طبق روال همیشگی آخر هفته‌ها در مجله ویتال ، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ سینمای لبنان رفته‌ایم؛ پیشنهاد این هفته ما فیلم The Hunt یا شکار است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم The Hunt – شکار

ژانر: درام

سال انتشار: ۲۰۱۲

کارگردان: توماس وینتربرگ

بازیگران: مدس مایکلسن، توماس بو لارسن، آنیکا ودرکوپ

مدت زمان فیلم : ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه

زبان فیلم شکار : دانمارکی

 IMDb: ۸/۳

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳٪

امتیاز متاکرتیک: ۷۷

فیلم The Hunt

فیلم The Hunt (شکار) محصول سال ۲۰۱۲ کشور دانمارک به کارگردانی توماس وینتربرگ است که در جشنواره کن رونمایی شد و با استقبال و نظر مثبت منتقدان فیلم مواجه شد. توماس وینتربرگ که به خاطر بنیان گذاشتن جنبش سینمایی دگما ۹۵ که سبکی سینمایی به شدت واقع‌گرا است مشهور است فیلم‌هایی همچون جشن (Festen)، سابمارین. (Submarino)و دور از اجتماع خشمگین (Far from the Madding Crowd) را در کارنامه هنری خود دارد.

فیلم شکار در جشنواره کن ۲۰۱۲ توانست جایزه کن بهترین بازیگر مرد را برای  مدس مایکلسن (Mads Mikkelse) و جایزه کلیسای جهانی کن را به خاطر پرداختن به اعماق نهفته وجود انسان‌ها به ارمغان آورد. فیلم همچنین توانسته نامزد اسکار و گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی شود. از دیگر جوایز فیلم The Hunt 2012 می‌توان به جایزه ایندیپندنت اسپریت بریتانیا، جایزه بودیل، جوایز فیلم اروپا و جایزه روبرت اشاره کرد.

فیلم The Hunt (شکار)

فیلم شکار درامی تحسین برانگیز است که می‌خواهد روابط پیچیده انسانی میان فرد و جامعه را به نمایش بگذارد. تقابل میان حقیقت و قضاوت و همچنین به تصویر کشیدن قضاوت های زودهنگامی که منجر به هیستری جمعی می‌شود. هیستری جمعی یا برانگیختگی همگانی اتفاقی است که در اثر شایعات یا ترس، توهم‌های تهدید مشترک (چه واقعی و چه خیالی) میان گروهی از جامعه سرایت پیدا می‌کند.

همچنین فیلم دردهای عمیق جامعه‌ای خشمگین را به تصویر می‌کشد که هرگز توانایی بازبینی خود را ندارد و دوست دارد تا دیگران را بابت رفتارهایشان مقصر جلوه دهد.

فیلم The Hunt 2012

داستان فیلم شکار

فیلم The Hunt در روستایی در دانمارک روایت می‌شود ؛ معلم مهد کودکی به نام لوکاس که به تازگی از همسرش جدا شده و تنها زندگی می‌کند، در تلاش برای به دست آوردن حق حضانت فرزندش است. زندگی لوکاس با اتهام و دروغ کوچکی زیر و رو می‌شود.

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای فیلم The Hunt (شکار) آشنا شوید، تریلر آن را در ادمه تماشا کنید:

 

اگر فیلم The Hunt 2012 (شکار) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It