دنیای مد و زیبایی ترجیح می‌دهد که همیشه در مورد آینده صحبت کند؛ به همین دلیل است که همیشه در مورد موضوعاتی مثل « ترند رنگ موی سال آینده» ، « راهکارهای جدید جلوگیری از چروک پوست در آینده» و … صحبت می‌شود. ما نیز به همین دلیل در این مطلب نگاهی می‌کنیم به اثرگذارترین ابداعات صنعت زیبایی در سال گذشته تا بتوانیم از این طریق آینده این صنعت را پیش‌بینی کنیم.

۵ جنبش مهم در صنعت زیبایی

صنعت زیبایی یکی از بزرگ‌ترین و عمومی‌ترین صنعت‌ها در دنیا است که همه ما روزانه با محصولات این صنعت سر و کار داریم. از شامپو و صابون گرفته تا لوازم آرایش و کرم و … . جنبش‌های مهمی در سال‌های اخیر در این صنعت اتفاق افتاده که تاثیرات مثبتی به همراه داشته است. ۵ جنبش مهم این صنعت بدین شرح هستند:

آرایش بدون توجه به جنسیت

جنبش های صنعت زیبایی

جنبش های فمینیستی در سال اخیر تا حدودی تاثیر مثبت خود را در صنعت زیبایی و آرایش نیز به جا گذاشته‌اند، تا آنجایی که برای برخی از برندها سن، جنسیت و قومیت، مفهوم سنتی خود را از دست داده است و این کمپانی‌ها محصولات آرایشی مردانه نیز تولید و از مدل مرد برای تبلیغ لوازم آرایش استفاده می‌کنند.

محصولات بدون پلاستیک

جنبش های صنعت زیبایی

با گسنرده‌تر شدن جنبش‌های دوستی با طبیعت و «نه به پلاستیک»، بسیاری از صنایع آرایشی نیز در سال‌های گذشته، بسته‌بندی محصولات خود را با مواد بازیافتی و قابل بازیافت تولید کردند تا با این موج همراه شده و به محیط زیست کمک شایانی کنند.

محصولات سفارشی

جنبش های صنعت زیبایی

در سال‌های گذشته، صنعت زیبایی و آرایشی همگام با سایر صنایع به سمت خصوصی سازی و ساخت محصولات سفارشی پیش رفته است و با توجه به نظرسنجی صورت گرفته از مصرف کنندگان این محصولات آرایشی و رضایت آن‌ها، به نظر می‌رسد در آینده بیشتر شاهد محصولات آرایشی سفارشی باشیم.

نسل جدید دستگاه‌های زیبایی

جنبش های صنعت زیبایی

برندهای بزرگ آرایشی در سال گذشته بیشتر بر روی تکنولوژی‌های جدید زیبایی سرمایه گذاری کرده‌اند تا بتوانند با تشخیص سریع مشکلات، راهکارهای موثرتری ارائه کنند. اسکنرهای پوست از پرطرفردارترین این محصولات در سال گذشته بودند.

محصولات آرایش ورزشکاران

جنبش های صنعت زیبایی

در سال‌های اخیر ورزش کردن بخش مهمی از صنعت مد را به خود اختصاص داده است؛ مانند لباس‌های اتلیژر (Athleisure Clothes) که لباس‌های ورزشی راحتی هستند که هم برای ورزش کردن و هم برای استایل روزمره مناسب هستند. اما در سال گذشته کمپانی‌های آرایشی نیز از این ایده استقبال کرده و محصولات مراقبتی مخصوص ورزشکاران برای بعد از تمرین به بازار ارائه کردند.

اگر به مطالب مربوط به زیبایی علاقمند هستید، بخش زیبایی مجله ویتال را دنبال کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It