این هفته یک فیلم درام ببینیم؟ طبق روال آخر هفته‌ها در مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ فیلمی بر اساس واقعیت رفته‌ایم. پیشنهاد این هفته ما فیلم The Magdalene Sisters یا خواهران مگدالن است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم The Magdalene Sisters – خواهران مگدالن

ژانر: درام

سال انتشار: ۲۰۰۲

کارگردان: پیتر مولان

بازیگران: آن مری داف، نورا جین نون، دوروتی دافی، آیلین والش، مری مورای، بریتا اسمیت

مدت زمان فیلم : ۱ ساعت و ۵۴ دقیقه

زبان فیلم خواهران مگدالن : انگلیسی

 IMDb: ۷/۷

متاکریتیک: ۸۳

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱٪

فیلم The Magdalene Sisters

فیلم The Magdalene Sisters (خواهران مگدالن یا مجدلیه) درامی جسورانه به کارگردانی پیتر مولان (Peter Mullan) است که به خاطر فیلم‌هایی همچون شجاع دل (Braveheart)، اراذل و اوباش (Riff-Raff‎)، رگ‌یابی (Trainspotting) که یکی از بهترین فیلم های کمدی سیاه است و همچنین فیلم فرزندان انسان (Children of Men) و مجموعه فیلم‌های هری پاتر شناخته می‌شود. فیلم خواهران مگدالین توانست نظر مثبت مخاطبان و منتقدان قرار بگیرد و در فهرست‌های مختلف بهترین فیلم‌های ۲۰۰۳ قرار گرفت. همچنین فیلم توانست جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز را به دست آ.رد.

فیلم خواهران مگدالن بر اساس اتفاقاتی است که در رخت‌شوی خانه‌های مگدالن ساخته شده است؛ رخت‌شوی خانه‌هایی که بیش از دو قرن در ایرلند به فعالیت خود ادامه دادند و حتی بعد از استقلال ایرلند در ۱۹۲۲ نیز پابرجا مانده و بیش از ده هزار زن را که به اصطلاح سرکش بودند را تحت شکنجه و کار اجباری گماشتند. طی تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ توسط مجلس ایرلند و به اجبار کمیته حقوق بشر سازمان ملل انجام شد، مشخص شد بیش از ۱۰ هزار زن طی سال‌های فعالیت این رخت‌شوی خانه‌ها به کار گرفته شده اند و حمایت‌های پنهانی دولت نیز در ادامه فعالیت آن‌ها موثر بوده است. در فیلم The Magdalene Sisters سه نمونه از هزاران زنی که در رخت‌شوی خانه‌ها به کار اجباری مجبور می‌شوند را به نمایش می‌گذارد.

فیلم The Magdalene Sisters

داستان فیلم خواهران مگدالن

سه دختر نوجوان که هر کدام به دلایل مختلفی به رخت‌شوی خانه مگدالن فرستاده شده‌اند، با مکانی مواجه می‌شوند که بیشتر شبیه به زندانی برای دختران و زنان است. در این صومعه رفتارهای بسیار بدی با دختران می‌شود و کار اجباری بخش مهمی از برنامه روزانه است. اما این سه دختر تصمیم می‌گیرند از آنجا فرار کنند.

فیلم خواهران مگدالن

اگر فیلم The Magdalene Sisters (خواهران مگدالن) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It