این هفته یک فیلم جدید فوق العاده ببینیم؟ طبق روال آخر هفته‌ها در مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ فیلمی دانمارکی رفته‌ایم. پیشنهاد این هفته ما فیلم Another Round یا یک دور دیگر است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم Another Round – یک دور دیگر

ژانر: کمدی، درام

سال انتشار: ۲۰۲۰

کارگردان: توماس وینتربرگ

بازیگران: مدس میکلسون، توماس بو لارسن، مائونوس میلان، لارش رانته، ماریا بونوی

مدت زمان فیلم : ۱ ساعت و ۵۷ دقیقه

زبان فیلم یک دور دیگر : دانمارکی

 IMDb: ۷/۸

متاکریتیک: ۸۱

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳٪

فیلم Another Round

فیلم Another Round (یک دور دیگر)، با نام اصلی Druk (به معنی بدمستی یا سیاه مستی)، کمدی درامی دانمارکی ساخته توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) از مشهورترین کارگردانان دانمارکی است که به همراه لارس فون تریر، مهم‌ترین کارگردان دانمارکی، جنبش سینمایی دوگما ۹۵ را که شامل قوانینی برای ساده‌سازی ساخت فیلم بود، بنیان گذاشت. وینتربرگ آثاری همچون جشن (Festen)، سابمارینو (Submarino)، دور از اجتماع خشمگین (Far from the Madding Crowd) و فیلم The Hunt (شکار) را در کارنامه هنری خود دارد.

فیلم یک دور دیگر با استقبال گسترده مخاطبان و منتقدان روبرو شده است و بسیاری آن را بهترین فیلم وینتربرگ و یکی از بهترین فیلم های ۲۰۲۰ می‌دانند. فیلم همچنین جوایز مختلفی همچون جایزه فیلم اروپا، جایزه جشنواره فیلم لندن و انجمن منتقدان فیلم شیکاگو شده است و باید دید آیا می‌تواند اسکار و گلدن گلوب را نیز از آن خود کند یا خیر. توماس وینتربرگ این فیلم را بر اساس نمایشنامه‌ای از خودش، در زمانی که در بورگ‌تئاتر کار می‌کرد و همچنین از خاطرات دخترش، ایدا الهام گرفته و ساخته است. اما تنها ۴ روز پس از شروع به ساخت فیلم، ایدا در یک سانحه رانندگی کشته می‌شود! ابتدا قرار بود تا ایدا به عنوان بازیگر نقش دختر مارتین در فیلم حضور داشته باشد اما با مرگ او، تغییراتی در فیلمنامه ایجاد شد. وینتربرگ فیلم Another Round را به روح دخترش تقدیم کرده و سکانس های کلاس را در همان مدرسه ای ضبط کرده که دخترش در آنجا درس می خوانده و کسانی که در کلاس درس حضور دارند نیز همکلاسی های ایدا هستند.

فیلم Another Round

مدس میکلسون (Mads Mikkelsen) پیش از این نیز با وینتربرگ در فیلم Hunt همکاری کرده بود و بازی او در فیلم شکار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و جوایز مختلفی را برای او به همراه داشت. در فیلم یک دور دیگر باز هم شاهد بازی فوق‌العاده دیگری از او هستیم و یکی از نکات قوی این فیلم بازی میکلسون به شمار می‌رود.

داستان فیلم یک دور دیگر

فیلم درباره معلمی به نام مارتین (با بازی مدس میکلسن) است که دچار بحران میانسالی شده و وضعیت روحی خوبی ندارد. در این شرایط او به همراه دوستانش به راه حلی برای غلبه بر این وضعیت دست پیدا می‌کند که آن نوشیدن الکل به مقداری مشخص در طول روز است! اما این تصمیم تبعاتی به همراه دارد و…

اگر فیلم Another Round (یک دور دیگر) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It