گارو (Garou) خواننده کانادایی فرانسوی زبان مشهوری است که آهنگ‌ها و موسیقی او نه فقط در کانادا، بلکه در فرانسه و کشورهای فرانسوی زبان طرفداران زیادی دارد و رکورددار بیشترین حضور در صدر جدول بهترین آهنگ های فرانسه است. در ادامه معرفی‌ گروه‌ها و خواننده های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی گارو خواننده کانادایی فرانسوی زبان آشنا می‌شویم.

بیوگرافی گارو (Garou)

پیر گران (Pierre Garand) با نام هنری گارو (Garou) که مخفف نام خانوادگی‌اش است، خواننده مشهور اهل کبک کانادا است که در تاریخ ۲۶ ژوئن سال ۱۹۷۲ در شربوک کبک متولد شد و از سال ۱۹۹۷ تا کنون مشغول فعالیت است. از سه سالگی به تشویق پدرش به نواختن گیتار عللاقمند شد؛ علاوه بر گیتار، پیانو و ترومپت را هم فرا گرفت. در زمان مدرسه به گروه راک مدرسه‌ای Windows and Doors پیوست و بعدها در گروه موسیقی نظامی کانادا ترومپت می‌نواخت.

گارو خواننده

به خاطر علاقه‌ای که به موسیقی داشت در کنار کارهای مختلفی همچون فروشندگی، به نواختن موسیقی در کلوب‌ها و خیابان ادامه داد. در سال ۱۹۹۲ گروه موسیقی Untouchables را تشکیل داد. پس از آشنایی با لوک پلاموندون (Luc Plamondon) تهیه‌کننده تئاتر، به اجرا در تئاتر موزیکال گوژپشت نوتردام فرانسه دعوت شد.

گارو برای اولین بار به دلیل ایفای نقش «کازیمودو» (گوژپشت نتردام) در «نمایش موزیکال گوژپشت نوتردام فرانسه» و هم‌خوانی با اسطوره‌های بزرگی همچون دانیل لاووا و پاتریک فیوری در سال ۱۹۹۸ به شهرتی جهانی رسید.

گارو در گوژپشت نوتردام

در سال ۱۹۹۹ با خواننده پاپ مشهور کانادایی، سلن دیون اجرایی دو نفره در کنسرت بزرگ او داشت که همین موضوع کمکی شد تا با کمک مدیر برنامه و همسر سلن دیون، رنه آنژلیل ، با شرکت پخش موسیقی قرار داد بسته و اولین آلبوم خود را منتشر کند. وی در حال حاضر، رکورددار بیشترین حضور در صدر «جدول موسیقی فرانسه» است که همین موضوع نام او را در کنار بهترین خواننده های فرانسوی قرار داده است.

آلبوم های گارو

گارو اولین آلبومش با نام «سئول» را در سال ۲۰۰۰ منتشر کرد که در کشورهای فرانسوی زبان به موفقیت‌های زیادی دست یافت. این آلبوم در صدر جدول‌های موسیقی فرانسه و بلژیک قرار گرفت و به پرفروش‌ترین آلبوم سال ۲۰۰۱ در کشورهای فرانسه زبان و پرفروش‌ترین آلبوم تمام دوران‌ها در فرانسه تبدیل شد. گارو تا کنون ۱۰ آلبوم استودیوی منتشر کرده که همگی از فروش و موفقیت بالایی برخوردار هستند.

بیوگرافی گارو Garou

آهنگ «زیبا (Belle)» نام ترانه‌ای سه ‌صدایی با اجرای پاتریک فیوری، دانیل لاووا و گارو است که در سال ۱۹۹۷ ضبط و در سال ۱۹۹۸ میلادی منتشر شد. این ترانه نخستین بار در نمایشنامه موزیکال «گوژپشت نوتردام پاریس» اجرا شد و بلافاصله پس از انتشار، به موفقیت چشمگیری دست یافت و ماه‌ها بر صدر جداول موسیقی کشورهای فرانسه و بلژیک باقی ماند. تا به امروز، ترانه «زیبا» یکی از پرفروش‌ترین تک‌آهنگ‌های تمام دوران در این کشورها بوده است.

Garou
Belle
GarouBelle

 

در سال ۲۰۰۰ یک دوخوانی را با سلن دیون با نام «در باد (Sous le vent)» اجرا کرد که موفقیت چشمگیری در کشورهای فرانسوی‌زبان یافت و ۳ هفته در صدر جدول موسیقی فرانسه و یک هفته در صدر جدول موسیقی بلژیک باقی ماند. در جدول موسیقی سوئیس هم این ترانه، رتبه دوم را کسب کرد و در هر سه کشور گواهی‌نامه فروش موسیقی ضبط شده پلاتینی را به دست آورد.

گارو و سلن دیون

یکی تاثیرگذارترین آهنگ‌های گارو «رودخانه کودکی‌مان» است که با اسطوره مشهور فرانسوی، «میشل ساردو» در سال ۲۰۰۴ اجرا کرده است. این ترانه مدت‌ها در صدر جداول موسیقی کشورهای فرانسه و بلژیک قرار داشت و سی و هشتمین ترانه پرفروش کشور فرانسه در قرن ۲۱ بوده و ۴۶۲۵۰۰ نسخه از آن به فروش رفته است. گارو با هنرمندان مشهور دیگری نیز اجراهای مختلفی داشته است.

Garou
La Riviere de notre enfance
Garou La Riviere de notre enfance

 

شما کدامیک از آهنگ های گارو را دوست دارید؟ اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It