فیلم جنگی در میان علاقمندان به سینما بسیار محبوب است و طرفداران بسیار زیادی دارد. کارگردانان مطرح زیادی جنگ‌ را به ‌عنوان موضوع اصلی فیلم‌های‌ خود انتخاب کرده‌اند اما برخی از این فیلم‌های جنگی تبدیل به شاهکارهایی در تاریخ سینما شده‌اند. در این مطلب از لیست بهترین فیلم های دنیا ، به سراغ معرفی بهترین فیلم های جنگی تمام دوران ها رفته‌ایم. با مجله ویتال همراه باشید.

بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما

فهرست‌های زیادی برای معرفی بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما نوشته شده است اما برخی از فیلم‌ها هستند که جایگاهی ثابت در میان تمامی فهرست‌ها دارند.

۱۲. سدشکنان

محصول: ۱۹۵۵
کارگردان: مایکل آندرسون
IMDB: ۷/۴
امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰٪

بهترین فیلم های جنگی تاریخ

سدشکنان (The Dam Busters) فیلمی برای گرامیداشت یکی از پرافتخارترین عملیات‌های نیروى هوایى انگلستان است. این فیلم نامزد اسکار بهترین جلوه‌های ویژه شد و مورد ستایش منتقدان و مخاطبان قرار گرفت. داستان آن در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد؛ دکتر بارنز والیس دانشمندى انگلیسى است که بمب جدیدى را براى خراب کردن سدهاى آلمان طراحى کرده است. در ابتدا با طرح او مخالفت می‌شود اما او با همکاری فرمانده‏ نیروى هوایى بریتانیا، تعدادى بمب افکن را براى بمباران سد منطقه صنعتی آلمان تجهیز می‌کنند.

۱۱. دوازده ساعت پرواز

محصول: ۱۹۴۹
کارگردان: هنری کینگ
IMDB: ۷/۷
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۶٪

بهترین فیلم های جنگی تاریخ

یکی از بهترین فیلم های جنگی که بر اساس واقعیت ساخته شده، فیلم دوازده ساعت پرواز (Twelve O’Clock High) است که با استقبال منتقدان روبرو شد و دین جاگر اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل را به دست آورد. داستان این فیلم درباره یک فرمانده نظامی است که در خلال جنگ جهانی دوم قصد دارد اسکادران خود را برای بمباران مواضع نیروهای آلمانی رهبری کند.

۱۰. جایی که خدمت می‌کنیم

محصول: ۱۹۴۲
کارگردان: دیوید لین و نوئل کاوارد
IMDB: ۷/۲
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹٪

فیلم جنگی

فیلم جایی که خدمت می‌کنیم (In Which We Serve) یکی از نخستین فیلم‌های انگلیسی درباره جنگ جهانی دوم است که در همان دوران جنگ ساخته شده است. فیلم درباره عملیاتی به فرماندهی ناخدا کینراس علیه نیروهای دریایی و هوایی آلمان است که به مبارزه‌ای سخت تبدیل می‌شود.

۹. نجات سرباز رایان

محصول: ۱۹۹۸
کارگردان: استیون اسپیلبرگ
IMDB: ۸/۶
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳٪

فیلم جنگی

یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan) است که پرفروش ترین فیلم سال ۱۹۹۸ شده بود، در زمان نبرد نرماندی در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. جوخه‌ای از سربازان آمریکایی با فرماندهی سروان میلر (تام هنکس) ماموریت دارند تا سرباز رایان که چترباز یگان هوابرد است و به تازگی سه برادرش را از دست داده و از ادامه خدمت معاف شده را از پشت خطوط دشمن نجات دهند.

۸. سقوط

محصول: ۲۰۰۴
کارگردان: الیور هرشبیگل
IMDB: ۸/۲
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰٪

فیلم جنگی

فیلم سقوط (Downfall) که از پرهزینه‌ترین فیلم های تاریخ سینمای آلمان است، بر اساس چند کتاب از جمله کتاب «پناهگاه هیتلر» نوشته تراودل یونگه (منشی هیتلر)، کتاب «هیتلر» نوشته یواخیم فست، کتاب «تا آخرین ساعت» نوشته ملیسا مولر و کتاب خاطرات آلبرت اشپر و ارنست گونتر باده ساخته شده است. داستان فیلم درباره ۱۲ روز آخر زندگی هیتلر در پناهگاه زیرزمینی‌اش از زبان آخرین منشی هیتلر روایت می‌شود.

۷. پیانیست

محصول: ۲۰۰۲
کارگردان: رومن پولانسکی
IMDB: ۸/۵
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵٪

فیلم جنگی

یکی از تاثیرگذارترین و بهترین فیلم های جنگی تاریخ که درباره جنگ جهانی دوم ساخته شده، فیلم پیانیست (The Pianist) است. فیلم پیانیست بر اساس زندگی یک پیانیست به نام ولادیسلاو اشپیلمان در جنگ جهانی دوم به قلم خودش است. فیلم روایت ولادیسلاو که یک پیانیست یهودی است را دنبال می‌کند که خانواده‌اش را در فاجعه هولوکاست از دست می‌دهد و خودش از اردوگاه فرار می‌کند.

۶. غلاف تمام فلزی

محصول: ۱۹۸۷
کارگردان: استنلی کوبریک
IMDB: ۸/۳
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱٪

فیلم جنگی

فیلم غلاف تمام فلزی (Full Metal Jacket) را از بهترین فیلم هایی می دانند که به تاثیر روانی جنگ بر سربازان می پردازد. این فیلم که به عنوان یکی از بهترین فیلم های جنگی شناخته شده است از دو بخش تشکیل شده که در بخش اول آموزش سربازان و بخش دوم در جبهه جنگ ویتنام است.

۵. بیا و بنگر

محصول: ۱۹۸۵
کارگردان: الم کلیموف
IMDB: ۸/۳
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۶٪

فیلم جنگی

یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ ، فیلم بیا و بنگر (Come and See) است که داستان آن درباره پسری جوان در لهستان است که پس از یافتن تفنگی قدیمی به جبهه مقاومت برای مقابله با نازی‌ها می‌پیوندد و وحشت های جنگ را تجربه می‌کند.

۴. فهرست شیندلر

محصول: ۱۹۹۳
کارگردان: استیون اسپیلبرگ
IMDB: ۸/۹
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۷٪

فیلم جنگی

فیلم فهرست شیندلر (Schindler’s List) یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ و یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌هایی است که درباره هولوکاست ساخته شده است. فیلم بر اساس زندگی واقعی اسکار شیندلر ساخته شده که جان هزاران یهودی را در جنگ جهانی دوم و در جریان هولوکاست نجات داده است. این فیلم جنگی جایزه اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به دست آورده است.

۳. دانکرک

محصول: ۲۰۱۷
کارگردان: کریستوفر نولان
IMDB: ۷/۹
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۸٪

فیلم جنگی

فیلم دانکرک (Dunkirk) ساخته کارگردان مشهور و محبوب سینما، کریستوفر نولان است که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. داستان فیلم درباره محاصره سربازان متحد فرانسه، انکلیس و بلزیک توسط سربازان آلمانی در منطقه‌ای به نام دانکرک در فرانسه است.

۲. در جبهه غربی خبری نیست

محصول:۱۹۳۰
کارگردان: لوئیس مایلستون
IMDB: ۸
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۸٪

فیلم جنگی

فیلم در جبهه غرب خبری نیست (All Quiet on the Western Front) یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ و اقتباسی موفق از رمانی به همین نام نوشته اریش ماریا رمارک است که توانسته جوایز زیادی از جمله اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت کند. داستان فیلم درباره جنگ جهانی اول است؛ گروهی از دانش‌آموزان تحت تاثیر تبلیغ معلمشان به ارتش می‌پیوندند.

۱. اینک آخرالزمان

محصول: ۱۹۷۹
کارگردان: فرانسیس فورد کوپولا
IMDb: ۸/۴
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۸٪

فیلم جنگی

داستان فیلم «اینک آخرالزمان (Apocalypse Now)» که یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما است، اقتباسی آزاد از رمان «دل تاریکی» نوشته جوزف کنراد است. این فیلم از مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین و در عین حال انسانی‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما است و در لیست بهترین فیلم های تاریخ سینما قرار دارد. این فیلم جوایز زیادی از جمله نخل طلای کن ۱۹۷۹ را به دست آورده است.  داستان فیلم درباره یک کاپیتان ارتش است که ماموریت دارد یک سرهنگ دیوانه و متمرد را بکشد.

شما کدامیک از بهترین فیلم های جنگی بالا را دیده‌اید؟ جای کدام فیلم جنگی در این فهرست خالی‌ است؟ اگر به سینما و تلویزیون علاقمند هستید، ما در مجله ویتال هر هفته لیست و فیلم و سریال‌های مختلف را برای سلیقه‌های متفاوت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

نظر شما چیست؟

Pin It