در زندگی هر کس سبک زندگی یا لایف استایل مشخصی برای خود انتخاب می‌کند اما این سبک‌ها ممکن است بسته به موقعیت های زمانی و پیشرفت‌ها و تغییرات در دنیا دستخوش تغییرات شوند. امروزه با بالا رفتن دانش افراد و همچنین پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات، افراد بیشتر سبک زندگی خود را بررسی و اصلاح می‌کنند. اما سبک زندگی یا لایف استایل چیست؟

سبک زندگی چیست ؟

لایف استایل در واقع شیوه زندگی خاص یک فرد یا گروه یا جامعه است؛ مجموعه ای از رفتارها و طرز تفکر فرد نسبت به هرچیزی در زندگی است. از سلیقه فرد در انتخاب لباس، مو و آرایش گرفته تا کار و سرگرمی و تفریح یا هنر و …. همگی جزو سبک زندگی یا Lifestyle هر فرد محسوب می‌شوند.

ترندهای لایف استایل ۲۰۲۰

همان‌طور که فرهنگ‌ها به مرور زمان تغییر می‌کنند، سلیقه عمومی نیز تغییر می کند. امروزه به خاطر شبکه‌های اجتماعی، سلیقه عموم مردم در دنیا به سمت سویی عمومی می‌رود. تقریبا هر سال سبک زندگی خاصی عمومیت یافته و به اصطلاح ترند می‌شود. مثلا در سال ۲۰۱۹ دکوراسیون منزل به شیوه مینیمال یک ترند لایف استایل محبوب بود. سال ۲۰۱۹ به پایان خود نزدیک می‌شود و گمانه‌زنی‌ها درباره ترندهای لایف استایل جدید نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. با هم نگاهی می‌کنیم به ترندهای سبک زندگی سال ۲۰۲۰.

۱. زندگی با هم‌خانه

با تغییراتی اقتصادی که در سراسر دنیا اتفاق افتاده و افزایش قیمت خانه‌ها در ایران و در دنیا و همچنین اجاره‌ها به نطر می‌رسد که افراد تمایل زیادتری به پیدا کردن دوست یا شخصی که با او در خانه شریک شوند پیدا می‌کنند.

۲. کمتر، بهتر

شاید در گذشته داشتن بیشتر ترند بود اما به نظر می‌رسد ساده کردن زندگی به نحوی که کمترین تعداد تصمیم ممکن را بگیریم بیشتر و بیشتر همه‌گیر شده تا آرامش بیشتری تجربه کنیم. این ترند به نحوی تحت تاثیر تئوری زندگی مارک زاکربرگ و استیو جابز است. مارک زاکربرگ همیشه یک لباس می‌پوشد و وقتی دلیل پوشیدن یک تیشرت مشابه در هر روز را از او پرسیدند گفت که در این حالت مجبور نیست هر روز برای این که چه لباسی بپوشد مجبور به تصمیم‌گیری شود.

۳. زندگی هوشمند

تکنولوژی به گونه‌ای در حال پیشرفت است که زندگی انسان راحت و راحت‌تر شود. خانه هوشمند این قابلیت را به افراد می‌دهد که خانه خود را با موبایل کنترل کنند حتی وقتی بیرون از خانه هستند؛ مثلا ضبط کردن برنامه‌ای از تلویزیون، خاموش کردن چراغ‌ها، بستن در یا روشن کردن ماشین لباسشویی.

۴. زندگی با آگاهی بیشتر از دنیا

این ترند که به نظر می‌رسد ماندگار باشد، درباره اگاهی از مشکلات انرژی در سراسر دنیا، بازیافت، حفاظت از آب و منابع طبیعی و …. است.

ترندهایی همچون گیاهخواری و وگانیسم یا سفر سبز همچنان جزو ترندهای سبک زندگی هر سال محسوب می‌شوند. به نظر شما چه ترندهایی برای زندگی و لایف استایل لازم است؟

نظر شما چیست؟

Pin It