پم (Pomme) خواننده فرانسوی جوان که بیشتر برای صدای دلنشین و ترانه‌های عاشقانه‌اش شناخته می‌شود، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ادامه معرفی خواننده‌ها و گرو‌های موسیقی خارجی ، امروز به سراغ بیوگرافی Pomme (پم) رفته‌ایم.

بیوگرافی Pomme (پم) خواننده فرانسوی محبوب

کلر ایزابل جیو پومه (Claire Isabelle Geo Pommet) که بیشتر با نام هنری پم (Pomme) شناخته می‌شود، متولد دوم آگوست ۱۹۹۶ در لیون فرانسه است. از شش سالگی بود که شروع به آموختن تئوری موسیقی کرد و از هفت سالگی به گروه کر کودکان La Cigale de Lyon پیوست. استعداد او به همینجا ختم نشد و او در سن ۸ سالگی نواختن ویولن سل را یاد گرفت. مادرش فلوت می‌نواخت و پدرش که مشاور املاک بود، طرفدار خواننده‌هایی همچون میشل پولنارف (Michel Polnareff)، سرژ رجیانی (Serge Reggiani) و شارل آزناوور (Charles Aznavour) بود و پم این‌گونه با سبک موسیقی شانسون، فولک، کانتری و فولک راک آشنا شد.

بیوگرافی Pomme

Pomme که خودآموخته موسیقی بود کم کم آهنگ‌های خود را ضبط و در یوتیوب به اشتراک می‌گذاشت. در سال ۲۰۱۷ و هنگامی که ۲۱ سال داشت، اجرای زنده‌ای در سالن مشهور La Boule Noire در پاریس داشت و در اکتبر همان سال اولین آلبوم خود را با نام تقریبا (À peu près) منتشر کرد. این آلبوم که در سبک پاپ و فولک بود مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و بسیاری متن ترانه‌های او که همگی از خود پم بود را ستودند.

این خواننده فرانسوی دلنشین در نیمه اول تور خواننده اسرائیی، آساف اویدان (Asaf Avidan) در پاییز ۲۰۱۷ اجرا کرد و پس از آن نیز اجراهای زنده‌ای در کنسرت‌های لوان امرا (Louane) و ویانی (Vianney) داشت. Pomme تا زمان انتشار دومین آلبومش در سال ۲۰۱۹ به اجراهای زنده ادامه داد و در سال ۲۰۱۹ با انتشار آلبوم اشتباهات (Les failles) طرفدران خود را بار دیگر خوشحال کرد. این آلبوم که ترکیبی از شانسون ، ایندی پاپ و فولک راک بود بار دیگر تحسین منتقدان موسیقی را برانگیخت.

آهنگ های Pomme

مضمون ترانه‌های پُم (Pomme) مفاهیمی همچون عشق، مرگ و موقعیت‌های روزمره‌ای که  به اتفاقاتی رومانتیک ختم می‌شود دارد. عشق در ترانه‌های او فقز محدود به عشق جنس مخالف نمی‌شود و عشق‌های هم‌جـنـس‌گرایــانه و دوجـــنس‌گـــرایانه نیز را شامل می‌شود.

Pomme در سال ۲۰۲۰ توانست جایزه ویکتوار دُ لا موزیک (Victoires de la Musique) را برای دومین آلبومش که سال گذشته منتشر شده بود، دریافت کند. علاوه بر دو آلبوم استودیویی‌اش، پم دو آلبوم چند آهنگه نیز منتشر کرده که یکی در سال ۲۰۱۶ با نام در حال فرار (En cavale) و دیگری در سال ۲۰۱۸ با نام تقریبا-جلسات مونترال (A Peu Près – Sessions Montréalaises) بود که دومی شامل ۵ آهنگ بونس در آلبوم اولش یعنی آلبوم À peu près بود.

آهنگ های Pomme

یکی از مشهورترین آهنگ های Pomme آهنگی به نام Ceux qui rêvent (کسانی که خواب می‌بینند) بود که قصه‌ای از دنیای بی‌خوابی‌هایش را روایت می‌کند. این ترانه دلنشین را در ادامه می‌توانید بشنوید:

Pomme
Ceux qui rêvent
PommeCeux qui rêvent

 

نظر شما درباره Pomme خواننده فرانسوی چیست؟ شما کدام آهنگ پم را دوست دارید؟ اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It