مد و فشن از دیرباز در خاورمیانه جایگاه ویژه‌ای داشته است و برندها و طراحان زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. یکی از برندهای کمتر شناخته شده لباس در ایران، برند خاورمیانه‌ای گالیا لهو (Galia Lahav) است. این برند لوکس و گران قیمت که عضو صنف اوت کوتور نیز می‌باشد، جزو آن دسته از برندهایى است که تمامى سلیقه‌ها را به خصوص در شاخه لباس عروس راضى می‌کند. در ادامه با گالیا لهو بیشتر آشنا می‌شویم.

گالیا لهو (Galia Lahav)

گالیا لهو (Galia Lahav) یک طراح لباس اسرائیلی است که در روسیه در خانواده‌ای خیاط به دنیا آمد. شاید همین موضوع موجب شد که دیدی وسیع‌تر نسبت به دنیای فشن داشته باشد و موجب تاسیس برندش در سال ۱۹۸۴ شود. او که به همراه خانواده‌اش در سال ۱۹۵۷ به اشکلون اسرائیل مهاجرت کرده بود، برندش را در تلاویو تاسیس کرد. او که ابتدا فروشگاه قلابدوزی داشت، پس از موفق شدن کسب و کارش، در سال ۱۹۸۸ شروع به طراحی لباس عروس کرد که هنوز هم شاخه اصلی در برندش است.

گالیا لهو طراح لباس

گالیا لهو در سال ۲۰۱۷ به عضویت اتاق صنفى اوت کوتور در آمد که اولین برند اسرائیلى است که عضو این صنف شده است. بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۸ گالیا لباس شب طراحی می‌کرد ولی اولین ورود تاثیر گذار او به دنیای طراحان حرفه‌ای در سال ۱۹۸۸ بود که او شروع به طراحی لباس‌های عروس دراماتیک و باشکوه کرد.

لباس عروس گالیا لهو

گرچه هنوز هم تمرکز اصلی گالیا لهو لباس عروس است اما لباس‌های شب این برند هم بسیار لوکس و پرطرفدار است. برای مثال سلنا ویلیامز و میشل رودریگز از طرفداران پر و پا قرص لباس شب این برند هستند.

مشتریان گالیا لهو

گالیا لهو در حال حاضر ۷۰ بوتیک در ۴۰ کشور مختلف دارد و قیمت لباس‌های او از ۶۰۰۰ دلار شروع می‌شود. دوخت هر لباس طراحی او به طور متوسط ۱۲۰ ساعت زمان می‌برد. تور و گیپور‌های دست دوز رکن اصلی طراحی‌های گالیا هستند و در نهایت به شکلی با یکدیگر ترکیب می‌شوند که لباس‌هایی رؤیایی و مجلل را به نمایش بگذارند.

لباس عروس گالیا لهو

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد گالیا این است که سبک‌های مختلف پوششی را در طراحی‌های خود به کار می‌برد. از سبک ویکتوریایی گرفته تا لباس‌های سبک کولی‌ها. بیانسه نیز در جشن تجدید پیمان ازدواج خود یکى از لباس‌های کوتور گالیا لهو سبک ویکتوریایی را به تن کرده بود.

اگر به مد و فشن علاقه دارید، ما هر ماه در مجله ویتال استایل‌ ها، برندها و طراحان ایرانی و خارجی مختلفی به شما معرفی می‌کنیم. بخش فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It