آخر هفته‌ها بهترین فرصت برای سرزدن به سینما یا تماشای فیلم و سریال است. ما در مجله ویتال هر هفته یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد هفته به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد این هفته، سریال Dark یا تاریک است که در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال Dark – تاریک

ژانر: علمی تخیلی ، درام، مهیج

سال شروع / پایان: ۲۰۱۷ – ۲۰۲۰

کارگردان: باران بو اودار

بازیگران: لوئیس هافمن، یوردیس تریبل، اولیور ماسوچی، سپاستین رادولف، مارک واشکه

تعداد فصل‌ها: ۳

زبان سریال: آلمانی

IMDb: ۸/۸

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴٪سریال Dark

سریال دارک یک سریال آلمانی محصول اوریجینال نتفلیکس است که پخش آن از سال ۲۰۱۷ آغاز شد و تا کنون دو فصل از آن پخش شده و فصل سوم آن در سال ۲۰۲۰ پخش می‌شود. سریال تاریک را می‌توان یکی از بهترین سریال‌های ژانر علمی تخیلی و ژانر سفر در زمان دهه گذشته نامید. بسیاری این سریال را نسخه تاثیر پذیرفته از سریال «چیزهای عجیب (Stranger Things)» می‌دانند و معتقد هستند که «تاریک» در خلق فضای منحصر به فرد و جذب مخاطب بسیار بهتر عمل کرده است. اما با تماشای آن متوجه خواهید شد که هیچ شباهتی بین این دو سریال وجود نداشته و «تاریک» در نوع خود بی‌نظیر است.

سریال تاریک نامزد دریافت چندین جایزه شده و توانسته جایزه برزیلی بریک تودو اواردز در بخش بهترین سریال تلویزیونی را کسب کند. لوئیز هافمن نیز دو جایزه گلدن کمرا و بریک تودو اواردز را به دست آورده است.

سریال دارک

خلاصه سریال دارک

داستان سریال تاریک در شهری خیالی به نام «ویندن» اتفاق می‌افتد. در این شهر بچه‌ها در حال ناپدید شدن هستند و همین باعث می‌شود که چهار خانواده و گذشته آن‌ها به یکدیگر مرتبط شود. راز و رمزهای گذشته بر زندگی سه نسل از همین خانواده‌ها تاثیر می‌گذارد و چیزی نمی‌گذرد که بیننده متوجه می‌شود با چیزی فراتر از یک داستان رازآلود و تخیلی مواجه است.

نظر شما چیست؟

Pin It