمه صادقی پاسخ دهید

    فقط بیلی بهترین پاپ استار جهان و اینکه کیپاپ می خونه نه پاپ عزیزم

نظر شما چیست؟

Pin It