این آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟ مطابق روال همیشگی مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ محصول مشترکی از فرانسه و نروژ رفته‌ایم؛ پیشنهاد این هفته ما فیلم King of Devil’s Island یا پادشاه جزیره شیطان است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم King of Devil’s Island – پادشاه جزیره شیطان

ژانر: اکشن، درام

سال انتشار: ۲۰۱۰

کارگردان: ماریوس هولست

بازیگران: استلان جان اسکاشگورد، کریستوفر یونر، بنجامین هلستاد

مدت زمان فیلم : ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه

زبان فیلم پادشاه جزیره شیطان : نروژی، سوئدی

 IMDb: ۷/۵

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴٪

معرفی فیلم King of Devil's Island

فیلم King of Devil’s Island (پادشاه جزیره شیطان) محصول مشترک سینمای کشورهای فرانسه و نروژ در سال ۲۰۱۰ و به کارگردانی ماریوس هولست است. فیلمی موفق و تاثیرگذار که خیلی زود جایگاهش را در سینمای بین‌المللی به دست آورد و توانست جوایز مختلفی از جمله جایزه آماندا برای بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل و همچنین جایزه جشنواره فیلم یوتبری و جایزه فیلم هامبورگ را به دست آورده است.

فیلم پادشاه جزیره شیطان بر اساس اتفاقاتی واقعی ساخته شده است. در سال ۱۹۰۰ ندامتگاه باستوی واقع در جزیره باستوی در جنوب اوسلو، پایتخت نروژ برای نوجوانان خطاکار ۱۱ تا ۱۸ سال بازگشایی شد. این ندامتگاه به خشونت، کار سخت و آزارهای روحی و روانی مشهور بود و تا سال ۱۹۷۰ نیز به کار خود ادامه داد. نوجوانان در این ندامتگاه با تحمل فشارهای جسمی و روحی فراوان، بسیار بیشتر از آن‌چه که سزاوار آن باشند، زجر می‌کشیدند.

شورشی در سال ۱۹۱۵ رخ داد که موجب تغییرات در قوانین سختگیرانه و خشونت‌بار این ندامتگاه نشد و این دارالتادیب تا سال ۱۳۵۳ به همین شیوه به کار خود ادامه داد تا اینکه وزارت کار نروژ عهده‌دار این زندان شد. در یکم اکتبر سال ۱۹۷۰ این ندامتگاه برای همیشه بسته شد. این جزیره از سال ۱۹۸۲ تا کنون به زندان تبدیل شده و در حال حاضر یکی از بهترین زندان‌ها در دنیا به شمار می‌رود.

معرفی فیلم King of Devil's Island

فیلم King of Devil’s Island گرچه فیلمی تلخ و سردی است که از بین رفتن شخصیت انسان‌ها در زیر فشارهای مختلف را به تصویر می‌کشد اما واقعیت حتی تلخ‌تر از فیلمی است که هولست به نمایش گذاشته است.

داستان فیلم پادشاه جزیره شیطان

در جزیره‌ای واقع در جنوب شهر اوسلو گروهی از پسران خطاکار ۱۱ تا ۱۸ ساله زیر دست مردانی سختگیر و سواستفاده‌گر کار و زندگی می‌کنند. آن‌ها در این ندامتگاه شرایط بسیار سخت جسمی و روحی را می‌گذرانند و هیچ‌کس نیز تا کنون موفق به فرار از جزیره نشده است. با ورود پسر ۱۷ ساله‌ای به نام ارلین که قصد فرار دارد کم کم شرایط به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود…

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای فیلم King of Devil’s Island (پادشاه جزیره شیطان) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر فیلم King of Devil’s Island (پادشاه جزیره شیطان) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

۱ نظر

  1. فیلم بی نظیری بود،بیشتر از اینکه چیزی در مورد فیلم بگم پیشنهاد میکنم کسانی که این فیلم رو نویدن حتما نگاه کننپ

نظر شما چیست؟

Pin It