این هفته یه فیلم معمایی ببینیم؟ طبق روال آخر هفته‌ها در مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته سری می‌زنیم به دنیای سینمایی فینچر می‌زنیم.  پیشنهاد این هفته مافیلم The Girl with the Dragon Tattoo یا دختری با خالکوبی اژدها است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم The Girl with the Dragon Tattoo – دختری با خالکوبی اژدها

ژانر: جنایی، درام، معمایی

سال انتشار: ۲۰۱۱

کارگردان: دیوید فینچر

بازیگران: دنیل کریگ، رونی مارا، کریستوفر پلامر، استیون برکوف، رابین رایت

مدت زمان فیلم : ۲ ساعت و ۳۸ دقیقه

زبان فیلم دختری با خالکوبی اژدها : انگلیسی

 IMDb: ۷/۸

امتیاز متاکریتیک: ۷۱

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۶٪

فیلم The Girl with the Dragon Tattoo

فیلم The Girl with the Dragon Tattoo (دختری با خالکوبی اژدها) درامی جنایی و معمایی به کارگردانی یکی از مشهورترین کارگردان‌های سینما یعنی دیوید فینچر (David Fincher) است که به خاطر آثار تریلر روانشناختی خود مشهور است. از جمله فیلم‌های مشهور او می‌توان به فیلم هفت ( SE7EN)، فیلم باشگاه مبارزه (Fight Club) که یکی از فیلم های مشهور اقتباسی از رمان بوده و یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینماست، فیلم بازی (The Game)، زودیاک (Zodiac)، مورد عجیب بنجامین باتن (The Curious Case of Benjamin Button) و دختر گمشده (Gone Girl) اشاره کرد. فینچر در طول دوران فعالیتش جوایز بسیار زیادی همچون گلدن گلوب و بفتا و همچنین دو بار نامزدی اسکار دریافت کرده است.

معرفی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo

فیلم دختری با خالکوبی اژدها براساس رمانی به همین نام نوشته استیگ لارسن، نویسنده مشهور سوئدی ساخته شده است و توانسته نامزد ۵ جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی رونی مارا شود که فقط توانست جایزه بهترین تدوین را از آن خود کند. فیلم همچنین موفقیت تجاری نیز به دست آورد و بسیاری این فیلم و بازی بازیگران آن را ستودند. همچنین دختری با خالکوبی اژدها جزو ده فیلم برتر ۲۰۱۱ نیز انتخاب شد.

گرچه این فیلم دومین اقتباس از کتاب استیگ لارسن است اما به هیچ‌وجه کپی‌برداری از نسخه سوئدی آن نیست و فیلم فینچر فضای تیره و تاری را به نمایش می‌گذارد که هر بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌کند اما نه با نشان دادن خوبی‌ها بلکه با به تصویر کشیدن در هم شکسته شدن و خورد شدن و نابود شدن روح و وجود یک انسان در سکانس‌هایی متوالی!

فیلم دختری با خالکوبی اژدها

داستان فیلم دختری با خالکوبی اژدها

میکائیل بلومویست (با بازی دنیل کریگ) روزنامه نگاری است که به واسطه فعالیت‌هایش بر ضد یک سیاستمدار، در حال حاضر تحت فشارهای زیادی قرار دارد و به نظر می‌رسد که هیچ شانسی در مقابل این سیاستمدار نداشته باشد. در این وضعیت فردی به نام ونگر از میکائیل می‌خواهد تا به پرونده گم شدن یکی از بستگانش که مربوط به چهل سال پیش است رسیدگی کند. میکائیل بعد از قبول این پیشنهاد، از کمک یک دختر عجیب با خالکوبی‌های زیاد به نام لیزبث (با بازی رونی مارا) که هکری حرفه‌ای است بهره می‌برد اما هرچقدر که آن‌ها در این ماجرا به جلو می‌روند، متوجه واقعیت‌های تلخی می‌شوند که …

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای فیلم The Girl with the Dragon Tattoo (دختری با خالکوبی اژدها) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر فیلم The Girl with the Dragon Tattoo (دختری با خالکوبی اژدها) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It