این هفته یک فیلم درام مهیج ببینیم؟ طبق روال آخر هفته‌ها در مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته سری می‌زنیم به سینمای ژاپن می‌زنیم. پیشنهاد این هفته ما فیلم Confessions یا اعترافات است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم Confessions – اعترافات

ژانر: درام، مهیج

سال انتشار: ۲۰۱۰

کارگردان: تتسویا ناکاشیما

بازیگران: تاکاکو ماتسو، ماساکی اوکادا، یوشینو کیمورا، مانا آشیدا

مدت زمان فیلم : ۱ ساعت و ۴۶ دقیقه

زبان فیلم اعترافات : ژاپنی

 IMDb: ۷/۸

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۱٪

معرفی فیلم Confessions (اعترافات)

فیلم Confessions (اعترافات) درامی مهیج از کشور ژاپن به کارگردانی تتسویا ناکاشیما (Tetsuya Nakashima) است که به عنوان یکی از بهترین فیلم های سینمای آسیای شرقی محسوب می‌شود. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته کانایی میناتو (Kanae Minato)، از سرشناس‌ترین و مهم‌ترین رمان‌نویسان معاصر ژاپن ساخته شده است. کتاب اعترافات میناتو جایزه ادبی فروش کتاب ژاپن را نیز به دست آورد.

فیلم اعترافات علاوه بر موفقیت تجاری، توانست نظر مثبت منتقدان دنیا را نیز به دست آورد و همچنین توانست جوایز مختلفی از جمله جایزه بهترین فیلم را از آکادمی فیلم ژاپن و جایزه روبان آبی این کشور را به دست آورد.

نقد فیلم Confessions (اعترافات)

فیلم Confessions (اعترافات) در چند پرده روایت می‌شود و با نشان دادن فلش‌بک‌ها درباره آدم‌های مختلف، به بیان یک اتفاق مشترک از زوایه نگاه آن‌ها می‌پردازد. فیلم در ابتدا برای مخاطب بدل به فیلمی سخت می‌شود، اما اگر تا پایان اپیزود اول که اعترافات معلم است تحمل کنید، با ساختار فیلم آشنا خواهید شد. علاوه بر این، فیلم اعترافات مسئله‌ای را مورد هدف قرار می‌دهد که از آن به عنوان امر بدیهی در دنیا یاد می‌شود: معصومیت کودکان! فیلم با بهانه قرار دادن قتل یک کودک، با بهانه قرار دادن قاتلان نوجوان و بهانه قرار دادن انتقام‌گیران بزرگ‌سال، تمام ساختار زندگی را از کودکی تا بزرگ‌سالی زیر سوال می‌برد و معصومیت کودکان را با توجه به بزرگ شدن در شرایط متفاوت خانوادگی و اجتماعی رد می‌کند.

نقد فیلم Confessions (اعترافات)

فیلم هم‌چنین به شرح و پرداخت مسائل اجتماعی، مرگ، قلدری در مدارس، روابط بین دانش‌آموزان، معلم و والدین نیز می‌پردازد. از دیگر خصوصیات فیلم این است که اکثر شخصیت‌های منفی آن درگیر مسائل انتقام‌جویانه‌ هستند که همین باعث می‌شود مخاطب نه با آن‌ها همدردی کند و نه آن‌ها را کاملا مقصر بداند؛ چرا که آن‌ها نیز به نوعی قربانی شرایط خود بوده‌اند.

داستان فیلم اعترافات

معلمی به نام یوکو موریکوچی که به تازگی دختر کوچکش را از دست داده، متوجه شده است که مرگ کودکش نه تنها تصادفی نبوده، بلکه پای جنایتی در میان است و قتل دخترش توسط دو نفری صورت گرفته است که در کلاس او حضور دارند. حالا معلم با نقشه‌ای حساب شده می‌خواهد با روش خودش، انتقام مرگ دختر بی‌گناهش را از بچه‌های کلاس که قاتل دختربچه هستند بگیرد.

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای فیلم Confessions (اعترافات) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر فیلم Confessions (اعترافات) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

۱ نظر

  1. کلا این ژاپنی ها سبک فیلماشون فرق داره. یه جوریه، فانتزی طوری مثلا.

نظر شما چیست؟

Pin It