جیامباتیستا والی (Giambattista Valli) نامی درخشان در دنیای مد و فشن است که به نابغه اوت کوتور یا فشن سطح بالا مشهور است. در این مطلب با این طراح فشن سطح بالا بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی جیامباتیستا والی

جیامباتیستا والی (Giambattista Valli) طراح لباس مشهور ایتالیایی است که در سال ۱۹۶۶ در رم متولد شد. جیام‌باتیستا هم در زمینه طراحی لباس‌های آماده و هم اوت کوتور فعالیت می‌کند و کالکشن‌هایش را هر ساله در فشن‌ویک پاریس به نمایش می‌گذارد. او که در رشته هنر تحصیل کرده بود، تحت تاثیر فضای رم، فیلم‌های آنتونیونی و با تاثیر گرفتن از طرح های آبرنگ ایو سن‌لوران و تصویرسازی‌های رنه گرو با فشن پاریسی آشنا و به آن علاقمند شد و تصمیم گرفت به مدرسه مد برود.

پس از فارغ‌التحصیلی در استودیوی روبرتو کاپوچی مشغول به کار شد و به عنوان دستیار اول کاپوچی انتخاب شد و این اتفاق باعث شد که وارد طراحی مد سطح بالای ایتالیا شود. در سال ۱۹۹۰ پس از دو سال دستیاری زمانی که ۲۴ ساله بود برند فندی از وی دعوت به همکاری کرد. در سال ۱۹۹۵ او به میلان رفت و به عنوان طرح ارشد کریزیا مشغول به کار شد. در سال ۲۰۰۵ او برند شخصی خود جیامباتیستا والی را در پاریس راه اندازی کرد و به طراحی لباس های آماده پرداخت اما ۶ سال طول کشید تا او اولین مجموعه لباس های سفارشی خود را معرفی کند. این مجموعه شاخص در سال ۲۰۱۱ به نمایش درآمد.

در مراسم آمفار گالا (amfAR Gala) در کن جیامباتیستا والی و برند H&M اعلام همکاری کردند و چندی بعد از کالکشن مشترک خود طی یک شوی اختصاصی رونمایی کردند. مدل‌های مشهور مورد علاقه جیامباتیستا همچون کندال جنر، کیارا فرانی، H.E.R. و بیانکا براندولینی دی آدا در این مراسم حضور پیدا کردند. لباس های این کالکشن ترکیبی از لباس‌های مجلسی و کژوال و سرشار از تور و المان‌های زنانه است. قیمت این کلکسیون بین ۲۰ تا ۷۵۰ یورو است که شامل لباس ها و اکسسوری ها می شود.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It