سبک های طراحی داخلی خانه انواع مختلفی دارد که رابطه مستقیمی با فرهنگ و سبک زندگی داشته و هر کشوری به تناسب جغرافیا و فرهنگش طراحی خاص خود را دارا است. اما برخی سبک‌ها طرفداران بیشتری در دنیا دارد که در این مطلب ۵ سبک طراحی داخلی محبوب در دنیا را معرفی می‌کنیم.

۵ سبک طراحی داخلی پرطرفدار

در این میان انواع سبک های طراحی داخلی ، دکوراسیون داخلی برخی کشورها تفاوت بیشتر با نمونه کلی طراحی های داخلی دنیا دارد و از این حیث شناخته شده‌تر و محبوب‌تر هستند.

١. طراحی مراکشی

طراحی داخلی مراکشی یک طراحی انعطاف‌پذیر مابین طراحی اروپایی و آفریقایی است که عنصر اصلی آن را کاشی کاری‌های غنی و رنگی همراه با طاق‌های زیبا و با حزییات خاص است. در این سبک طراحی داخلی  از رنگ های پرانرژی و زنده و همچنین قوس و طاق‌های زیبا استفاده می‌شود.

سبک طراحی داخلی - مراکشی

دیوار در طراحی مراکشی چند وجهی و دارای نمای گچی است و رنگ آن اغلب صورتی کمرنگ، بژ و سفید است. اگر به این سبک طراحی دکوراسیون علاقمند هستید می‌توانید از رنگ‌های خنثی و کمرنگ برای دیوارها و از رنگ‌های شاد و پر انرژی برای سایر المان‌های خانه استفاده کنید.

سبک طراحی داخلی - مراکشی

همچنین برای  ورودی‌ها، درها، کمدها یا تخت‌خواب از قوس و طاق‌ استفاده کنید. از مبل‌هایی با پایه‌ها و چوب‌های مشبک و منبت‌کاری شده و پارچه‌های مخمل و طرح‌های مراکشی نیز می‌توانند حال و هوای مراکشی به منزل بدهند. از دیگر المان‌های این سبک طراحی داخلی کاشی‌های پرنقش و نگار یا کاشی‌های کوچک با رنگ آبی است.

۲. طراحی انگلیسی

بیشترین چیزی که در طراحی انگلیسی خودنمایی می‌کند، استفاده از چوب در تمامی وسایل است. پایه‌های موج دار، درب‌های بزرگ و پرده های مجلل نیز از دیگر خصوصیات این سبک دکوراسیون داخلی است.

سبک طراحی داخلی - انگلیسی

فضای داخلی در سبک انگلیسی متشکل از چاپ‌ها و طرح‌های گلدار و گلدوزی، گلدان‌های بزرگ و لوازمی مانند فرش، رومبلی و کوسن‌های پر از طرح و زرق و برق است. یکی از المان‌ها همیشکی در این سبک طراحی داخلی شومینه است.

سبک طراحی داخلی - انگلیسی

اگر به طراحی انگلیسی علاقمند هستید از دیوارپوش چوبی یا کاغذ دیواری با طرح گل استفاده کنید. گچ‌بری به شکل قاب روی دیوارها نیز می‌توانند حال و هوای طراحی انگلیسی به منزل بدهند.

۳. طراحی هندی

رنگ، رنگ و رنگ! بهترین توصیف برای طراحی هندی، استفاده از رنگ‌های زیاد و طراحی شلوغ و جزئیات بی‌شمار است. دکوراسیون داخلی به سبک هندی یکی از سبک‌های شاد طراحی دکوراسیون است که مبنای آن استفاده از رنگ‌های گرم و شاد در کنار حداقل یک رنگ خنثی است.

سبک طراحی داخلی - هندی

برای این سبک از طراحی داخلی می‌توان از طرح‌های بته جقه، طرح های ماندالا و نقش‌های پیچ در پیچ در نرده‌ها، پرده‌ها، دیوارها و کفپوش‌ها استفاده کرد.

سبک طراحی داخلی - هندی

می‌توانید برای دکوراسیون داخلی به سبک هندی از انواع دست‌سازه‌های هندی همچون مجسمه‌ها، گلدان‌ها، ظرف‌های چوبی، وسایل دکوراتیو چوبی و سنگ‌های مر مر استفاده کرد.

۴. طراحی ژاپنی

فلسفه «ذن» در ژاپن که برگرفته از مکتب بوداییسم است بر دکوراسیون داخلی ژاپنی تاثیر زیادی گذاشته که بر سادگی و استفاده از عناصر طبیعی تاکید دارد. جزئیات کم، میزهای کوتاه و درب‌های کشویی سمبل این طراحی هستند.

سبک طراحی داخلی - ژاپنی

برای این سبک طراحی داخلی سعی کنید این موارد را رعایت کنید؛ عدم به هم ریختگی، دیوارهای بدون پوشش و حذف مبلمان اضافی. پنجره های شوجی یکی از المان های طراحی ژاپنی است که نوعی از پنجره است که از کاغذ شفاف ساخته شده (امروزه از شیشه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود) و به صورت کشویی باز و بسته می‌شود.

سبک طراحی داخلی - ژاپنی

رنگ‌هایی که در این سبک دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود همگی رنگ‌های طبیعی و با الهام از خاک، چوب و سنگ هستند. سبک ژاپنی تاکید زیادی بر ارتباط با طبیعت و آب (فواره‌های حبابی یا آبشاری) دارد که همگی باعث ایجاد آرامش می‌شوند.

۵. طراحی سوئدی

سبک طراحی سوئدی نمونه بارز طراحی اسکاندیناوی است که ترکیبی از کارکرد و زیبایی‌شناسی است. این سبک طراحی داخلی محبوب انعکاس دهنده نور طبیعی است به همین دلیل از رنگ‌های روشن و کم رنگ در طیف رنگی آبی، خاکستری، کرم و سفید در آن استفاده می‌شود.  از المان‌های سبک سوئدی پارچه‌های سفید بافت‌دار و ساده کتان و پنبه‌ای است. 

سبک طراحی داخلی - سوئدی

اگر به دکوراسیون خانه یا معماری علاقمند هستید، بخش دکوراسیون داخلی مجله ویتال را دنبال کنید.

۴ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It