مطابق آخرین اخبار سینما و تلویزیون مجله ویتال چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) که بیشتر برای بازی در نقش بلک پنتر در سینمای مارول شناخته می‌شود، در سن ۴۳ سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

چادویک بوزمن ؛ بلک پنتر سینمای مارول

چادویک آرون بوزمن (Chadwick Aaron Boseman) بازیگر، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی و متولد سال ۱۹۷۶ میلادی بود که فعالیت سینمایی خود را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرد. بسیاری او را به خاطر بازی در فیلم‌های بیوگرافی بر اساس واقعیت از جمله فیلم ۴۲ در نقش جکی رابینسون (بازیکن بیسبال مشهور آمریکایی و اولین سیاهپوستی که در لیگ بیسبال آمریکا بازی کرد)؛ فیلم برخیز (Get on Up) در نقش جیمز براون (خواننده آمریکایی تاثیرگذار بر سبک سول و فانک) و فیلم مارشال (Marshall) در نقش تورگود مارشال (وکیل آمریکایی و از مبارزان جنبش حقوق مدنی در آمریکا) می‌شناسند.

درگذشت چادویک بوزمن

چادویک همچنین در نقش بلک پنتر یا پلنگ سیاه در سینمای مارول که یکی از شخصیت‌های ابرقهرمانی مشهور است بازی می‌کرد که مشهورترین فیلم این شخصیت فیلم پلنگ سیاه (Black Panther) در سال ۲۰۱۸ است که برای آن جایزه ایمیج و جایزه انجمن بازیگران آمریکا را به دست آورد. او همچنین در دیگر فیلم‌های مارول نیز به عنوان شخصیت بلک پنتر بازی کرد که از جمله آن می‌توان به فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War)، انتقام جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War) و انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) اشاره کرد.

از دیگر فیلم‌هایی که چادویک بوزمن در آن به ایفای نقش پرداخته، می‌توان به فیلم ۲۱ پل (۲۱ Bridges) و فیلم پنج هم‌خون (Da 5 Bloods) اشاره کرد.

بوزمن در سال ۲۰۱۶ متوجه شد که مبتلا به سطح سه بیماری سرطان روده است. او هیچ‌گاه راجع به بیماری خود به صورت عمومی صحبت نکرد. در طی دوران درمانش بارها مورد جراحی و شیمی درمانی قرار گرفت اما با این‌حال در همین دوران هم در فیلم‌های مختلفی (مارشال، ۵ هم‌خون، …) بازی کرد. چادویک بوزمن در ۲۸ آگوست ۲۰۲۰ در منزلش و در کنار همسر و خانواده‌اش در سن ۴۳ سالگی درگذشت.

نظر شما چیست؟

Pin It