پنجشنبه‌ای دیگر از راه رسید و مطابق روال همیشگی مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ سینمای روسیه رفته‌ایم؛ پیشنهاد این هفته ما فیلم Loveless یا بی عشق است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم Loveless – بی عشق

ژانر: درام

سال انتشار: ۲۰۱۷

کارگردان: آندری زویاگینتسف

بازیگران:ماریانا اسپیواک، آلکسی رزین، ماتوی نوویکُف، مارینا واسیلیوا

مدت زمان فیلم : ۲ ساعت و ۷ دقیقه

زبان فیلم بی عشق : روسی

 IMDb: ۷/۶

امتیاز متاکرتیک: ۸۶

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴٪

فیلم Loveless بی عشق

فیلم Loveless (بی عشق) درامی روسی محصول سال ۲۰۱۷ و به کارگردانی آندری زویاگینتسف، یکی از کارگردان‌های مشهور روسی است که جوایز مختلفی را در کارنامه خود دارد. آندری زویاگینتسف بیشتر به خاطر فیلم بازگشت (The Return) شناخته می‌شود که توانست جایزه شیر طلایی ونیز را به دست آورده و نامزد گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی شود. پس از فیلم بازگشت بود که او را تارکوفسکی جدید سینمای روسیه نامیدند. از دیگر فیلم‌های مطرح زویاگینتسف می‌توان به فیلم تبعید (The Banishment)، فیلم النا (Elena) و فیلم لویاتان (Leviathan) اشاره کرد که لویاتان توانست نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شود.

فیلم بی عشق (فیلم Loveless) آخرین ساخته آندری زویاگینتسف است و توانسته مورد تحسین منتقدان قرار بگیرد و جایزه هیئت داوران جشنواره کن را به دست آورد و همچنین توانست نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی شود. از دیگر جوایز فیلم می‌توان به جایزه فیلم اروپا، جایزه جشنواره فیلم لندن، جایزه ماگریت و بسیاری جوایز دیگر اشاره کرد. به خاطر فیلم قبلی‌اش، لویاتان، که در نقد سیستم فاسد اداری و قضایی روسیه پوتین بود، دولت روسیه دیگر از زویاگینتسف برای ساخت فیلم حمایت نکرد و او فیلم بی عشق را با حمایت بین‌المللی در موسکو ساخت. فیلم الهام گرفته شده از سازمان مستقل جستجوی افراد گمشده لیزا الرت (Liza Alert) است. گرچه به گفته خود زویاگینتسف، او علاقه‌ای به سیاست ندارد اما باز هم در این فیلم اشاره به سیستم فاسد پلیس روسیه دارد. این فیلم پنجمین اثر این کارگردان مهم روسی است که مسائل روزمره کشورش را به شیوه‌ای آسیب‌شناسانه و با نگاهی موشکافانه به تصویر کشیده است.

فیلم Loveless بی عشق

فیلم Loveless در نقد جامعه سرد و خالی از عاطفه روسیه در عصر مدرن است و روابط فاقد عشق، حال چه رابطه زن و مرد باشد، چه رابطه والدین و فرزند را به تصویر می‌کشد. فیلم بی عشق افرادی را نشان می‌دهد که یا عشق ورزیدن را نیاموخته‌اند یا آن را فراموش کرده‌اند و حاصل کارهای آن‌ها بچه‌هایی هستند که سرنوشت نامعلومی دارند.

داستان فیلم بی عشق

داستان فیلم Loveless درباره زن و مردی است که رابطه زناشویی آن‌ها مدت‌ها است از هم پاشیده و آن‌ها دائما در حال مشاجره هستند و می‌خواهند طلاق بگیرند. تنها مسئله آن‌ها پسر ۱۲ ساله‌شان است که کسی زیر بار حضانت او نمی‌رود. پسر که شاهد دعوای آن‌ها است روز بعد گم می‌شود و والدین باید به دنبال او بگردند.

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای فیلم Loveless (بی عشق) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر فیلم Loveless (بی عشق) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

۱ نظر

  1. گلناز سعیدی پاسخ دهید

    فیلم بسیار خوبی بود
    و تاثیر گذار
    من از دیدنش لذت بردم
    به خوبی جامعه سرد و بی روح روسیه را به تصویر کشید.

نظر شما چیست؟

Pin It