شبکه نتفلیکس ثابت کرده که ایده‌های بی‌نظیری دارد و در تولید فیلم و سریال جذاب حرفه‌ای است. یکی از این سریال‌های جذاب و در عین حال جسپرانه و حال خوب کن، سریال Sense8 یا هشت حس است. در بخش پیشنهاد فیلم و سریال مجله ویتال ، ما هر هفته فیلم ها و سریال های مختلفی را برای تماشا به شما معرفی می‌کنیم. در این مطلب از معرفی سریال ، به سراغ معرفی سریال هشت حس و جزئیات آن می‌رویم.

معرفی سریال Sense8 – هشت حس

ژانر: درام، معمایی، علمی تخیلی

سال شروع / پایان: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸

سازنده:واچوفسکی‌ها و جی. مایکل استرازینسکی

بازیگران: امل امین، بائه دونا، جیمی کلیتون، تینا دسای، تاپنس میدلتون، مکس ریملت، برایان جی اسمیت، فریما اگیمن

تعداد فصل‌ها: ۲

زبان سریال هشت حس : انگلیسی

IMDb: ۸/۳

امتیار راتن تومیتوز: ۸۶٪

سریال Sense8 - هشت حس

سریال Sense8 که در ایران با نام هشت حس یا حسی شناخته می‌شود، سریالی معمایی و علمی تخیلی ساخته لی لی و لانا واچوفسکی، کارگزدان‌های یکی از بهترین سه گانه های تاریخ سینما یعنی سه گانه ماتریکس ، به همراه استرازینسکی است که از شبکه نتفلیکیس پخش شد. واچوفسکی‌ها به جز ماتریکس، فیلم‌هایی همچون وی مثل وندتا که یکی از بهترین فیلم ها درباره مبارزات مردمی است و همچنین فیلم کلاود اطلس که فیلم فلسفی است را در کارنامه هنر خود دارند.

سریال هشت حس نامزد دریافت جوایزی همچون امی شده و توانسته جایزه گلاد را به دست آورد. این سریال که درباره هشت غریبه از نقاط مختلف جهان است در بمبئی، سئول، شیکاگو، مکزیکوسیتی، سان فرانسیسکو، برلین، نایروبی و لندن فیلمبرداری شده است. طبق برآوردها، هزینه ساخت هر قسمت این سریال نزدیک به ۹ میلیون دلار بوده که همین موجب می‌شود سریال Sense8 پس از دو فصل و یک قسمت ویژه کریسمس پایان یابد و ادامه ساخت آن لغو شود.

نقد سریال هشت حس

سریال Sense8 نه تنها از نظر هنری و تصویربرداری اثری بی‌نظیر است بلکه از نظر محتوا نیز جسورانه و ساختارشکنانه است. روایتی که مخاطب را مجبور به فکر کردن و حتی زیر سوال بردن ارزش‌ها و باورهایش می‌کند و حتی به کمرنگ کردن مرزهای تعریف شده میان خود و دیگران کمک می‌کند. شاید تجربه شخصی سازندگان سریال (لری واچوفسکی پس از تغییر جنسیت نام خود را لانا واچوفسکی گذاشت) موجب شده که سریال هشت حس جنبه شعاری نداشته باشد. همچنین این سریال داستانی امیدوارانه دارد که آن را جزو سریال‌های حال خوب کن قرار داده است.

داستان سریال

سریال هشت حس داستان هشت غریبه از نقاط مختلف جهان و با فرهنگ‌ها، نژادها و گرایش‌های متفاوت را روایت می کند که ناگهان از طریق ارتباط ذهنی و عاطفی به یکدیگر مرتبط می‌شوند و باید راهی برای زنده ماندن از دست کسانی که آن‌ها را به چشم تهدیدی برای نظم جهانی می‌پندارند پیدا کنند.

اگر سریال Sense8 (هشت حس) را تماشا کردید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It