در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مجله ویتال ، پربیننده ترین سریال اورجینال نتفلیکس ۲۰۲۰ با اعلام این شبکه مشخص شد. نتفلیکس که در بیش از ۱۹۰ کشور دنیا خدماتش را ارائه می‌دهد و بیش از ۱۴۸ میلیون مشترک دارد، در سال ۱۹۹۸ در آمریکا بنیان‌گذاری شد. امسال نیز به دلیل همه‌گیری شیوع ویروس کرونا تماشاکنندگان بیشتری وقت خود را در خانه سپری می‌کردند بنابراین بازدید فیلم‌ها و سریال‌ها در سراسر دنیا بیش از پیش بود.

شبکه نتفلیکس به تازگی در توییتر رسمی خود اعلام کرد که پربازدیدترین سریال ۲۰۲۰ این شبکه سریال Ratched (رچد) است و بیش از ۴۸ میلیون نفر به تماشای این سریال در ۲۸ روز اول انتشار پرداخته‌اند و بنابراین این سریال به پربیننده ترین سریال اورجینال نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است. در فهرست سریال های شهریور ۹۹ بود که تاریخ شروع این سریال مشخص شد و بسایر منتظر دیدن سرگذشت یکی از بهترین شخصیت های منفی تاریخ سینما  بودند. این سریال گرچه نقدهای متوسطی را از منتقدان دریافت کرد، اما ظاهرا با استقبال خوبی از بینندگان نتفلیکس مواجه شده است.

پربیننده ترین سریال اورجینال نتفلیکس ۲۰۲۰

سریال Ratched که پیش درآمد فیلم دیوانه از قفس پرید یا پرواز بر آشیانه فاخته (One Flew Over the Cuckoo’s Nest) است، حول محور پرستار ریچد (با بازی سارا پلسون) و تغییر تدریجی او از پرستاری فروتن به یکی از شرورترین شخصیت‌های زن تاریخ سینما است. فیلم پرواز بر آشیانه فاخته به کارگردانی میلوش فورمن درباره رندل پاتریک مک مورفی است که پس از ارتکاب یک عمل غیراخلاقی، از سوی دادگاه به یک تیمارستان فرستاده می‌شود تا از لحاظ روانی مورد بررسی قرار بگیرد اما در این تیمارستان پرستار شرور و سختگیری وجود دارد که عقده‌های روانی خود را بر سر بیماران تخیلیه می‌کند. حال سریال Ratched نگاهی دارد به زندگی این پرستار شرور و تغییر تدریجی او از پرستاری فروتن به یکی از منفورترین کاراکترهای شرور تاریخ.

اما به جز این سریال که پربیننده ترین سریال اورجینال نتفلیکس ۲۰۲۰ شده است، می‌توان به نمونه‌های موفق مشابهی از این شیکه نیز اشاره کرد. به عنوان مثال سریال The Umbrella Academy در اولین ماه انتشار خود در سال گذشته، بیش از ۴۵ میلیون تماشا و همچنین سریال You نیز ۴۰ میلیون نفر در اولین ماه انتشارش آن را تماشا کردند. علاوه‌بر این، مستند Fyre: The Greatest Party That Never Happened و سریال Elite نیز در اولین ماه انتشار خود با استقبال ۲۰ میلیون مشترک نتفلیکس مواجه شده بودند.

نظر شما درباره پربیننده ترین سریال اورجینال نتفلیکس ۲۰۲۰ چیست؟ آیا سریال Ratched را تماشا کرده‌اید؟ اگر به سینما و تلویزیون علاقمند هستید، ما در مجله ویتال هر هفته لیست و فیلم و سریال‌های مختلف را برای سلیقه‌های متفاوت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۱ نظر

  1. هنگام نگاه کردن این سریال باید صدا را بست و از مناظر و لباس های رنگارنگ و زیبا لذت برد وگرنه این سریال نه فیلمنامه خوبی دارد و نه بازی های
    قابل قبول. این سریال بیشتر به حمایت از همجنسگرایان و مشکلات آنها می پردازد تا ماجرای قاتلی که چهار نفر را بشکل فجیعی کشته است. مشکلات فیلمنامه یکی دو مورد نیست، در رچد مردان بشدت کند ذهن هستند فرقی نمیکند پلیس باشند یا دکتر یا مامور امنیتی، زنان همه همجنسگرا هستند. هیچکس از کشته شدن آدمها به بدترین وجه نه تنها ناراحت نمیشود که آن را عادی تلقی میکند. پلیس در هیچ موردی تحقیق نمیکند چه فرار یه مجرم باشد یا مرگ یک بیمار. همه حوادث داستان به شکل معجزه های پی در پی به کمک قهرمان داستان است و…
    بنظر من تنها دلیلی که این سریال پربیننده شده را باید در کرونا و بسته بودن سینماها نظر گرفت. تعداد بالای امتیاز ۱ در سایت IMDB و نقدهای آن نشان دهنده ضعف این سریال بسیار ضعیف است.
    دیدن رچد اصلا توصیه نمیشود

نظر شما چیست؟

Pin It