روال همیشگی در مجله ویتال معرفی یک فیلم یا سریال برای تماشا در تعطیلات آخر هفته در بخش پیشنهاد فیلم و سریال است. این هفته به سراغ یک سریال جنایی و معمایی رفته‌ایم. پیشنهاد این هفته، سریال Der Pass که بیشتر به نام سریال Pagan Peak یا ستیغ کفر مشهور است؛ در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال Der Pass یا Pagan Peak – ستیغ کفر

ژانر: جنایی، درام، معمایی

سال شروع / پایان: ۲۰۱۸ تا کنون

سازنده:سیرول باس و فیلیپ استنرت

بازیگران: یولیا ینچ، نیکلاس افچارک

تعداد فصل‌ها: ۱

زبان سریال Der Pass : آلمانی

IMDb: ۸

سریال Pagan Peak (ستیغ کفر)

سریال Der Pass (پاسپورت) سریالی جنایی معمایی محصول مشترک آلمان و اتریش است که در انگلیسی با نام سریال Pagan Peak (ستیغ کفر) شناخته می‌شود. این سریال که با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان روبرو شده، از سریال اسکاندیناویایی پل (Bron/Broen) الهام گرفته شده است. سریال پل از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ در چهار فصل پخش شد؛ پل به عنوان یکی از بهترین سریال‌های اروپایی شناخته شده و اقتباس‌های زیادی از جمله سریال پل (آمریکایی – مکزیکی) و سریال تونل (بریتانیایی- فرانسوی) از آن صورت گرفته اما بسیاری معتقد هستند که سریال Der Pass بهترین اقتباس از آن است.

سریال Pagan Peak سومین تولید داخلی شبکه اسکای دویچلند پس از سریال بابیلون برلین (Babylon Berlin) و کشتی (Das Boot) است. تا کنون یک فصل از آن پخش شده و قرار بود فیلمبردای فصل دوم آن امسال صورت گیرد که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا فعلا متوقف شده است.

سریال Der Pass (پاسپورت)

سریال ستیغ کفر (Pagan Peak) برخلاف اقتباس‌های دیگر مجموعه پل، علاوه بر تلاش پلیس و کارآگان برای دستگیری قاتل سریالی، اعمال و رفتار قاتل را نیز نشان می‌دهد؛ به همین دلیل نویسنده دیگری که تحلیلگر جنایی است نیز به تیم نویسندگان اضافه شده است. بسیاری از منتقدان و بینندگان زیبایی‌های بصری سریال و همچنین استفاده از رسم و رسوم کهن منطقه‌ای در داستان سریال را ستوده‌اند.

نقد سریال Der Pass

داستان سریال Pagan Peak

پس از این‌که جسدی مردی که به طرز وحشیانه‌ای در ارتفاعات کوه آلپ و در مرز بین آلمان و اتریش پیدا می‌شود، یک کارآگاه از اتریش و کارآگاهی از آلمان  برای پیدا کردن قاتل با یکدیگر همکاری می‌کنند تا این‌که مشخص می‌شود با یک قاتل سریالی خطرناک روبرو هستند.

تریلر سریال ستیغ کفر (پاسپورت)

برای این‌که بیشتر با فضای سریال Der Pass (پاسپورت) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر سریال Der Pass (پاسپورت) یا به انگلیسی سریال Pagan Peak (ستیغ کفر) را تماشا کردید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

۱ نظر

  1. من سریال پل رو هم دیدم چیزی که خیلی مشخصه اینه که قله پاگان خیلی خیلی بهتر از سریال پل هستش … تم رمزآلودی و عجیب سریال نقطه عطف این سریال نسبت به سریال پل هست-بازیگران خیلی بهتری استفاده شدند که مخاطب رو بیشتر درگیر فیلم میکنه و بنده به هرکشی که نمیدونه که خوبه یا نه پیشنهادش میکنم… و شخصیت محبوب من هم در این سریال شخصیت مرد و مکمل سریال هست که نمونه واقعی از (شیر ، شیر است اگرچه پیر است)یک فرد بسیار باهوش اما خسته و کمی افسرده که در طول سریال به بهترین نحو این خستگی و افسردگی رو نشون مخاطب میده. تا وقتی که نیروی محرکه ایی به کمکش میاد و به مرور ما تغییر رفتار رو در این شخصیت میبینیم که حال و هوای بهتری داره … و در آخر راجع به فصل دوم بگم که برای اینکه اسپویل نشه از داستان چیزی نمیگم ولی به احتمال زیاد فصل دوم سریال رو نمیبینم !… احتمالا کسایی که دیدند سریالو متوجه خواهند شد چرا . حرفام تموم شد… شک نکنید ، ببینید و لذت ببرید…

نظر شما چیست؟

Pin It