واژه استخر تصویری از یک استخر مستطیلی کاشی‌کاری شده به رنگ آبی را در ذهن تداعی می‌کند. اما در دنیا مکان‌هایی وجود دارد که در طول هزاران سال و طی واکنش‌های طبیعی به وجود آمده‌اند که به آن ها استخر طبیعی یا سنوته گفته می‌شود و امروزه به عنوان مکان‌های تفریحی و استخرهای شنا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر علاقمند به سفر هیجان‌انگیز هستید ، این استخرها می‌توانند سفری خاطره‌انگیز برای شما رقم بزند.

۷ استخر طبیعی مشهور در دنیا

استخرهای طبیعی زیادی در سراسر دنیا وجود دارند اما برخی بسیار مشهورتر هستند. جذاب‌ترین و مشهورترین استخرهای طبیعی در دنیا را با هم می‌بینیم.

ایک کیل ؛ مکزیکو

استخر طبیعی ایک کیل (Cenote Ik Kil) در شهر باستانی یوکاتان در مکزیکو و در معبد باستانی چیچن ایتزا قرار گرفته است. گفته می‌شود که مردمان مایا برای مراسم مذهبی و تمرکز و آرامش از این مکان استفاده می‌کرده‌اند.

استخر طبیعی ایک کیل

آبشار هاواسو

آبشار هاواسو (Havasu Falls) در دره گرند کانیون ایالت آریزونا واقع شده است. دره گرمد کانیون یکی از خشک‌ترین نقاط روی زمین است و این منطقه به رنگ سبز-آبی زیبایش شهرت زیادی دارد؛ منشا این رنگ وجود مقادیر بالای کربنات کلسیم است.

استخر طبیعی هاواسو

استخرهای حرارتی پاموکاله

استخر آبگرم طبیعی پاموکاله (Pamukkale) در استان دنیزلی ترکیه واقع شده است. پاموکاله به معنی قلعه پنبه‌ای است و دلیل این نام‌گذاری دیواره‌های این حوضچه‌ها است که همانند یک قلعه پنبه‌ای هستند و در طول سال‌ها رسوب مواد معدنی درون آب شکل گرفته‌اند.

استخر طبیعی پاموکاله

چاه یعقوب؛ تگزاس

یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک‌ترین نقاط روی زمین چاه یعقوب تگزاس (Jacobs Well) است که در منطقه ویمبرلی تگزاس واقع شده است. پرش در این چاه جان افراد زیادی را گرفته است. ۴حفره در آن وجود دارد که یکی از حفره‌های آن بسیار باریک است و کمتر کسی توانسته به آنجا برود؛ به همین دلیل اطلاعاتی از آن در دست نیست.

استخر طبیعی چاه یعقوب

دریاچه عروس دریایی

دوست دارید کنار عروس‌های دریایی شنا کنید؟ در دریاچه عروس دریایی (Jellyfish Lake) در جزیره ایل مالک در پائولو می‌توانید این کار را انجام دهید. روزانه میلیون‌ها عروس دریایی طلایی در طول این دریاچه حرکت می‌کنند؛ نگران نباشید آن‌ها شما را نیش نمی‌زنند!

دریاچه عروس دریایی

چال اقیانوسی توسوا

استخر طبیعی توسوا (To Sua) گودالی به عمق ۳۰ متر در جزایر آپولو در ساموا واقع شده که نردبان‌هایی برای آسان شدن دسترسی در آن نصب شده است. بوستانی سبزی استخر را احاطه کرده‌اند که فضای آرامش‌بخشی را بوجود آورده است.

استخر طبیعی توسوا

آبشار کوانگ سی لائوس

آبشاری چند لایه که در ۲۹ کیلومتری جنوب لوانگ پرابانگ در کشور لائوس واقع شده است. سی رشته آبشار و حوضچه متصل به هم که توسط جنگل‌های متراکم استوایی محاصره شده‌اند.

استخر طبیعی کوانگ سی

برای سفر کدامیک از این ۸ استخر طبیعی زیبا را انتخاب می‌کنید؟ اگر به سفر علاقمند هستید بخش سفر مجله ویتال را دنبال کنید.

۵ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It