در شرایط خانه‌نشین شدن همگانی و تعطیلی سینما ، یکی از بهترین کارهایی که برای سرگرمی می‌توان انجام داد، تماشای فیلم و سریال است. ما در مجله ویتال هر هفته یک فیلم یا سریال را در در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد این هفته، سریال Caliphate یا خلافت است که در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال Caliphate ( خلافت )

ژانر: درام، مهیج

سال شروع / پایان: ۲۰۲۰ تا کنون

سازنده: ویلهم بهرمن

بازیگران: گیزم اردوغان، الیت اوفایم، نورا ریوس، احمد بوزان

تعداد فصل‌ها: ۱

زبان سریال خلافت : سوئدی

IMDb: ۸/۱

سریال Caliphate

سریال Caliphate یا Kalifat (خلافت) سریالی درام و مهیج محصول سال ۲۰۲۰ کشور سوئد است که از ماه مارس در شبکه نتفلیکس پخش شد. سریال خلافت که تا کنون یک فصل ۸ قسمتی از آن به کارگردانی گوران کپتانوویچ پخش شده است تبدیل به پربازدیدترین سریال سال در شبکه SVT Play سوئد شد.

سریال خلافت که در نقد تروریسم در دنیای مدرن، افراط گرایی مذهبی و همچنین گول زدن دختران جوان و پیوستن به گروه‌های مذهبی است، با استقبال و نقدهای مثبتی روبرو شد. گرچه برخی نیز معتقد بودند که مذهب را بدجلوه می‌دهد اما سازندگان اظهار داشتند که سریال در نقد افراط گرایی و داعش است. سریال Caliphate در سوئد و اردن ضبط شده و سه خط داستانی را دنبال می‌کند که دو داستان در سوئد و داستان دیگر در سوریه است و همگی به هم متصل هستند.

سریال خلافت ۲۰۲۰

خلاصه سریال خلافت (Kalifat)

داستان سریال Caliphate ، پروین دختری سوئدی است که با همسرش در سوریه زندگی می کند و از وضعیت آنجا بسیار هراسان است و می‌خواهد فرار کند؛ به واسطه دوستی در سوئد با فاطیما مامور سرویس امنیت ملی سوئد تماس برقرار کرده و به او می‌گوید قرار است در سوئد یک حمله تروریستی انجام شود. از طرف دیگر دختری به نام زلخیا (سله) و دوستش کریما توسط معاون آموزشی مدرسه به سمت داعش گرایش پیدا می‌کنند.

تریلر سریال Kalifat

برای این که بیشتر با فضای درام و دلهره‌آور سریال خلافت (Kalifat یا Caliphate) آشنا شوید، تریلر سریال را تماشا کنید:

 

اگر سریال Caliphate (خلافت) را تماشا کرده‌اید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

۲ نظر

  1. مهرم حلال، خونت آزاد. ببخشید اشتباه زدم، خونت حلال، جونت آزاد! نه بازم نشد. خلاصه میام میکشمت.

نظر شما چیست؟

Pin It