این هفته چه سریالی ببینیم؟ آخر هفته از راه رسید و طبق روال همیشگی در مجله ویتال در بخش پیشنهاد فیلم و سریال یک فیلم یا سریال برای تماشا در این تعطیلات به شما معرفی می‌کنیم. این هفته به سراغ یک سریال جدید در ژانر درام و ترسناک رفته‌ایم. پیشنهاد این هفته ما سریال The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی عمارت بلای) است که در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال The Haunting of Bly Manor – تسخیرشدگی عمارت بلای

ژانر: درام، ترسناک، معمایی

سال شروع / پایان: ۲۰۲۰

سازنده: مایک فلنگن

بازیگران: ویکتوریا پدرتی، هنری توماس، الیور جکسون-کوهن، کیت سیگل، آملی بی اسمیت

تعداد فصل‌ها: ۱

زبان سریال تسخیرشدگی عمارت بلای : انگلیسی

IMDb: ۷/۸

امتیار راتن تومیتوز: ۸۶٪

سریال The Haunting of Bly Manor - تسخیرشدگی عمارت بلای

سریال The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی عمارت بلای) که در واقع فصل دوم از یک سریال آنتولوژی ترسناک و درام است، توسط مایک فلنگن ساخته شده است. فصل اول این سریال با نام تسخیر شدگی خانه هیل (The Haunting of Hill House) که قبلا در مطلب پیشنهادهای سریال نوروزی ۹۹ به شما معرفی کرده بودیم، تبدیل به یکی از بهترین سریال های نتفلیکس در ژانر ترسناک شناخته شد. فصل اول آن اقتباسی مدرن از کتاب ترسناک کلاسیک به همین نام نوشته شرلی جکسن بود اما این فصل بر اساس رمان ترسناک «سخت‌تر شدن اوضاع (The Turn of the Screw)» نوشته هنری جیمز اقتباس شده است. گرچه فصل اول امتیازهای بالایی کسب کرد، به نظر می‌رسد این فصل نتوانسته آنچنان که پیش‌بینی می‌شد نظر منتقدان را جلب کند و نسبت به فصل امتیاز آن کمی پایین‌تر است؛ با این حال دیدن آن خالی از لطف نیست. 

مایک فلنگن سازنده این سریال، بیشتر به خاطر ساخت فیلم و سریال‌هایی در ژانر ترسناک شناخته می‌شود و آثارش از نظر کارگردانی، پرداخت شخصیت و دوری از روش‌های کلیشه‌ای برای ترساندن مورد ستایش منتقدان قرار گرفته است. از جمله کارهای او می‌توان به فیلم سکوت (Hush)، آکیولوس (Oculus)، ویجا: خاستگاه شیطان (Ouija: Origin of Evil)، پیش از آن‌که بیدار شوم (Before I Wake‎) و دکتر اسلیپ (Doctor Sleep) اشاره کرد.

سریال The Haunting of Bly Manor

منتقدان فیلم‌نامه، شخصیت‌پردازی، کارگردانی، تیم بازیگری و موسیقی سریال تسخیرشدگی عمارت بلای را ستوده‌اند و بسیاری تفاوت کامل آن با فصل قبل را ستایش کرده‌اند. درحالی که فصل اول با نام سریال تسخیرشدگی خانه هیل پیرامون پشیمانی و درماندگی از کارهای نکرده‌های انسان بود، اما فصل دوم با نام سخیرشدگی عمارت بلای کاملا بر روی گناه و اشتباهاتی که موجب ایجاد بار گناه سنگین برای فرد می‌شود تمرکز دارد. در عمارت بلای به اندازه خانه هیل حجم و وجوه وحشتناک وجود ندارد و در عوض به گذشته شکننده و تاثیر آن بر زمان حال نگاه می‌کند و فضایی مالیخولیایی و دردناک را به تصویر می‌کشد.

سریال The Haunting of Bly Manor

داستان سریال

پس از مرگ‌های تراژیکی که اتفاق می‌افتد، هنری وینگریو مسئول مراقبت از دو برادرزاده خود می‌شود. آن‌ها همراه با آشپزی به نام اوون، باغبانی به نام جیمی و مستخدم خانه خانم گروس در ملک خانوادگی بلای زندگی می‌کنند. هنری پرستار جوانی به نام دنی کلایتون را برای مراقبت از برادرزاه‌های خود استخدام می‌کند. به محض این‌که دنی به این ملک ییلاقی می‌رسد، متوجه می‌شود در آنجا اتفاقات عجیبی به وقوع می‌پیوندد و داستان آشکار شدن تاریخچه تیره و تار این ملک آغاز می‌شود.

تریلر سریال

برای این‌که بیشتر با فضای سریال The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی عمارت بلای) آشنا شوید، تریلر آن را در ادامه تماشا کنید:

 

اگر سریال The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی عمارت بلای) را تماشا کردید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It