سال ۲۰۲۰ سالی پر از چالش برای دنیای موسیقی بود؛ پاندمی ویروس کرونا باعث شد بسیاری از هنرمندان نتوانند تورهای کنسرت خود را برگزار کنند و بسیاری نمی‌دانستند که اگر آلبوم جدید خود را در این دوران منتشر کنند آیا موفقیتی به همراه خواهد داشت یا خیر. اما در نهایت شاهد انتشار موسیقی‌های خوبی از هنرمندان مختلف بودیم. در این مطلب از معرفی‌ گروه‌ها و خواننده ها و موسیقی خارجی ، نگاهی می‌کنیم به بهترین آهنگ های ۲۰۲۰ .

بهترین آهنگ های ۲۰۲۰

سایت‌ها و مجله‌های مختلف موسیقی فهرست‌های مختلفی از بهترین آهنگ های سال ۲۰۲۰ منتشر کرده‌اند اما نام تعدادی از آهنگ‌های امسال در اکثر این فهرست‌ها به چشم می‌خورد. در ادامه با بهترین آهنگ های خارجی سال ۲۰۲۰ آشنا می‌شویم:

۵. آهنگ August از تیلور سویفت

تیلور سویفت (Taylor Swift) هشتمین آلبوم استودیویی خود را با نام فولکلور (Folklore) در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد که با استقبال و تحسین مخاطبان و منتقدان روبرو شد؛ آلبومی که بدون تبلیغات بود و تنها ساعاتی قبل از انتشار در شبکه‌های اجتماعی اعلام شد. گرچه انتخاب بهترین آهنگ از این آلبوم سخت است اما تعداد زیادی از مجلات موسیقی آهنگ آگوست (August) را در فهرست بهترین آهنگ های ۲۰۲۰ خود انتخاب کرده‌اند. ناگفته نماند که آهنگ ژاکت کش‌باف پشمی (Cardigan) از این آلبوم در صدر صد آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت.

۴. آهنگ Blinding Lights از د ویکند

آهنگ Blinding Lights (پرتوهای کورکننده) از خواننده کانادایی ، د ویکند (The Weeknd) یکی دیگر از بهترین آهنگ های سال ۲۰۲۰ است که سه ماه قبل از سال ۲۰۲۰ منتشر شد. پرتوهای کورکننده دومین تک‌آهنگ از چهارمین آلبوم استودیویی د ویکند با نام آخر شب (After Hours) است که  رتبه اول چارت بهترین آهنگ‌ها در ۳۴ کشور از جمله آمریکا و کانادا قرار گرفت. سبک این آهنگ سینث‌ویو، سینث‌پاپ و الکتروپاپ است.

۳.  آهنگ Key West از باب دیلن

باب دیلن (Bob Dylan) را نابغه ادبیات و موسیقی می‌دانند و برخی از هم‌نسلانش او را شکسپیر زمانه نامیدند؛ چرا که نوبل ادبیات را به خاطر اشعار تاثیرگذارش دریافت کرده است. دیلن سال سی و نهمین آلبوم استودیویی خود را با نام Rough and Rowdy Ways (راه‌های خشن و ناهموار) در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد. این آلبوم اولین آلبوم استودیویی دیلن با آهنگ‌های اورجینال پس از ۸ سال بود. این آلبوم با تحسین جهانی همراه بود و بسیاری آن را یکی از بهترین آلبوم‌های دیلن نامیدند. همچنین این آلبوم به رتبه اول در چارت بهترین‌های بیش از ده کشور قرار گرفت و در آمریکا و استرالیا رتبه دوم را به خود اختصاص داد. آهنگ کی‌وست دزد دریایی فیلسوف – (Key West (Philosopher Pirate – نهمین ترک از آلبوم راه‌های خشن و ناهموار است که بسیاری از منتقدان آن را بهترین ترک این آلبوم و یکی از بهترین آهنگ های ۲۰۲۰ نامیده‌اند. سبک این آهنگ فولک است.

۲. آهنگ مردم من غمگینم از کریستین اند د کوئینز

آهنگ People, I’ve Been Sad (مردم من غمگینم) از خواننده فرانسوی ، کریستین اند د کوئینز (Christine and the Queens) است که فوریه ۲۰۲۰ منتشر شد و تحسین منتقدان را به همراه داشت. این آهنگ در فهرست بهترین آهنگ‌های ۲۰۲۰ مجله تایم، گاردین، بیلبورد و بسیاری دیگر قرار دارد. سبک این آهنگ سینث پاپ است.

۱. آهنگ WAP از کاردی بی

و اما در صدر فهرست بهترین آهنگ های سال ۲۰۲۰ از سوی اکثر مجلات و سایت‌های موسیقی، آهنگ WAP از کاردی بی (Cardi B)، خواننده و رپر آمریکایی قرار دارد. آهنگی با همکاری مگان دی استالین (Megan Thee Stallion) که در سبک هیپ‌هاپ و درتی رپ است و محتوی الفاظ جنسی زیادی است. این آهنگ با تحسین منتقدان روبرو شد اما تعدادی نیز اشعار بی‌پرده او را نقد کردند. آهنگ WAP به رتبه اول صد آهنگ داغ بیلبورد رسید.

نظر شما درباره بهترین آهنگ های ۲۰۲۰ چیست؟ اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It