انتخاب مقصد سفر برای گیاهخواران کمی دشوارتر است؛ چرا که رستوران‌های کمی هستند که غذای مخصوص گیاهخواران در منوی خود دارند. گرچه در سال های اخیر سبک زندگی گیاهخواری محبوب شده و بسیاری این نوع لایف استایل را برای حمایت از حیوانات و محیط زیست انتخاب کرده‌اند اما همچنان در بسیاری از کشورها و شهرها رستوران‌ها و محصولات غذایی گیاهخواران کم است. اگر گیاهخوار هستید، بهترین مقصدهای سفر برای گیاهخواران را در ادامه بخوانید.

۹ مقصد سفر برای گیاهخواران

برای انتخاب مقصد سفر باید بسیاری فاکتورها را در نظر گرفت؛ برخی طبیعت زیبا را برای انتخاب مقصد در نظر می‌گیرند، برخی به دنبال مقصدی مناسب برای سفر لوکس هستند اما هر هدفی داشته باشید، مهم‌ترین نکته در نظر گرفتن نوع غذای مقصد است. اگر شما هم یکی از یک درصد گیاهخوار جمعیت زمین هستید، نگران نباشد؛ در ادامه با ۹ مقصد مناسب سفر برای گیاهخواران آشنا می‌شوید:

ایتالیا

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

ایتالیا یکی از بهترین مقصدهای سفر برای گیاهخواران است؛ چرا که یکی از بیشترین جمعیت وگان و گیاهخوار را در اروپا دارد و همجنین رستوران‌های زیادی غذاهای بدون گوشت و مخصوص گیاهخواران سرو می‌کنند. شما حتی می‌توانید به راحتی درخواست دهید که به جای گوشت برای شما از جایگزین استفاده کنند. حتی در رستوران‌های کوچک و محلی یا کامیون غذای سیار هم پاستا، ریزوتو و انواع سالاد سرو می‌شود.

هند

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

طبق تحقیقاتی که انجام شده بیش از ۴۰ درصد جمعیت هند گیاهخوار هستند که همین موضوع هند را به یکی از بهترین مقصدهای سفر برای گیاهخواران تبدیل کرده است. تنوع غذاهای مخصوص گیاهخواران بسیار بالا است؛ ماسالا دوسا (برنج، عدس، سیب زمینی و برگ کاری) یا تالی که یک سینی تشکیل شده از غذاهای مختلف که معمولا همگی بدون گوشت هستند، خیچی (برنج و عدس) و چاپاتی (نان سنتی هندی) بعضی از این غذاها برای گیاهخوران هستند.

تایوان

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

یکی دیگر از مقصدهای محبوب سفر بر گیاهخواران تایوان و مخصوصا پایتخت این کشور، تایپه است. بیش از ۱۰ درصد جمعی تایوان گیاهخوار هستند و به همین دلیل تنوع غذایی برای گیاهخواران در این کشور بسیار بالا است؛ دامپلینگ سبزیجات، ماپو دوفو سبزیجات، نودل اودون، توفوی کنجد و بسیاری نان‌های وافل مختلف بخشی از این غذاها هستند.

سنگاپور

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

سنگاپور یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در دنیا است که رستوران‌های بسیار زیادی برای وگان ها و گیاهخواران دارد. از غذاهای آن می‌توان به روتی پراتا، روجاک و کوئه اشاره کرد.

لبنان

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

گرچه در خاورمیانه انوع گوشت از غذاهای اصلی است اما لبنان می تواند یکی از مقصدهای خوب سفر برای گیاهخواران باشد؛ چرا که تنوع غذایی بسیار بالایی دارد و غذاهای بدون گوشت مختلفی را می توان در همه رستوران‌ها پیدا کرد. فلافل، حموص یا سالاد تبوله و فتوش از جمله غذاهای محبوب لبنانی برای گیاهخواران است.

ایرلند

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

یکی دیگر از بهترین مقصدها برای گیاهخواران ایرلند است. ایرلند از جمله کشورهایی است که بیشترین رستوران‌ها و فروشگاه‌های گیاهی را دارا است. از جمله غذاهایی که گیاهخواران می توانند در این کشور بچشند، می توان به کلکانون ( پوره سیب‌زمینی با کلم کالی یا کلم‌برگ) و چمپ (پوره سیب زمینی، کره، موسیر، تره فرنگی، شیر) اشاره کرد.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

سانفرانسیسکو از جمله شهرهایی است که سابقه طولانی در مصرف غذاهای سالم و همچنین شمار زیادی گیاهخوار دارد. دوشنبه‌های بدون گوشت در این شهر نشان از اهمیت غذای سالم در آن دارد. رستوران‌های زیادی هستند که در این شهر غذاهای مناسب برای گیاهخواران عرضه می‌کنند.

آلمان

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

کشور آلمان با ۸ میلیون گیاهخوار و ۱/۳ وگان از جمله مقصدهای خوب سفر برای وگان ها  گیاهخواران است. در اسن کشور و مخصوصا برلین، رستوران‌ها، کافه ها و فروشگاه های زیادی وجود دارد که غذا و محصولات غذایی مخصوص گیاهخواران دارند.

اسپانیا

مقصدهای سفر برای گیاهخواران

شاید بسیاری اسپانیا را با غذاهای گوشتی بشناسند، اما این کشور یکی از مقصدهای پرطرفدار سفر برای وگان ها و گیاهخواران است. تورتیا اسپانیولا (املت اسپانیایی)، پیستو ماچینگو (گوجه فرنگی، پیاز، بادمجان، کدو، فلفل سبز و قرمز و روغن زیتون) و گازپاشو (سوپی از سبزیجات خام) و پاتاتاس براواس از جمله غذاهای مناسب برای گیاهخوارها در اسپانیا است.

به نظر شما بهترین مقصد سفر برای گیاهخواران و وگان ها کجاست؟ اگر به سفر علاقمند هستید، بخش سفر مجله ویتال را دنبال کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It