تعطیلات آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟ طبق روال آخر هفته‌ها در مجله ویتال، سری به دنیای سینما و تلویزیون می‌زنیم و یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ فیلمی در ژانر کمدی سیاه و جنایی رفته‌ایم. پیشنهاد این هفته ما فیلم Three Billboards Outside Ebbing Missouri یا سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری است که در ادامه با جزئیات بیشتر این فیلم آشنا می‌شویم.

فیلم Three Billboards Outside Ebbing Missouri – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

ژانر: کمدی سیاه، جنایی درام

سال انتشار: ۲۰۱۷

کارگردان: مارتین مک‌دونا

بازیگران: فرانسیس مک‌دورمند، وودی هارلسون، سم راکول، جان هاکس، پیتر دینکلیج،

مدت زمان فیلم : ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه

زبان فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری : انگلیسی

 IMDb: ۸/۲

متاکریتیک: ۸۸

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰٪

فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری

فیلم Three Billboards Outside Ebbing Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری) ساخته مارتین مک‌دونا (Martin McDonagh)، از مهم‌ترین نمایشنامه‌نویس ایرلندی و یکی از موفق‌ترین کارگردانان این کشور است که فیلم‌هایی همچون در بروژ (In Bruges) که یکی از بهترین فیلم های کمدی سیاه سینما است و همچنین فیلم هفت روانی (Seven Psychopaths‎) را در کارنامه خود دارد.

فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری‎ نیز مانند دیگر فیلم‌های مک‌دونا در ژانر کمدی سیاه است که بر خلاف کمدی به موضوعاتی غیرمعمول و مضامین و جنبه‌های منفی زندگی انسان‌ها در قالب کمدی اشاره دارد. فیلم نظر مثبت و استقبال خوبی از سوی منتقدان و تماشاگران دریافت کرد و توانست نامزد دریافت ۷ اسکار شود و در نهایت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن (فرانسیس مک‌دورمند) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (سم راکول) را به دست آورد. از دیگر جوایز سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری می‌توان به چهار جایزه گلدن گلوب و پنج جایزه بفتا اشاره کرد.

فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری

فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری‎ روایتی است از رنج، خشم، انتقام و در نهایت امید، بخشش و رستگاری؛ فیلمی رئال که  احساس دوگانه غم و شادی را در کنار هم نشان می‌دهد و باعث می‌شود بیننده با شخصیت‌های فیلم احساس همدردی کند. دیالوگ‌ها و عناصر فیلم همگی هوشمندانه کنار هم قرار داده شده‌اند و به جای حمله به کم‌کاری‌های پلیس یا خشونت مردانه، بیننده را به نوعی تفکر درباره آن ترغیب می‌کند. حتی در قسمتی از فیلم کنایه‌ای به پرونده پلیس آریزونا، جو آرپایو زده می شود، کسی که براساس موضع صریح خود علیه مهاجرت غیرقانونی دفتری تاسیس کرد و درنهایت نتوانست به هزاران جنایت جنسی علیه کودکان پی ببرد.

فیلم Three Billboards Outside Ebbing Missouri

داستان فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری‎

میلدرد مادر تنهایی است که  در یک شهر کوچک زندگی می‌کند و چند ماه قبل دخترش پس از این‌که مورد آزار و اذیت و تجاوز قرار گرفته به قتل رسیده است. پس از این‌که از حل پرونده قتل دخترش توسط پلیس دلسرد و ناامید می‌شود، سه بیلبورد بزرگ در بیرون از شهر نصب می‌کند تا بتواند توجهات را به اتفاقی که برای دخترش افتاده جلب کند.

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر فیلم Three Billboards Outside Ebbing Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It