رضا ندیمی طراح لباس موفق ایرانی است که بیشتر با لباس‌های سیاه و سفید و نماد کلاغ در صنعت مد و فشن شناخته می‌شود. در این مطلب از معرفی طراحان ایرانی با بیوگرافی رضا ندیمی، طراح لباس ایرانی بیشتر آشنا می‌شویم.

بیوگرافی رضا ندیمی

رضا ندیمی (Reza Nadimi) متولد سال ۱۳۵۹ و فارغ‌التحصیل در رشته طراحی صنعتی است. او این رشته را به دلیل عدم امکان تحصیل در رشته طراحی لباس برای آقایان در ایران انتخاب کرد. پس از اخذ مدرک کارشناسی، ابتدا به مدت دو سال دوره آزاد طراحی لباس را در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذراند و سپس در پاریس در یک موسسه خصوصی فشن دیزاین (Studio Bercot) به تحصیل در رشته‌ طراحی لباس پرداخت.

رضا ندیمی طراح لباس

رضا ندیمی کار خود را ابتدا با طراحی و تولید لباس‌های مردانه آغاز کرد و کم‌کم لباس‌های زنانه را نیز به طراحی‌های خود اضافه کرد. بخشی از کارش هم لباس‌های هماهنگ زنانه و مردانه و لباس‌های بدون جنسیت (Unisex) است. در کل کار ندیمی تولید پوشاک آماده یا Ready to Wear است و دوخت سفارشی یا اوت کوتور انجام نمی‌دهد.

رضا ندیمی طراح لباس

در کارهای رضا رنگ‌های سفید و سیاه به صورت غالب دیده می‌شود و طرح‌های او نشان از پیروی از سبک مینیمالیسم و گاهی هنری و آوانگارد دارد. تاثیرگذاری تاریخ و سبک‌های هنری مثل لباس‌های دوره گوتیک و باروک بر کارهای ندیمی را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

رضا ندیمی طراح لباس

یکی از المان‌هایی که در هنگام دیدن لباس‌های رضا ندیمی و مجموعه‌هایش با آن روبه‌رو می‌شویم، کلاغ است. به عقیده او کلاغ یکی از باهوش‌ترین حیوانات و پرنده‌ای مشاهده‌گر است و او نیز دوست دارد مشاهده‌گر باشد؛ به همین دلیل از المان کلاغ استفاده می‌کند.

رضا ندیمی طراح لباس

رضا درباره طراحی‌هایش می‌گوید:

طراحی‌های مردانه من بازتابی از خودم است و در طراحی‌های زنانه به این فکر می‌کنم که چه لباسی را دوست دارم در تن خانم‌ها ببینم. مخاطبان کارهای من کسانی هستند که روحیاتشان به من نزدیک است. لباسی که طراحی می‌کنم تحت تاثیر موزیکی است که گوش می‌دهم. موسیقی برای من فضاسازی عمیقی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود لباسی را که طراحی می‌کنم در این فضا ببینم.

هنرمندان ایرانی نیز از لباس‌های رضا ندیمی در مناسبت‌های گوناگون استفاده کرده اند که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به بهرام رادان، باران کوثری، نگار جواهریان، رضا یزدانی و نوید محمدزاده اشاره کرد.

رضا ندیمی طراح لباس

اگر به مد و فشن علاقه دارید، ما هر ماه در مجله ویتال استایل‌ ها، برندها و طراحان ایرانی و خارجی مختلفی به شما معرفی می‌کنیم. بخش فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It