خانه های دوستدار محیط زیست به طور کلی یعنی زباله کمتر در پروسه ساخت، استفاده از مصالح بازیافتی بیشتر، تاثیرات و هزینه‌های زیست محیطی کمتر، قابلیت اطمینان بیشتر، هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتر و نیز رضایت بیشتر مصرف‌کننده. در این مطلب به معرفی مشهورترین ساختمان‌های دوستدار طبیعت می‌پردازیم.

مشهورترین خانه های دوستدار محیط زیست

با آلوده‌تر شدن محیط زیست در سال‌های گذشته طرفداران این سبک از معماری دوستدار طبیعت بسیار بیشتر از گذشته شده است. برخی از این خانه‌های دوستدار طبیعت بسیار خلاقانه بوده و در میان طرفداران معماری و محیط زیست مشهور شده‌اند.

خانه‌های P.A.T.H.

فیلیپ استارک، طراح و معمار مشهور فرانسوی، اخیرا با شرکت پیش‌ساخته اسلوونیایی، یک خط جدید از خانه‌های پیش‌ساخته با کیفیت بالا را به نام «خانه‌های پیش‌ساخته با فناوری‌های در دسترس» عرضه کرده است. این خانه‌ها همگی مجهز به پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی و سیستم جمع‌آوری آب هستند.

خانه های دوستدار محیط زیست

خانه Tighthouse

یکی از خانه های دوستدار محیط زیست که طرفداران زیادی دارد خانه TightHouse است. این خانه اولین خانه در نیویورک است که گواهی «Passive House» را دریافت کرده است؛ این خانه در ردیف خانه‌هایی که بیش از صد سال قدمت دارند ساخته شده است که برق آن از انرژی خورشیدی تامین می‌شود.

طراح: Fabrica718

خانه های دوستدار محیط زیست

خانه Zeb Pilot House

انرژی برق این خانه از پنل‌های خورشیدی آن تامین می‌شود و گفته می‌شود که انرژی تولید شده توسط این پنل‌ها سه برابر نیاز مصرفی خانه است. این خانه دوستدار محیط زیست همچنین مجهز به سیستم جمع‌آوری آب باران و مبدل‌های حرارتی است.

طراح: Snøhetta Company

خانه های دوستدار محیط زیست

خانه Fall house

این خانه سبز که در ایالت کالیفرنیای آمریکا واقع شده است دارای پنجره‌های اتوماتیک برای تهویه هوا بدون برق است. همچنین این خانه مجهز به سیستم بازیافت و تصویه آب است.

طراح: Anne Fougeron

خانه های دوستدار محیط زیست

خانه Waste House

یکی از خانه های دوستدار محیط زیست که بسیار مشهور است خانه Waste House است. این خانه در محوطه دانشگاه برایتون در انگلستان واقع شده است و در بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ توسط دانشجویان و تماما از مواد بازیافتی ساخته شده است.

طراح: Duncan Baker-Brown

خانه های دوستدار محیط زیست

محیط زیست چقدر برای شما اهمیت دارد؟ برای محافظت از طبیعت و محیط زیست چه راهکارهایی را می‌شناسید؟ اگر به دکوراسیون خانه و معماری علاقمند هستید، بخش سبک زندگی مجله ویتال را دنبال کنید.

۳ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It