شاید هیچ یک از ما انتظار چنین تابستانی را نداشتیم اما به این معنی نیست که نباید موسیقی و آهنگ های تابستانی را گوش کنیم! تابستان امسال دیگر خبری از سفر به شمال  و ساحل و استخر نیست پس شاید گوش دادن به آهنگ های تابستانی حال ما را بهتر کند و خاطرات تابستانی را برای ما زنده کند. جدا از آهنگ های تابستانی ایرانی ، آهنگ هایی هستند که در سراسر دنیا جزو بهترین آهنگ های تابستانی هستند که در این مطلب از معرفی‌ گروه‌ها و خواننده ها و موسیقی خارجی ، نگاهی می‌کنیم به ۱۰ آهنگ برتر تابستانی تاریخ موسیقی .

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ موسیقی

مجله رولینگ استون مشهورترین مجله موسیقی در دنیا است که با شروع تابستان فهرستی از بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ را منتشر کرده که با هم نگاهی می کنیم به ۱۰ آهنگ برتر این فهرست:

۱۰. آهنگ تابستان در شهر ؛ لاوین اسپونفول

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

گروه لاوین اسپونفول (The Lovin’ Spoonful) گروه موسیقی راک آمریکایی است که در دهه ۶۰ میلادی بسیار مشهور بودند و در سال ۲۰۰۰ هم در زمره خوانندگان تالار مشاهیر راک اند رول تاریخ قرار گرفتند. آهنگ تابستان در شهر (Summer in the City) یکی از مشهورترین آهنگ‌های گروه و یکی از بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ است که در سال ۱۹۶۶ منتشر شد و به مدت سه هفته در رتبه اول بهترین آهنگ های بیلبورد قرار گرفت. این آهنگ در فهرست ۵۰۰ آهنگ برتر تاریخ به انتخاب مجله رولینگ استون قرار دارد. ریتم تند آهنگ و صدای بوق ماشین‌ها در آن فضای شادی به آهنگ بخشیده است.

Lovin’ Spoonful
Summer In the City
Lovin’ SpoonfulSummer In the City

 

۹. آهنگ سرگرمی داغ در تابستان ؛ اسلای اند د فمیلی استون

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

گروه اسلای اند د فمیلی استون (Sly and the Family Stone) یکی از تاثیرگذارترین گروه‌های موسیقی راک، فانک، سول و سایکدلیک دهه ۶۰ میلادی بود که تاثیر به سزایی در شکل‌گیری سبک ساکدلیک سول داشتند و از اولین گروه‌هایی بود که از نوازنده‌های سیاهپوست و سفیدپوست تشکیل شده بود. آهنگ Hot Fun In the Summertime در سال ۱۹۶۹ منتشر شد که در جدول بهترین آهنگ های بیلبورد رتبه دوم را به دست آورد. این آهنگ که یکی از بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ است، در فهرست ۵۰۰ آهنگ برتر تاریخ به انتخاب مجله رولینگ استون قرار دارد.

Sly & the Family Stone
Hot Fun In the Summertime
Sly & the Family StoneHot Fun In the Summertime

 

۸. آهنگ ساحل راک‌اوی ؛ رامونز

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

رامونز (Ramones) یک گروه راک آمریکایی بود که تاثیر بسزایی  بر جنبش پانک راک داشت. از آن‌ها به عنوان یکی از ۵۰ هنرمند برتر تمام دوران‌ها یاد می‌شود. آهنگ Rockaway Beach (ساحل راک اوی) که در سال ۱۹۷۷ منتشر شد، یکی از بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ است که درباره منطقه راکاوی بیچ در کوئینز آمریکا است؛ جایی که دی دی رامونز (Dee Dee Ramone)، بیسیست و ترانه‌سرای گروه رامونز به آن علاقه زیادی داشت. این آهنگ در جدول صد آهنگ برتر بیلبورد قرار گرفت.

The Ramones
Rockaway Beach
The RamonesRockaway Beach

 

۷. آهنگ دختران کالیفرنیا ؛ بیچ بویز

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

بیچ بویز (The Beach Boys) یک گروه راک آمریکایی است که توسط برادران ویلسون (برایان، دنیس و کارل) به هراه مایک لاو و ال جردین فعالیتش را از سال ۱۹۶۱ آغاز کرد. این گروه یکی از تاثیرگذارترین گروه‌های راک تاریخ و تنها گروهی است که برای مدتی توانست با گروه بیتلز رقابت کند. آهنگ California Girls (دختران کالیفرنیا) از بیچ بویز که در سال ۱۹۶۵ در آلبوم روزها و شب های تابستان (!!Summer Days And Summer Nights) منتشر شد، تبدیل به یکی از بهترین آهنگ های تابستانی شد و رتبه سوم صد آهنگ برتر بیلبورد را به دست آورد. این آهنگ همچنین یکی از ۵۰۰ آهنگ تالار مشاهیر راک اند رول است که موسیقی راک اند رول را شکل داده است. دختران کالیفرنیا یکی از ۵۰۰ آهنگ برتر تمام دوران‌ها شناخته می‌شود.

The Beach Boys
California Girls
The Beach BoysCalifornia Girls

 

۶. در احساسات من ؛ دریک

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

دریک (Drake) خواننده و رپر کانادایی و از چهره‌های برجسته موسیقی عامه‌پسند است که در محبوبیت هیپ‌هاپ کانادایی نقش بسزایی داشته است. آهنگ In My Feelings از دریک در سال ۲۰۱۸ و در پنجمین آلبوم او با نام عقرب (Scorpion) منتشر شد و به مدت ۱۰ هفته در صدر بهترین‌ آهنگ‌های بیلبورد قرار گرفت. این آهنگ خیلی زود به یک چالش اینترنتی به نام «چالش کیکی» تبدیل شد و هزاران نفر در سراسر دنیا در آن شرکت کردند.

Drake
In My Feelings
DrakeIn My Feelings

 

۵. اسکولز اوت ؛ الیس کوپر

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

الیس کوپر (Alice Cooper) یک گروه راک آمریکایی دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی بود که بیشتر به خاطر نحوه اجراهای بحث‌برانگیز و نمایشی مورد توجه بوده‌اند. خواننده و موسس گروه، وینسنت فرنیر ، بعدها نام خود را به آلیس کوپر تغییر داد. آهنگ School’s Out یکی از مشهورترین آهنگ‌های الیس کوپر است که در سال ۱۹۷۲ و در آلبومی به همین نام منتشر شد. این آهنگ به عنوان یکی از بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ شناخته می‌شود.

Alice Cooper
School’s Out
Alice CooperSchool’s Out

 

۴. جاده شهر قدیمی ؛ لیل ناز اکس

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

لیل ناز اکس (Lil Nas X) خواننده و رپر آمریکایی است که با آهنگ Old Town Road (جاده شهر قدیمی) شناخته شد. این آهنگ  اولین بار در شبکه اجتماعی تیک‌تاک منتشر شد و پس از کسب موفقیت زیاد، لیل ناز اکس با کلمبیا رکوردز قرارداد بست و آن را به صورت رسمی منتشر کرد. آهنگ جاده قدیمی و ریمیکس آن با بیلی ری سایرس به رتبه اول بهترین آهنگ‌های بیلبورد دست یافت و تبدیل به یکی از بهترین آهنگ های ۲۰۱۹ شد. لیل ناز اکس و بیلی ری سایرس همچنین توانستند جایزه گرمی بهترین اجرای دو نفره برتر پاپ و همچنین بهترین موزیک ویدیوی سال را برای این آهنگ به دست آورند.

Lil Nas X
Old Town Road
Lil Nas XOld Town Road

.

۳. افسردگی‌های تابستانی ؛ ادی کوچران

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

ادی کوچران (Eddie Cochran) موسیقیدان و خواننده راک اند رول آمریکایی بود که تاثیر زیادی بر موسیقی راک داشت. یکی از مشهورترین آهنگ‌های ادی کوچران ، آهنگ Summertime Blues (افسردگی‌های تابستانی) بود که در سال ۱۹۵۸ منتشر شد و به شهرت بالایی دست یافت و رتبه هشتم بیلبورد را کسب کرد. این آهنگ یکی از بهترین آهنگ های تابستانی و یکی از ستون های موسیقی راک است که با کف زدن‌های معمولی خارج از ریتم، حال و هوای شاد و سرخوش و صدای نوجوانانه کوچران همراه است.

Eddie Cochran
Summertime Blues
Eddie CochranSummertime Blues

 

۲. آهنگ رقص در خیابان ؛ مارتا اند د وندلاس

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

مارتا اند د وندلاس (Martha and the Vandellas) یک گروه سه نفره موسیقی بود که در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی فعالیت داشتند. آهنگ رقص در خیابان (Dancing in the Street) مشهورترین آهنگ مارتا اند د وندلاس است که در سال ۱۹۶۴ منتشر شد و به سرعت رتبه دوم بهترین‌های بیلبورد و چهارمین آهنگ پرفروش تاریخ بریتانیا را به دست آورد. این آهنگ پس از اعتراضات برای وضعیت سیاهپوستان در دهه شصت معنای متفاوت‌تری گرفت .

Martha & The Vandellas
Dancing in the Street
Martha & The VandellasDancing in the Street

 

۱. آهنگ دوستش دارم ؛ کاردی بی ، بد بانی و جی بالوین

بهترین آهنگ های تابستانی تاریخ

رتبه اول در فهرست بهترین آهنگ های تابستانی به آهنگی از رپر آمریکایی، کاردی بی (Cardi B)، خواننده پورتو ریکویی بد بانی (Bad Bunny) و خواننده کلمبیایی جی بالوین (J Balvin) با نام دوستش دارم (I Like It) تعلق دارد. این آهنگ در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و سبک آن ترپ و سالسا است که پس از انتشار به صدر جدول بیلبورد دست یافت. این آهنگ یکی از بهترین آهنگ های ۲۰۱۸ نیز شد.

Cardi B, Bad Bunny, J Balvin
I Like It
Cardi B, Bad Bunny, J BalvinI Like It

 

اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It