گروه لاندن گرامر (London Grammar) گروه موسیقی ایندی پاپ بریتانیایی است که در مدت کمی توانستند طرفداران زیادی را به خود جذب کنند. صدای هانا رید (خواننده گروه) از عوامل اصلی جذب مخاطب بوده است؛ چرا که صدایی گیرا و عمیق همراه با آرامش دارد که هر شنونده‌ای را به خود مجذوب می‌کند.  در ادامه معرفی‌ گروه‌های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی گروه لندن گرامر بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی لاندن گرامر

لاندن گرامر (London Grammar) گروه موسیقی سه‌ نفره بریتانیایی است که در سال ۲۰۰۹ در ناتینگهام توسط هانا رید (Hannah Reid) و دن را‌ثمن (Dan Rothman) شکل گرفت و پس از یک سال عضو دیگری به نام دومینیک دات مِیجر (Dominic ‘Dot’ Major) به آن‌ها پیوست و گروه سه نفره لاندن گرامر پا به عرصه موسیقی گذاشت.

دلیل اینکه آن‌ها نام لاندن گرامر را برای گروه خود انتخاب کرده‌اند، نه فقط به این خاطر است ‌که آن‌ها اهل لندن هستند، بلکه از نظر آن‌ها لندن به اندازه‌ای بین‌المللی و چندفرهنگی است که این اسم حسی جهانی و عمومی را منتقل می‌کند. پس از اتمام تحصیلاتشان در نیمه سال ۲۰۱۱، گروه به لندن رفت تا موسیقی را به صورت جدی دنبال کنند.

بیوگرافی لاندن گرامر

گروه لاندن گرامر ابتدا در بارها و کافه‌های محلی اجرا می‌کرد که مورد توجه ناشران موسیقی و بنگاه نشر موسیقی Ministry of Sound قرار گرفتند و با تعدادی تهیه‌کننده موسیقی چندین آهنگ ضبط کردند و در نهایت در دسامبر ۲۰۱۲ آهنگ «Hey Now» را در یوتیوب منتشر کردند که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

London Grammar
Hey Now
London GrammarHey Now

 

آلبوم های London Grammar

آن‌ها اولین آلبوم استودیویی خود با نام «اگر صبر کنی» (If You Wait) را در سال ۲۰۱۳ منتشر کردند که به رتبه دوم جدول آلبوم‌های بریتانیا و جدول‌ ای‌آرآی‌ای استرالیا راه یافت و با فروش ۳۵۶ هزار نسخه در بریتانیا و ۷۰٬۰۰۰ نسخه در استرالیا گواهینامه پلاتین دریافت کرد. آهنگ «Strong» از این آلبوم جایزه آیور نوولو را کسب کرد. همچنین گروه پس از انتشار این آلبوم چندین جایزه دیگر نیز دریافت کرد. برند مشهور دیور نیز برای تیزر تبلیغاتی خود از آهنگ «Hey Now» استفاده کرد که به شهرت بیشتر آن‌ها کمک کرد.

لاندن گرامر

دومین آلبوم استودیویی لاندن گرامر در سال ۲۰۱۷ با نام «حقیقت چیز زیبایی‌ است» (Truth Is a Beautiful Thing) را منتشر کردند که رتبه اول در جدول آلبوم‌های بریتانیا را به دست آورد و در هفته اول انتشار ۴۳ هزار و ۴۰۳ نسخه از آن به فروش رفت. لاندن گرامر را بیشتر با گروه «ایکس ایکس» که یک گروه ایندی پاپ بریتانیایی بسیار مشهور و موفق است مقایسه می‌کنند.

سبک موسیقی لاندن گرامر

سبک موسیقی لاندن گرامر را ترکیبی از امبینت، دریم‌پاپ، ایندی راک، تریپ هاپ، الکترونیک پاپ و آواهای کلاسیک همراه با صدای محزون گیتار و متن سوزناک می‌دانند. خواننده اصلی گروه، هانا رید متولد ۱۹۸۹ است و به خاطر احساسی بودن و گستره صوتی بالای صدایش مشهور است. منتقدان معتقد هستند که موسیقی لاندن گرامر با صدای هانا رید معنا پیدا می‌کند و بدون آن خاص بودن، گیرایی و عمقش را از دست می‌دهد.

لاندن گرامر London Grammar

اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

۲ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It