جیمز بلانت (James Blunt) را بیشتر با ترانه ها عاشقانه می‌شناسند؛ موسیقی بلانت فراتر از مرزهای بریتانیا رفته و طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. در ادامه معرفی‌ گروه‌ها و خواننده‌های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی جیمز بلانت بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی جیمز بلانت

جیمز هیلر بلانت آهنگساز و ترانه‌سرای انگلیسی است که در ۲۲ فوریه ۱۹۷۴ در یک بیمارستان نظامی در ویلشر بریتانیا متولد شد. پدرش سرهنگ نیروی هوایی بریتانیا بود به همین دلیل جیمز کودکی خود را در بریتانیا، قبرس و آلمان گذراند. پدرش متوجه علاقه او به خلبانی شد و او را آموزش داد؛ جیمز در ۱۶ سالگی مجوز پرواز خود را دریافت کرد.

بیوگرافی جیمز بلانت

جیمز بلانت تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی ساخت و تولید و همچنین جامعه‌شناسی ادامه داد. در سال ۱۹۹۶ به ارتش پیوست. از آنجایی که موسیقی را از ۵ سالگی آغاز کرده بود، در سال ۲۰۰۲ ارتش را ترک کرد و هنر موسیقی را به صورت حرفه‌ای دنبال کرد.

آلبوم های جیمز بلانت

محبوبیت بلانت از سال ۲۰۰۴ آغاز شد؛ زمانی که اولین آلبومش با نام «بازگشت به تیمارستان (Back to Bedlam)» را منتشر کرد. این آلبوم پاپ راک، بیش از ۱۱ میلیون نسخه در سطح بین‌المللی فروش داشت و در صدر چارت بهترین آلبوم های بریتانیا و رتبه دوم در بهترین آلبوم های آمریکا قرار گرفت. همچنین جزو پرفروش ترین‌ آلبوم های تاریخ موسیقی بریتانیا محسوب می‌شود. شهرت جهانی او بیشتر به خاطر دو ترانه «تو زیبایی (You’re Beautiful)» و «خداحافظ معشوق من (Goodbye My Lover)» بود.

تک‌آهنگ «تو زیبایی» در باره لحظه ای است که پسر دختر زیبایی را در ایستگاه قطار می بیند و شیفته او می شود ولی او همراه مرد دیگری است و پسر می داند که دیگر او را نخواهد دید. این ترانه در چارت‌های ایتالیا، سوئد، فلاندرز، بریتانیا، نروژ در رتبه اول و در چارت‌های استرالیا، والونیا، دانمارک، لهستان، فرانسه، اتریش، آلمان، نیوزلند جزو ده ترانه اول قرار گرفت. با این ترانه او به عنوان اولین خواننده انگلیسی که توانسته در ۱۰ سال گذشته به صدر جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد برسد مشهور شد.

 

یکی دیگر از آهنگ‌هایی که در این آلبوم می درخشد آهنگ «بدون شجاعت (No Bravery)» است که بلانت هنگامی که در کوزوو مشغول خدمت در ارتش بود آن را نوشته است. به گفته خودش او گیتارش را محکم به کنار تانکش بسته بود و هنگام شب به آهنگسازی و ترانه سرایی مشغول می شد.

دومین آلبوم جیمز بلانت در سال ۲۰۰۷ با نام All the Lost Souls منتشر شد؛ گرچه این آلبوم نظرهای متفاوتی از منتقدین دریافت کرد با این حال توانست رتبه اول را در بیش از ۲۰ کشور به دست آورد. آلبوم سومش با نام «Some Kind of Trouble» در سال ۲۰۱۰ منتشر و توانست رتبه چهارم را در چارت آلبوم‌های بریتانیا کسب کند و بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از آن در هفته اول به فروش رفت.

آلبوم های جیمز بلانت

جیمز بلانت ۴ آلبوم دیگر نیز تا کنون منتشر کرده که همگی مورد استقبال قرار گرفته اند. او در طول فعالیت خود توانسته جوایز بسیار زیادی از جمله جایزه بریت بهترین خواننده پاپ، جایزه BT، جایزه ام‌تی‌وی استرالیا و اروپا، جایزه اکو و بسیاری جوایز دیگر شود.

اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

۲ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It