فیلم رودخانه مرموز یا رودخانه میستیک (Mystic River) درامی معمایی جذاب اثر کلینت ایستوود است که جوایز مختلفی را جشنواره‌های مختلف سینما از آن خود کرده است. در بخش پیشنهاد فیلم و سریال مجله ویتال ، ما هر هفته فیلم ها و سریال های مختلفی را برای تماشا به شما معرفی می‌کنیم. در این مطلب از معرفی فیلم ، به سراغ معرفی فیلم Mystic River یا رودخانه مرموز و جزئیات آن می‌رویم.

فیلم Mystic River – رودخانه مرموز

ژانر: جنایی، درام، معمایی

سال انتشار: ۲۰۰۳

کارگردان: کلینت ایستوود

بازیگران: شان پن، تیم رابینز، کوین بیکن، لارنس فیشبرن

مدت زمان فیلم : ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه

زبان فیلم رودخانه مرموز : انگلیسی

 IMDb: ۷/۹

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۸٪

امتیاز متاکرتیک: ۸۴

فیلم Mystic River (رودخانه مرموز)

فیلم Mystic River (رودخانه مرموز) درامی معمایی محصول سال ۲۰۰۳ به کارگردانی کلینت ایستوود (Clint Eastwood) است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته دنیس لهان ساخته شده است. کلینت ایستوود بازیگر و کارگردان آمریکایی مشهور که شهرتش را به خاطر بازی در یکی از بهترین سه گانه های تاریخ سینما یعنی سه گانه دلار (به خاطر یک مشت دلار، به خاطر چند دلار بیشتر و خوب، بد، زشت) به دست آورده است. علاوه بر بازیگری او کارگردانی فیلم‌هایی همچون نابخشوده (Unforgiven)، دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby)، نامه‌هایی از ایوجیما (Letters From Iwo Jima) و تک تیرانداز آمریکایی (American Sniper) اشاره کرد.

فیلم رودخانه مرموز یا رودخانه میستیک نامزد نخل طلای بهترین فیلم شد و توانست در ۶ بخش (بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن) نامزد دریافت اسکار شود که در نهایت اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اصلی و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای شان پن و تیم رابینز به ارمغان آورد. بسیاری از منتقدان فیلم Mystic River را بهترین و بی‌نقص‌ترین کارگردانی ایستوود می‌دانند.

نقد فیلم رودخانه مرموز

فیلم رودخانه میستیک در کنار روایت داستانی درباره گناه، جرم و مجازات، گسست های اخلاقی و بیگانگی روابط انسانی را نیز به تصویر می‌کشد. درامی پرتنش و معمایی که قربانیان جنسی و اجتماعی جامعه را در کنار بن بست های اخلاقی و فروپاشی انسانیت در پس تعصب و خشم به تصویر می کشد.

داستان فیلم رودخانه مرموز

سه دوست با نام‌های «جیمی»، «شان» و «دیو» از زمان کودکی در محله‌ای در شهر بوستون بزرگ شده‌اند. اکنون بعد از مدت‌ها، با به قتل رسیدن فرزند جیمی، سرنوشت دوباره آن‌ها را دور هم جمع می‌کند. شان که یک کارآگاه پلیس است، مسئولیت تحقیق روی این قتل را بر عهده دارد. او شواهد و مدارک وحشتناکی در این باره پیدا می‌کند و … .

تریلر فیلم

برای این‌که بیشتر با فضای معمایی و دلهره‌آور فیلم Mystic River آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه مشاهده کنید:

 

اگر فیلم Mystic River (رودخانه مرموز) را تماشا کردید، نظر خود درباره فیلم را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It