گروه ایمجین دراگونز از موفق‌ترین و محبوب‌ترین گروه های راک آمریکایی است که طرفداران زیادی در دنیای موسیقی و حتی ایران دارد. در ادامه معرفی‌ گروه‌های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی گروه ایمجین دراگونز بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی ایمجین دراگونز

ایمجین دراگونز (Imagine Dragons) یک گروه موسیقی موفق آمریکایی است که در فهرست اخیر محبوب‌ترین خواننده راک ۲۰۱۹ که مجله بیلبورد منتشر کرده است این گروه رتبه سوم را از آن خود کرده‌اند. سرآغاز شکل‌گیری گروه در سال ۲۰۰۸ و پس از آشنایی «دن رینولدز» خواننده و «اندرو تولمن» در دانشگاه بریگم یانگ بوده است. آن‌ها ۳ نفر دیگر را به گروه اضافه کردند و اولین آلبوم چند آهنگه خود را با نام Speak to Me منتشر کردند اما این سه نفر از گروه جدا شدند.

پس از مدت کمی تولمن عضو دیگر به نام «دنیل وین سرمن» را به گروه اضافه می‌کند که دوست دوران دبیرستانش بوده و از کالج موسیقی برکلی فارغ تحصیل شده بود. بریتنی تولمن (همسر اندرو تولمن) و بن مک‌کی از دیگر کسانی بودند که به گروه اضافه شدند. آهنگ «Battle of the Bands» در دانشگاه بریگم یانگ و دیگر مسابقات محلی در همان سال‌ها برنده شد.

بیوگرافی ایمجین دراگونز

ندرو تولمن و بریتنی تولمن از اعضای اولیه گروه در ژوئیه ۲۰۱۱ این گروه را ترک کردند و دنیل پلاتزمن جایگزین آن‌ها شد. ایمجین دراگنز همکاری نزدیکی با الکس دا کید داشت تا اولین کار باشکوه خود را خلق کنند. آن‌ها یک آلبوم چند آهنگه به نام «ادامه سکوت» در روز ولنتاین منتشر می‌کنند که به رتبه ۴۰ مجله بیلبورد صعود می‌کند. آن‌ها همچنین آلبوم چند آهنگه دیگری به نام «منو بشنو» در سال ۲۰۱۲ منتشر می‌کنند.

کمی بعد ایمجین داگونز تک‌آهنگی به نام «وقتشه» منتشر می‌کنند که به رتبه ۱۵ مجله بیلبورد صعود می‌کند و نماهنگ آن نامزد دریافت بهترین نماهنگ راک نیز می‌شود. آن‌ها پس از ضبط آلبوم خود «دید در شب» در روز بعد از روز کارگر در آمریکا در سال ۲۰۱۲ منتشر می‌کند. این آلبوم در هفته اول انتشار به رتبه دوم مجله بیلبورد می‌رسد و همچنین رکورد فروش ۸۳٬۰۰۰ نسخه فروش را می‌زند که بهترین فروش از سال ۲۰۰۶ به حساب می‌آمد.

ایمجین دراگونز

این آلبوم همچنین در کشورهای مختلف دیگری نیز به جدول ده آهنگ برتر می‌رسد. همچنین این آلبوم جایزه بهترین آلبوم راک سال را از مجله بیلبورد دریافت می‌کند. «رادیواکتیو» دومین تک‌آهنگ از این آلبوم به رتبه نخست جداول بهترین‌های راک و آلترنتیو راک می‌رسد. این تک‌آهنگ بیش از هفت میلیون نسخه می‌فروشد و با باقی ماند در جدول صد آهنگ برتر سال بیلبورد رکورد به مدت ۸۷ هفته و باقی ماندن به مدت ۲۳ هفته در جایگاه اول جدول آلترنتیو راک رکورد شکنی می‌کند. این آهنگ با فروش فوق‌العاده خود از Nielsen SoundScan عنوان بهترین آهنگ راک دیجیتال در تاریخ را دیافت می‌کند.

مجله رولینگ استون آن را به عنوان بهترین آهنگ راک سال برمی‌گزیند. رادیواکتیو بیش از هر آهنگ دیگری در اسپاتیفای شنیده می‌شود. این آهنگ نامزد بهترین رکورد سال و بهترین اجرای راک در مراسم گرمی می‌شود و برنده بهترین اجرای راک می‌شود. سومین تک‌آهنگ از آلبوم دید در شب به رتبه اول جدول آهنگ‌های پاپ و رتبه ششم جدول صد آهنگ برتر مجله بیلبورد می‌رسد.

دومین آلبوم رسمی گروه در فوریه ۲۰۱۵ با نام « دود + آیینه‌ها» منتشر شد. سومین آلبوم ایمجین دراگونز دو سال بعد با نام «تکامل» منتشر شد که در خیلی از کشورها به ۵ آلبوم برتر چارت‌ها راه یافت و موزیک ویدیو “Whatever It Takes” جایزه بهترین موزیک ویدیو راک mtv را دریافت کرد. چهارمین و آخرین آلبوم گروه در سال ۲۰۱۸ با نام Origins منتشر شد.

ایمجین دراگونز

سبک موسیقی ایمجین دراگونز را در دسته پاپ راک، آلترناتیو راک، ایندی راک و الکترونیک راک دسته‌بندی می کنند. گروه اظهار می کند که تاثیرات زیادی از گروه‌هایی همچون نیروانا، آرکید فایر، میوز، بیتلز، پل سایمون، کلدپلی،لینکین پارک، یوتو و هری نیلسون گرفته است.

ایمجین دراگونز در سال ۲۰۱۳، به همراه خانواده تیلر رابینسون، یک مؤسسه خیریه به نام بنیاد رابینسون تایلر که به جوانان در مبارزه با سرطان کمک می‌کند را بنیاد نهادند. ایمجین دراگنز همچنین آهنگ «برای همیشه دوستت دارم» گروه ایگلز آف دف متال را برای همدردی با قربانیان حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در تاریخ ۱۸ام دسامبر ۲۰۱۵ اجرا کردند.

ایمجین دراگونز

ایمجین دراگونز ۳۳ بار جایزه های مختلف از جمله جوایز موسیقی آمریکا، جوایز موسیقی بیلبورد، جایزه BMI، فستیوال اروپا، جوایز موسیقی اکو، گرمی ، جشنواره ماچ موزیک ویدئو، جایزه آی هارت ریدیو، جایزه MTV، جوایز برگزیده نوجوانان و جایزه موسیقی ملل را از آن خود کرده است. این گروه همچنین تعداد بسیار زیادی نامزدی دریافت جایزه را در کارنامه خود دارد.

اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It