گروه موسیقی امپایر آو د سان یا امپراطوری آفتاب (Empire of the Sun) یک گروه استرالیایی است که موسیقی آن‌ها حال و هوایی خیالی و رنگارنگ دارد و نه تنها در استرالیا، بلکه در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. در ادامه معرفی‌ گروه‌های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی گروه امپراطوری آفتاب بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی گروه امپراطوری آفتاب

گروه موسیقی امپراطوری آفتاب (Empire of the Sun) یک گروه موسیقی استرالیایی است که در سال ۲۰۰۷ در سیدنی تشکیل شد. این گروه دو نفره حاصل همکاری لوک استیل (از گروه آلترناتیو راک اسلیپی جکسون) و نیک لیتل‌مور (از گروه الکترونیک دنی Pnau) است.  استیل و لیتلمور در سال ۲۰۰۰ با هم آشنا شدند و در آن زمان هر یک مشغول به کار در پروژه‌های مختلفی بودند و هر دو با شرکت بزرگ موسیقی ایمی (EMI) همکاری می‌کردند.

در طی این مدت چندین بار در موقعیت های مخالف با یکدیگر همکاری کردند اما آن ها زمانی تصمیم به شروع پروژه امپایر آو د سان گرفتند که از ساخت آهنگ «با تو تا همیشه (With You Forever)» برای گروه Pnau و همکاری با یکدیگر بسیار لذت برده بودند.

امپایر آو د سان

گرچه نام گروه با اسم رمانی به همین نام نوشته جی. جی. بالارد که رمانی تخیلی است، یکسان است اما گروه این شباهت را رد می‌کند و می‌گوید که به دلیل سفرهای زیاد گروه به دور دنیا و تمدن‌هایی که در آن آفتاب را می پرستیده‌اند، این نام را برای گروه موسیقی خود برگزیده‌اند. گرچه در عکس‌ها و موزیک ویدیوهایشان دنیایی پر از نورها و رنگ‌های خیره‌کننده و فضاهای خیالی را به نمایش می‌گذارند که شباهت زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های علمی تخیلی دارد.

آلبوم های Empire Of The Sun

تاکنون سه آلبوم از این گروه منتشر شده است. آلبوم اول آن های با نام «قدم زدن بر رویا (Walking on a Dream)» در سال ۲۰۰۸ منتشر شد که موفقیت جهانی را برای آن‌ها به ارمغان آورد. آهنگ‌های «ما مردمیم» و «قدم زدن بر رویا» در چارت‌های موسیقی استرالیا و بریتانیا در رتبه های بالا قرار گرفت. این آلبوم در جوایز مختلفی را در استرالیا از جمله بهترین آلبوم سال از انجمن صنعت ضبط استرالیا دریافت کرد.

آلبوم های Empire Of The Sun

یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین آهنگ‌های امپایر آو د سان ، آهنگ «ما مردمیم (We Are the People)» از این آلبوم است که فضاهای آفتابی و گرم موسیقی گروه را به خوبی منعکس می‌کند. موسیقی شاد و خوشحالی که خوشی و فراغت جامعه معاصر استرالیایی را هم به نمایش می گذارد.

 

آلبوم دوم امپراطوری آفتاب «یخ روی تل شنی (Ice on the Dune)» نام داشت که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. این آلبوم نیز بازخورد خوبی در استرالیا و اروپا به همراه داشت. آلبوم سوم آن ها در سال ۲۰۱۶ با نام «دو تاک (Two Vines)» منتشر شد.

سبک موسیقی امپایر آو د سان

سبک موسیقی امپراطوری آفتاب الکتروپاپ است اما بسیاری از منتقدان این گروه را در دسته موسیقی موج نو جای می‌دهند؛ چرا که در موسیقی آن‌ها وابستگی به سینتی‌سایزر و کیبورد و همین طور سادگی و سرراست بودنی که موسیقی آن‌ها را به پاپ نزدیک می‌کند شنیده می‌شود. در واقع این گروه را جزو احیاگران موسیقی موج نو (New Wave Revivalists) می‌دانند.

سبک موسیقی امپراطوری آفتاب

استایل گروه امپراطوری آفتاب در عکس‌ها، موزیک ویدیوها و کنسرت‌ها نشان‌دهنده پیشینه دو عضو گروه در هنرهای تجسمی است. لیتل‌مور درباره استایل گروه می‌گوید که گروه از فیلم «کوه مقدس» آلخاندرو خودوروفسکی در استایل خود تاثیر گرفته است. آن ها از طراحان بسیاری از جمله جسیکار هرتا بهره برده‌اند.

اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

۲ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It