مطابق آخرین اخبار سینما و تلویزیون مجله ویتال دایانا ریگ بازیگری که بیشتر به خاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) و اونجرز (The Avengers) شناخته می‌شد، در سن ۸۲ سالگی درگذشت.

دایانا ریگ (Diana Rigg) متولد ۱۹۳۸ بریتانیا است که شهرت خود را به خاطر بازی در نقش اما پیل در سریال انتقام‌جویان (The Avengers) در سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۸ و بازی در نقش اولنا تایلر در سریال گیم آو ترونز به دست آورد. علاوه بر آن، به عنوان تنها بازیگر نقش همسر جیمز باند در فیلم در خدمت سرویس مخفی ملکه (۱۹۶۹)  نیز مشهور بود. او که در تئاتر نیز شهرت داست، از برجسته‌ترین شخصیت‌های هنری بریتانیا نیز به شمار می رفت. ریگ جوایز متعددی از جمله جایزه بفتا بهترین بازیگر زن برای سریال عشق مادر (Mother Love)، جایزه تونی بهترین ایفاگر نقش اصلی در تئاتر مده‌آ (Medea)، جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل در مینی سریال ربکا (Rebecca) و جوایز دیگری برای بازی در تئاتر به دست آورد.

دایانا ریگ

ریگ دو بار ازدواج کرد که از همسر دومش به نام آرچیبالد استرلینگ، یک دختر به نام ریچل دارد که او هم به بازیگری مشغول است. دخترش در واکنش به مرگ مادرش نوشت:

مادر محبوبم، صبح امروز به آرامی در خواب و در کنار خانواده از دنیا رفت.

دایانا ریگ در ماه مارس سال گذشته متوجه شد که به بیماری سرطان مبتلا شده است؛ او در سن ۸۲ سالگی در خانه‌اش و در کنار خانواده خود از دنیا رفت.

نظر شما چیست؟

Pin It