آخر هفته‌ها فرصتی مناسب برای تماشای فیلم و سریال‌هایی است که در طول هفته وقت کافی برای تماشای آن‌ها نداشته‌اید. ما در مجله ویتال هر هفته یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد این هفته، سریال Criminal یا مجرم است که در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال Criminal – مجرم

ژانر: جنایی، درام

سال شروع / پایان: ۲۰۱۹

سازنده:جرج کی، جیم فیلد اسمیت

بازیگران: دیوید تننت، کاترین کلی،هیلی اتول، ناتالی بی، لوران لوکا، زیلوستر گروت، فلورنس کازومبا، اما سوارز

تعداد فصل‌ها: ۴

زبان سریال مجرم : انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی

IMDb: ۷/۵

امتیار راتن تومیتوز: ۸۴٪

سریال Criminal

سریال Criminal (مجرم) سریال آنتولوژی بین‌المللی محصول نتفلیکس است که در ۴ فصل سه قسمتی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ منتشر شد. هر فصل از این سریال در یک کشور (بریتانیا، فرانسه، اسپانیا و آلمان) روایت شده و بازیگران بومی و زبان همان کشور را دارد. اما لوکیشن سریال در تمامی فصل‌ها در اسپانیا و در محل است.

فضای کلی قسمت‌های هر فصل اگرچه در کشورهایی متفاوت است اما همگی یک ساعت با یک مظنون متفاوت را در اتاق بازجویی نشان می‌دهند که تیم بازرسی سعی می‌کنند از آن‌ها درباره جرم‌هایی که مرتکب شده‌اند حرف بکشند.

سریال Criminal فضاسازی هوشمندانه دارد و در دسته درام روانشناسانه نیز قرار می‌گیرد. فضای سریال برای تمرکز بیشتر بر فرآیندهای جنایی همراه با مطالعات شخصیتی مجرمین، فقط در یک طبقه از اداره پلیس شهری و اتاق بازجویی اتفاق می‌افتد که در یک سمت آن مجرم به همراه یک یا دو بازجو و سمت دیگر آن و پشت آینه یک طرفه اتاق بازجویی، تیم بازجویی است که همه چیز را تماشا می‌کنند و منتظر ایرادی در داستان مجرم هستند تا از آن بهره ببرند. این فضا حالت خفقان و فشار را به مخاطب وارد می‌کند و او را مجبور می‌کند به تمام جزئیات دقت کند تا چیزی از داستان را نادیده گرفته نشود و همچنین تنش و تنشج روحی شدیدی که در طی جلسه بازجویی بین پلیس و مظنون به وجود می‌آید را حس کند.

سریال Criminal (مجرم)

گرچه همین فضای تکراری و بسته باعث می‌شود نتوان قسمت‌ها را پشت سر هم تماشا کرد اما برای آن دسته از مخاطبانی که روند بازجویی و درگیر شدن در فضای بازجویی را دوست دارند سریالی مناسب است.

داستان سریال مجرم

در اتاق بازجویی پلیس، مجرمی نشسته و تیم بازجویی در یک بازی سخت روانشناسانه به سبک موش و گربه به دنبال جواب‌هایی برای حل پرونده حل نشده خود دارند.

تریلر سریال

برای این‌که بیشتر با فضای سریال Criminal (مجرم) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه مشاهده کنید:

 

اگر سریال Criminal (مجرم) را تماشا کردید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It