صنعت مد و فشن که جایگاه ویژه‌ای در دنیا و خاورمیانه دارد، روز به روز در حال پیشرفت است و برندها و طراحان زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. امروزه طراحان لباس لبنانی و برندهای لوکس و گران‌قیمت آن‌ها، سهم بزرگی در بازار رقابت بین‌المللی دارند. یکی از این برندهای مطرح لوکس در خاورمیانه، برند لبنانی جور هوبیکا (Georges Hobeika) است که شاید در ایران کمتر شناخته شده باشد. در این مطلب از معرفی برندها ، با این برند بیشتر آشنا می‌شویم.

برند جورج هوبیکا (Georges Hobeika)

جورج هوبیکا در سال ۱۹۶۲ در بسکنتای لبنان از مادری خیاط زاده شد که همین امر باعث علاقه او به این حرفه گردید. او که تحصیلات آکادمیک خود را در رشته عمران به پایان رسانده بود، طی جنگ‌های داخلی لبنان به فرانسه رفت و همین سرآغازی بر زندگی حرفه‌ای او به عنوان طراح مد و لباس شد.

بیوگرافی جورج هوبیکا

هوبیکا در بسیاری از خانه‌های مد مطرح پاریس مانند خانه مد شنل کارآموزی کرد و پس از بازگشت به لبنان در سال ۱۹۹۵ آتلیه خود را افتتاح کرد و از آنجایی که در آن زمان مادرش آتلیه خود را تعطیل کرده بود، تمامی مشتریان مادرش مشتری او شدند و روند پیشرفت او به این جهت تسریع یافت.

جورج هوبیکا

جورج هوبیکا که طراح لباس‌های اوت کوتور و لباس‌ها و فشن آماده (Ready To Wear) است، در سال ۲۰۰۱ اولین شوی خود را در پاریس اجرا کرد و از آن زمان تا کنون در تمامی هفته‌های مد اوت کوتور پاریس شرکت داشته و در سال ۲۰۱۰ نیز یک شعبه از برند خود را در پاریس تاسیس کرد. او همچنین یکی از اعضای مهمان سندیکای بین‌المللی اوت کوتور است.

جورج هوبیکا

از موارد جالب توجه در مورد جورج هوبیکا و برند او با نام اختصاری «GH» طراحی وسایل و مبلمان و اکسسوری‌های لوکس منزل است که با همان خلاقیت و ذوق طراحی‌های لباس او انجام می‌گیرد. در حال حاضر علاوه بر خانه مد جورج در بیروت و پاریس، دو شعبه نیز در پکن و لس آنجلس از برند جورج هوبیکا او وجود دارد.

طراحی های جورج هوبیکا

از مشتریان معروف او می‌توان به خانواده سلطنتی عربستان، کویت و قطر اشاره کرد. ضمن این‌که لباس‌های او روی فرش قرمز نیز بسیار دیده می‌شود و خانواده‌های ثروتمند لبنانی و گاها اروپایی از طرفداران پرو پا قرص لباس‌های عروس مجلل او هستند. اولیویا کالپو مدل آمریکایی مشهور که در سال ۲۰۱۲ دختر شایسته آمریکا شد، لباسی از جورج هوبیکا بر تن داشت که موجب توجه جهانی به این طراح لبنانی خلاق شد.

از مشخصه طراحی‌های او، لباس‌هایی با طراحی های مختلف گل است که حس زنانگی و بهار را منتقل می‌کند.

جورج هوبیکا

اگر به مد و فشن علاقه دارید، ما هر ماه در مجله ویتال استایل‌ ها، برندها و طراحان ایرانی و خارجی مختلفی به شما معرفی می‌کنیم. بخش فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It