آخر هفته‌ها بهترین فرصت برای سرزدن به سینما یا تماشای فیلم و سریال است. ما در مجله ویتال هر هفته یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد هفته به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد این هفته، فیلم دو پاپ یا The Two Popes است که در ادامه با جزئیات این فیلم بیشتر آشنا می‌شوید.

فیلم دو پاپ – The Two Popes

ژانر: درام، بیوگرافی، کمدی

سال انتشار: ۲۰۱۹

کارگردان: فرناندو میرلس

بازیگران: آنتونی هاپکینز، جاناتان پرایس

مدت زمان فیلم : ۲ ساعت و ۶ دقیقه

زبان فیلم: انگلیسی

 IMDb: ۷/۶

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹٪

امتیاز متاکرتیک: ۷۵٪

فیلم دو پاپ

فیلم دو پاپ محصول سال ۲۰۱۹ با بازی درخشان آنتونی هاپکینز و جاناتان پرایس و به کارگردانی فرناندو میرلس کارگردان اسپانیایی مشهور است که فیلم‌هایی همچون شهر خدا (۲۰۰۲)، باغبان وفادار (۲۰۰۵) و کوری (۲۰۰۸) را در کارنامه خود دارد. فیلم نقدها و امتیازات مختلفی را از منتقدان و تماشاگران دریافت کرده است که بخش زیادی از آن‌ها امتیازات بسیار بالا بوده‌ است.

فیلم The Two Popes در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب در بخش‌های بهترین فیـلم درام، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد فیـلم درام (برای جاناتان پرایس) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (برای آنتونی هاپکینز) نامزد دریافت جایزه شده است. فضای طنزآلود فیـلم یک تجربه خوشایند برای بیننده ایجاد می‌کند که خسته‌کننده بودن فیلم های بیوگرافی را فراموش می‌کنند.

فیلم The Two Popes

خلاصه The Two Popes

داستان فیلم دو پاپ در واتیکان اتفاق می‌افتد؛ جایی که «پاپ بندیکت» سنتی و محافظه‌کار (با بازی آنتونی هاپکینز) و همچنین لیبرال اصلاح‌طلب و آینده‌سازی با نام «پاپ فرانسیس» (با بازی جاناتان پرایس) با وجود دیدگاه‌های متفاوتی که دارند باید زمینه‌های مشترکی را پیدا کنند تا بلکه به این طریق بتوانند مسیر جدیدی برای کلیسای کاتولیک به وجود بیاورند.

داستان فیلم The Two Popes که بر اساس واقعیت است از استعفای پـاپ بندیکت شانزدهم ساخته شده که در سال ۲۰۱۳ تصمیم می‌گیرد پس از گذشت تنها هشت سال از دوران پـاپ بودن خود، از این مقام استعفا دهد. پس از جلسه‌ای محرمانه او پـاپ فرانسیس را به جای خود برمی‌گزیند و در اتفاقی بی‌سابقه از سال ۱۴۱۵ میلادی تا کنون، دو پـاپ زنده در دنیا وجود داشت که یکی از موضوعات جنجالی کاتولیک‌ها بود.

اگر فیلم دو پاپ The Two Popes را دیدید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It