این هفته یک سریال ببینیم؟ تعطیلات آخر هفته از راه رسید و طبق روال همیشگی در مجله ویتال در بخش پیشنهاد فیلم و سریال یک فیلم یا سریال برای تماشا در این تعطیلات به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ سریال جنایی و مهیج محصول مشترک ایرلند و بریتانیا رفته‌ایم. پیشنهاد این هفته ما سریال The Fall (سقوط) است که در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال The Fall – سقوط

ژانر: جنایی، درام، مهیج

سال شروع / پایان: ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶

سازنده: آلن کابیت

کارگردان: جیکوب وربروگن، آلن کابیت

بازیگران: جیلین اندرسون، جیمی درنان، جان لینچ، آرچی پنجابی

تعداد فصل‌ها: ۳

زبان سریال سقوط : انگلیسی

IMDb: ۸/۲

امتیار راتن تومیتوز: ۸۴٪

معرفی سریال The Fall - سقوط

سریال The Fall (سقوط) درامی جنایی و مهیج محصول مشترک ایرلند و بریتالیا و ساخته آلن کابیت (Allan Cubitt) است که در سه فصل شش قسمتی از بی‌بی‌‌ســی ۲ و  RTE One ایرلند پخش شد. این سریال پس از پخش در استریم‌های جهانی با استقبال خوبی مواجه شد و بسیاری بازی جیلین اندرسون (Gillian Anderson) در نقش استلا گیبسون (افسر پلیس ارشد) و همچنین بازی جیمی درنان (Jamie Dornan) در نقش پل اسپکتر (قاتل سریالی) را ستوده‌اند. سریال سقوط در کنار امتیازهای خوبی که از IMDb و راتن تومیتوز دریافت کرده، توانسته جوایز مختلفی از جمله جایزه ادگار، جایزه انجمن رسانه‌ای و جایزه فیلم و تلویزیون ایرلند را کسب کند.

نقد سریال The Fall - سقوط

سریال سقوط از یک قاتل سریالی واقعی در آمریکا به نام دنیس ریدر که به BTK (مخفف بستن، شکنجه کردن و کشتن) معروف بود الهام گرفته شده است. دنیس ریدر در بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۱ ده نفر را در ویچیتا و پارک سیتی در ایالت کانزاس به قتل رساند.

سریال The Fall شخصیت‌هایی را نشان می‌دهد که در نوعی دوگانگی شخصیت گیر کرده‌اند و هر یک برای ایجاد تعادل میان آن‌ها درگیر هستند. یکی از این شخصیت‌ها همان قاتل سریالی است که در یک طرف پدر مهربانی برای خانوده است و از طرف دیگر قربانیان خود را با بی‌رحمی می‌کشد.

داستان سریال The Fall - سقوط

داستان سریال سقوط

داستان سریال The Fall (سقوط) در مورد کارآگاهی است که از لندن به بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی می‌رود تا در مورد پرونده قتل دختر وکیل جوان به پلیس ایرلند کمک کند. کارآگاه استلا گیبسون پس از بررسی متوجه می‌شود که این قتل با پرونده دیگری در ارتباط است و در واقع با قاتلی زنجیره‌ای طرف هستند. از سوی دیگر پل اسپکتور مشاوری است که دارای دو فرزند است و دوستدار آن‌ها و همسرش است و در نگاه اول همسری ایده‌آل به نظر می‌رسد. اما او یک بخش تاریک در وجود خود دارد که هیچ‌کس از آن با خبر نیست…

تریلر سریال

برای این‌که بیشتر با فضای سریال The Fall (سقوط) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر سریال The Fall (سقوط) را تماشا کردید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It